Майбутній мамі потрібно особливо уважно ставитися до свого здоров'я. В ідеалі, ще в період планування вагітності бажано перевіритися на статеві інфекції і здати кров на антитіла до хламідій , токсоплазми , герпесу , цитомегаловірусу (ЦМВ) . Справа в тому, що ці інфекції, як правило, протікають непомітно, і жінка може не знати про те, що хвора. Однак при вагітності мікроби надають згубний вплив на плід, викликаючи вади розвитку та інші порушення. Саме тому важливо заздалегідь виявити і пролікувати ці хвороби.
Ще одна інфекція, яку слід особливо побоюватися вагітним, - краснуха . У жінок, які заразилися вірусом краснухи в першому триместрі вагітності, значно збільшується ризик народження дитини з множинними вадами розвитку, а також мертвонародження і викидня. Щоб убезпечити себе від цієї інфекції, бажано зробити щеплення від краснухи мінімум за 3 місяці до запланованої вагітності.
У разі незапланованої вагітності жінці також призначать аналізи на статеві і «приховані» інфекції. Не пані
...
Читать дальше »
|
Майбутня мама повинні ставитися до ліків з великою обережністю. Справа в тому, що багато препаратів, особливо при їх застосуванні в першому триместрі вагітності, можуть змінювати темпи росту клітин, тканин, органів, викликаючи вади розвитку плода. Крім того, ліки можуть послаблювати кровотік плаценти, порушувати обмін речовин між організмом матері і дитини, провокувати передчасні пологи.
Перед застосуванням будь-якого препарату, БАДа і навіть лікарських трав вагітна повинна обов'язково консультуватися з лікарем. В крайньому випадку (якщо ліки необхідно, а лікар недоступний) потрібно уважно вивчити анотацію. У ній буде обов'язково вказано, чи дозволений препарат при вагітності та годуванні груддю, і наведений список протипоказань .
На жаль, обійтися без ліків протягом дев'яти місяців вам навряд чи вдасться. Для того, щоб уникнути неприємних несподіванок, краще заздалегідь зібрати аптечку майбутньої мами . Крім спеціальних вітамінно-мінеральних комплексів туди слід включити (попередньо
...
Читать дальше »
|
З наближенням дня пологів можуть з'являтися певні ознаки, які свідчать про те, що вагітність скоро підійде до кінця.
Ознаки пологів, що наближаються
«Опущення» живота
Жінка може помітити, що живіт змістився вниз. «Опущення» живота відбувається за рахунок опускання і вставляння передлежачої частини плода у вхід малого тазу і відхилення дна матки вперед внаслідок деякого зниження тонусу черевного преса. У первісток це спостерігається за 2-4 тижні до пологів. У повторнородящих - напередодні пологів.
Дихати стає легше
В результаті переміщення дитини вниз знімається тиск з діафрагми і шлунка.
...
Читать дальше »
|
Вагітність - період в житті жінки, коли її здоров'я потребує найбільшої уваги і контролю з боку лікарів. Адже від грамотного ведення вагітності та пологів багато в чому залежить здоров'я і життя майбутньої дитини.
Протягом дев'яти місяців майбутній мамі доведеться регулярно відвідувати лікаря-гінеколога, здавати аналізи крові , сечі, проходити УЗД та інші дослідження . Відповідно, один з перших питань, що постають перед жінкою: де спостерігатися під час вагітності? Перед тим, як прийняти це відповідальне рішення, вагітна повинна розглянути всі існуючі в даний час варіанти, пам'ятаючи, що кожен з них має свої мінуси і плюси.
Найпростіший і дешевий варіант - стати на облік в жіночій консультації за місцем проживання. При всіх своїх перевагах (близькість до будинку, недорого) цей варіант має ряд важливих недоліків - довгі черги, не завжди ввічливі лікарі, періодичне відсутність реактивів для аналізів.
При бажанні і достатньої фінансової спроможності вагітна може вибрати спостереження в
...
Читать дальше »
|
У молодості більшість жінок не замислюються про те, наскільки здоровий спосіб життя вони ведуть. Але ось настає вагітність - і у майбутніх мам, відповідально відносяться до свого стану, виникає безліч питань.
Як правильно харчуватися ? Які напої віддати перевагу, а від яких відмовитися? Харчові пристрасті вагітних можуть бути досить незвичайними і нерідко служать приводом для жартів. Тим часом, до них обов'язково варто прислухатися: адже таким чином організм може «сигналити» про дефіцит будь-яких важливих речовин. Втім, впадати в крайнощі також не варто. Їжа повинна бути досить різноманітною, натуральної, збалансованої і повноцінної за змістом амінокислот, вітамінів і мінеральних речовин. При цьому «за двох» їсти не треба: надмірна надбавка у вазі при вагітності не бажана і карається спеціальними розвантажувальними днями.
Чи можна займатися спортом ? Крім правильного харчування для майбутньої дитини і його мами дуже важливі регулярні помірні фізичні навантаження (звичайно, якщо вагіт
...
Читать дальше »
|
Довгоочікувана вагітність настала, але з моменту зачаття до народження дитини повинні пройти довгих дев'ять місяців. У цей період жінку можуть підстерігати серйозні випробування, найстрашніше з яких - невиношування вагітності , і як один з її варіантів - завмерла вагітність .
Під «невиношуванням вагітності» акушери-гінекологи розуміють самовільне переривання вагітності на термінах до 37 тижнів. Якщо це сталося до 22 тижнів, говорять про викидень , якщо пізніше - про передчасних пологах . У першому випадку боротися за життя дитини безглуздо, у другому - лікарі постараються зробити все можливе і неможливе, щоб виходити недоношеної дитини. Діагноз «звичне невиношування» ставлять в тому випадку, якщо викидень або передчасні пологи траплялися у жінки більше двох разів.
Причини невиношування вагітності можуть бути самими різними: гормональні порушення, гострі та хронічні інфекції, істміко-цервікальна недостатність (ІЦН) , імунологічні проблеми ( резус-конфлікт , антифосфоліпідний синдром )
...
Читать дальше »
|
Планування вагітності - процес підготовки подружньої пари до зачаття здорової дитини. Включає в себе усвідомлене рішення завести дитину, повне обстеження організму майбутньої мами (а при необхідності, і тата), виявлення та лікування захворювань, які можуть негативно позначитися на здоров'ї майбутньої дитини або здатності матері виносити і народити малюка.
Під час вагітності та пологів жіночий організм випробовує значні навантаження на всі життєво важливі органи. З подвоєною силою працюють серце, нирки, печінка, відчувають велику напругу нервова, імунна, ендокринна системи. Саме тому до вагітності бажано підготуватися заздалегідь, найкраще - за 2-3 місяці до передбачуваного зачаття .
Планування вагітності дозволяє уникнути багатьох проблем зі здоров'ям і підвищує шанси на народження дитини взагалі і здорової дитини, зокрема. В ідеалі жінка повинна заздалегідь відвідати гінеколога, стоматолога, терапевта, ЛОР-лікаря і, при необхідності, більш вузьких фахівців, щоб виявити і пролікувати
...
Читать дальше »
|
Самопочуття жінки після народження дитини багато в чому залежить від перебігу пологів: чи були вони природними або проводилося кесарів розтин , чи були ускладнення ( розриви промежини , шийки матки і т.д.) або все пройшло гладко.
Після пологів жіночий організм піддається серйозній перебудові : матка повертається до первісних розмірів, в грудних залозах починає вироблятися молоко , значно змінюється гормональний фон. Пологи впливають і на психологічний стан - у багатьох молодих мам починається післяродова депресія . У цей період важливо в турботах про дитину не забувати і про своє здоров'я. У разі появи болів внизу живота, зміна характеру виділень із статевих шляхів , підвищення температури, слід негайно звернутися до гінеколога .
З народженням дитини у молодих мам з'являється безліч запитань . Найбільш «хворобливі» з них, як правило, стосуються відновлення фігури , усунення розтяжок , фізичного навантаження після пологів і т.д. Багатьох жінок цікавить, коли можна відновити статеве жи
...
Читать дальше »
|
Всім відомо, що вагітність не хвороба, а одне з нормальних фізіологічних станів жінки. І лікувати вагітність не треба, потрібно тільки уважно спостерігати . Тим не менш, практично жодна жінка в положенні не відчуває себе комфортно протягом дев'яти місяців. Також, як і хворі, вагітні нерідко скаржаться на стан свого здоров'я. І не дивно: значні гормональні зміни , зростаючий живіт, помітна надбавка у вазі , зміни в психіці не можуть не відбиватися на самопочутті майбутньої мами.
Найпоширеніші скарги вагітних - нудота і блювота , запори , болі в спині , безсоння , судоми , розтяжки , збільшення виділень з піхви і т.д. У цій ситуації важливо зрозуміти, з якими симптомами вагітні можуть впоратися самостійно, а які вимагають пильної уваги лікаря.
Якщо спостерігає вас гінеколог не вважає ваші скарги ознакою ускладнення вагітності або якого-небудь патологічного стану, можна сміливо починати «самолікування». Проте ні в якому разі не вдавайтеся до лікарських препаратів , існує безліч простих
...
Читать дальше »
|
Як дізнатися, чи настала вагітність? У вас вже не перший день затримки, груди набухла, соски потемніли. Крім того, вранці вас нудить, а запах улюблених парфумів раптово став неприємний. Ці, а також деякі інші ознаки в багатьох випадках свідчать про «цікавому положенні».
Найпростіша і зручна можливість підтвердити вагітність - скористатися домашнім тестом на вагітність , який можна купити в будь-якій аптеці. Для вірності можна повторити процедуру протягом декількох днів. Якщо кожен раз на тестах проявляються дві смужки, можна з дуже високою часткою ймовірності стверджувати, що ви вагітні.
Після цього, не зволікаючи, вирушайте на прийом до гінеколога. Лікар огляне вас на кріслі, і по характерних змін з боку піхви і матки зможе підтвердити наявність вагітності. Крім того, він може призначити аналіз крові на гормон ХГЧ і УЗД для встановлення терміну вагітності і виключення діагнозу «позаматкова вагітність» .
Ознаки вагітності
Основна ознака вагітності - це відсутність місячних.
У біль
...
Читать дальше »
|
Згідно з діючими Рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з родопомочі , кожна жінка має право вибрати будь-який тип обслуговування при пологах , який вона віддає перевагу. Мається на увазі, що вагітна може народжувати в будь-якому зручному для неї положенні (лежачи, стоячи, на колінах, сидячи навпочіпки), причому як в клініці, так і вдома .
У радянські часи всі народжували однаково: в державних пологових будинках, в положенні лежачи, під наглядом акушерів. Сьогодні ситуація з допомогою породіллі в нашій країні помітно змінилася: все більш поширеним явищем стають домашні та водні пологи, а у пологових будинках все частіше застосовують «м'які», природні пологи з мінімальним стресом для матері і дитини. Крім того, з'явилися клініки, практикуючі вертикальні пологи , які вважаються більш фізіологічними. Відносна нова для нашої країни практика - пологи з чоловіком - стали доступними і завойовують все більшу популярність.
|
Напевно кожна жінка, особливо при першій вагітності, в глибині душі боїться майбутніх пологів. Що її чекає? Чи всі піде добре? Чи не буде ускладнень ? Чи не вплинуть пологи на здоров'я дитини?
Тривога посилюється незнанням. Тому краще заздалегідь дізнатися про етапи родового процесу, їх тривалості, особливості ведення пологів лікарем, а також про можливі складнощі.
Процес пологів ділиться на три періоди:
I період (розкриття). В результаті регулярних переймів (мимовільного скорочення м'язів матки) відбувається розкриття шийки матки.
II період (вигнання). До сутичок приєднуються потуги - довільні (тобто контрольовані породіллею) скорочення м'язів черевного преса. Дитина просувається по родових шляхах і народжується на світ.
III період (послідовно). Відбувається народження посліду ( плаценти і оболонок).
Протягом перших двох періодів пологів багато в чому залежить від самої жінки - її вміння правильно дихати і розслаблятися, володіння прийомами самообезболіванія, психологічної під
...
Читать дальше »
|
Переваги грудного молока
-
Грудне молоко містить всі необхідні поживні речовини для малюка, причому в оптимальному співвідношенні і вигляді, пристосованому до особливостей травної системи конкретного новонародженого, так як виробляється організмом матері по «індивідуальним замовленням».
-
Грудне молоко містить речовини, що допомагають уберегти дитину від хвороб, поки формується його імунна система, і що особливо важливо в наш час, від алергії. Штучні суміші цього не забезпечують, тому що в грудному молоці містяться речовини, які не можуть бути синтезовані штучно.
- Склад материнського молока буде змінюватися в міру зростання малюка, в відповідно до його потреб.
...
Читать дальше »
|
Коли вагітність наближається до завершення, питання про те, де народжувати, стає особливо актуальним. Звичайно, можна покластися на волю випадку - з початком переймів відправитися в найближчий пологовий будинок або викликати «швидку». Однак розумніше підготуватися до майбутньої події заздалегідь: адже від того, як пройдуть пологи, багато в чому буде залежати здоров'я молодої мами і дитини.
Перш за все, жінка повинна вибрати пологовий будинок , що максимально задовольняє її вимогам. При цьому зазвичай враховуються побутові умови, допустимість присутності чоловіка на пологах , що застосовується знеболення , можливість вибору пози для пологів (якщо ви плануєте вертикальні пологи ), спільне або роздільне перебування з дитиною і т.д. Важливе значення має кваліфікація і досвід лікарів, ввічливе та уважне ставлення медперсоналу.
Отримати необхідну інформацію можна, опитавши подруг і знайомих, ознайомившись з розповідями про пологи і відгуками про пологових будинках в Інтернеті, і особисто в
...
Читать дальше »
|
Під час пологів всі жінки (за рідкісним винятком) відчувають біль. Одні переносять її порівняно легко, а інші готові на все, лише б її не відчувати.
Ясно, що під час пологів дитина повинна якось покинути чрево матері. Матка скорочується, і немовля через розкрилася шийку матки і піхву поступово виходить назовні. Біль у процесі пологів може виникати через розтягнення шийки матки, піхви, промежини, здавлювання і розриву м'яких тканин. Деякі породіллі страждають так сильно, що у них може порушитися серцева діяльність і дихання. Крім того, тривалий біль часто веде до передчасного стомлення, припиненню скорочень матки, гіпоксії (нестачі кисню) плоду.
Питання про те,
...
Читать дальше »
|
Позаматкова вагітність - ненормальна вагітність, яка становить серйозну загрозу для життя жінки і потребує невідкладної допомоги лікаря-гінеколога . Замість того щоб розвиватися, як годиться, в матці, запліднена яйцеклітина розвивається за її межами. Найчастіше (у 99% випадків) вона закріплюється в матковій трубі, але може виявитися і в яєчниках, і в черевній порожнині. Приблизно 1-2% всіх вагітностей (в тому числі і після ЕКЗ) є позаматковими.
На жаль, самостійно визначити що розвивається вагітність ненормальна, неможливо. Як і при нормальній ваг
...
Читать дальше »
|
Запальні захворювання чоловічої статевої системи можуть вражати різні її відділи:
яєчка і їх придатки - орхіт і епідидиміт ;
передміхурову залозу - простатит ;
сечовипускальний канал - уретрит ;
головку статевого члена і крайню плоть - баланопостит .
Запалення, що виникло в одному з відділів статевої системи, може переходити на інші її відділи та на суміжні органи (наприклад, нирки).
Унаслідок запалення може бути інфекційних та неінфекційних. Інфекційні запальні захворювання можуть бути специфічними (наприклад, гонорейний уретрит) і неспецифічними. Неинфекционное запалення може розвинутися в результаті травм, алергічних реакцій, порушень внутрішньоутробного розвитку статевої системи.
Найчастіше у розвитку цих захворювань винен сам хворий, оскільки інфекційне запалення найчастіше стає результатом небезпечного сексу і недостатньої гігієни статевих органів.
|
Крайня плоть - це шкіра, яка закриває головку статевого члена. З цією шкірою можуть бути пов'язані деякі захворювання.
Наприклад, фімоз (звуження крайньої плоті), що може призвести до запалення голівки і крайньої плоті. Під час ерекції крайня плоть може передавити головку статевого члена і порушити в ній кровообіг (аж до некрозу), якщо вчасно не звернутися до лікаря.
Краще лікування фімозу - обрізання (або циркумцизия - усічення крайньої плоті). Але цю найпростішу операцію роблять не тільки в лікувальних цілях. Наприклад, в іудеїв і мусульман це релігійний обряд, який проходять усі хлопчики. У деяких європейських країнах і в США практикується обрізання новонароджених мало не в обов'язковому порядку (як
...
Читать дальше »
|
Будь-яка проблема з сім'явипорскуванням часто здається чоловікові трагедією.
Іноді все не так страшно, як здається на перший погляд - причини порушення еякуляції можуть бути чисто психологічними. В інших випадках за подібними порушеннями криються фізіологічні зміни (захворювання). Тим не менш, в більшості таких ситуацій проблема цілком вирішувана.
Часті фізичні причини пізньої еякуляції:
- Прийом спиртних напоїв, деяких лікарських засобів.
- Вік (чим чоловік старший, тим довше у нього всі етапи статевого акту).
Часті фізичні причини передчасної еякуляції:
|
Що це таке?
Імпотенцією називають відсутність ерекції статевого члена у чоловіків, що приводить до неможливості проведення статевого акту. Часто це, безумовно патологічний стан, супроводжується відсутністю бажання (лібідо) і відчуття оргазму, прискореним сім'явипорскуванням, що, зрозуміло, значно знижує якість (та й кількість) статевого життя і чинить негативний вплив на психоемоційний статус чоловіка, міжособистісні і сімейні відносини.
Довгий час діагноз «імпотенція» ставили всім без винятку чоловікам, які скаржилися лікаря на зниження тривалості і сили ерекції. Однак у великого числа цих пацієнтів ерекція збережена, просто сили її не вистачає на проведення нормального статевого акту.
Крім того, з'ясувалося, що чоловіків зі зниженим якістю ерекці
...
Читать дальше »
|
Пухлини чоловічої статевої системи можуть бувальщина доброякісними або злоякісними. Ризик подібних захворювань збільшується з віком, особливо це стосується таких станів, як аденома (доброякісна гіперплазія) і рак простати.
Рак простати , наприклад, найчастіше виявляється у чоловіків старше 65 років. На частку пацієнтів з цим захворюванням у віці до 64 років випадає тільки 1% від усіх випадків.
Аденому простати також можна назвати віковим захворюванням. Всього 10% чоловіків після 80 років уникають цієї недуги.
В той же час, рак яєчка (досить рідкісна пухлина) частіше вражає чоловіків у віці від 20 до 40 років. Фактором цієї пухлини, як правило, стають травми яєчок, особливо неодноразові. Тому рак яєчок частіше розвивається у спортсменів, зокрема у футболістів, хокеїстів, велосипедистів і т.д.
Всі пухлинні утворення на ранніх стадіях рідко дають про себе знати. Тому кожному чоловікові після 40 років потрібно раз рік відвідувати уролога або андролога і проходити повне обстеження сечос
...
Читать дальше »
|
Пластичні операції сьогодні популярні не тільки серед жінки, а й серед чоловіків.
Існують суто чоловічі косметичні операції - пластика статевого члена. Її роблять при травмах, пошкодженнях геніталій, при еректильної дисфункції, при викривленні статевого члена, при вродженої недорозвиненості геніталій і т.д. Так само подібну пластику роблять просто з естетичних міркувань і для того, щоб догодити партнерці (потовщення і подовження статевого члена).
Пірсинг геніталій також можна віднести до пластичної хірургії, адже якщо його робить непрофесіонал і в нестерильних умовах, це загрожує серйозними ускладненнями.
На цьому чоловіча косметична хірургія не закінчується. Адже у зв'язку з модою на красиве тіло, представники сильної статі роблять
...
Читать дальше »
|
Статеві інфекції (захворювання передаються статевим шляхом, ЗПСШ) - група інфекційних хвороб, що викликаються бактеріями, вірусами, грибками і найпростішими. Їх об'єднує можливість передачі збудника при статевому контакті. При цьому можуть дивуватися як сечостатева система, так і інші органи і тканини, або навіть весь організм.
Завдяки специфіці шляхи передачі, ризик зараження безпосередньо залежить від статевої поведінки людини (кількість статевих партнерів, використання презерватива і т.д.). На жаль, дуже багато людей ведуть безладне статеве життя і нехтують засобами захисту - про це красномовно свідчить історія епідемії ВІЛ-інфекції. Перші повідомлення про цю епідемію з'явилися на початку 80-х років ХХ століття, а зараз її жертвами стало 50 мільйо
...
Читать дальше »
|
Поширена точка зору - «якщо жінка не може завагітніти, значить, сама в цьому винна» - глибоко помилкова. Вчені вже давно довели, що чоловіче безпліддя зустрічається не рідше, ніж жіноче. Якщо не вийшло зачати дитину протягом року повноцінного статевого життя без запобігання, то ймовірність, що проблеми з репродуктивною системою є саме у чоловіка, становить близько 45%.
Перш ніж почати лікування, обом подружжю необхідно пройти обстеження, щоб виявити причину безпліддя. Після того, як причина безпліддя буде знайдена, лікарі постараються її усунути. Наприклад, якщо зачаття заважають спайки в маткових трубах, їх прохідність відновлять хірургічним шляхом. Якщо вся справа в зниженій кількості сперматозоїдів - чоловікові запропонують прой
...
Читать дальше »
|
Пріапізм - мимовільна ерекція, не пов'язана із сексуальним збудженням, яка триває більше 4-6 годин. Ерекція такої тривалості неминуче супроводжується хворобливістю, зміною забарвлення шкіри статевого члена. Вона вимагає негайної медичної допомоги!
Пріапізм може розвинутися в будь-якому віці, проте частіше - у дітей 5 -10 років і у чоловіків 20 -50 років. Це досить рідкісний стан, пацієнти з такою проблемою складають всього 0,2% від усіх звернулися до лікаря з приводу сексуальних порушень.
Причини пріапізму
Терміново звертайтеся до лікаря:
|
Клімакс, а точніше, клімактеричний період, протягом якого відбувається вікова фізіологічна перебудова організму - це закономірний етап у житті кожної людини - як чоловіки, так і жінки. Різниця лише в тому, що у чоловіків ця перебудова зазвичай протікає м'якше і починається дещо пізніше, ніж у жінок, тобто в 50-60 років. Під час цього періоду через зниження рівня основного чоловічого гормону - тестостерону - відбувається поступовий перехід від статевої зрілості до згасання статевої функції.
З віком в організмі чоловіка відбуваються природні зміни в одному з найважливіших відділів головного мозку - гіпоталамусі, що регулює діяльність головної ендокринної залози - гіпофіза. В результаті порушується вироблення гіпофізом гормонів, стимулюючих діяльність чоловічих статевих залоз - яєчок.
...
Читать дальше »
|
Різноманітність травм і пошкоджень чоловічих статевих органів вражає уяву. В основному, це:
- розриви або надриви вуздечки;
- різані, колоті або кусання рани статевого члена;
- забої;
- підшкірний розрив кавернозних тіл;
- вивих статевого члена;
- утиск статевого члена;
- ушкодження мошонки;
- перекрут яєчка і т.п.
Ушкодження статевого члена частіше відбуваються в області крайньої плоті, головки, кавернозних тіл, вони можуть також поєднуватися з ушкодженнями мошонки.
Види травм
|
Статева зрілість і для чоловіка, і для жінки - це здатність до продовження роду. У чоловіка нормальне статеве дозрівання починається в 10-13 років. Починають збільшуватися яєчка, рости лобкові волосся. Припливи спеціального гормону (гонадолиберина), що приводить до появи ерекції, відбуваються спочатку по ночах, потім перестають залежати від часу доби. Зміни відбуваються не тільки в сечостатевій системі, а й у всьому організмі: хлопчик перетворюється на чоловіка.
Порушення статевого розвитку полягають в тому, що у зміни хлопчика відбуваються занадто рано або занадто пізно.
Раннє статеве розвиток : коли дитині ще немає 10 років, але зовнішні зміни вже сильно помітні. Цей процес може супроводжуватися передчасним розвитком статевих органів, а може відбуватися без нього.
Пізніше статевий розвиток : коли у юнака до 13 років ще не збільшилися яєчка, а до 15 не розпочали рости лобкові волосся. Також відмічається затримка в рості, у розвитку мускулатури і т.д.
Діагностикою раннього статевог
...
Читать дальше »
|
Більшість чоловіків вважають турботу про запобігання вагітності суто жіночої обов'язком. І все ж взяти посильну участь у захисті своїх партнерок від небажаної вагітності чоловіки можуть і повинні. Наведемо приклади всіх, існуючих на сьогоднішній день методів чоловічої контрацепції.
Перерваний статевий акт - один з самих ненадійних. Вважається, що ефективність методу не перевищує 70%, майже кожен третій акт може бути небезпечним, оскільки невелика кількість сперми може виділитися на початку статевого акту. Крім того, таке "запобіжник" може призвести до сексуальних розладів у обох партнерів.
Штучно затягнутий статевий акт - також відноситься до ненадійних методів. Звичайно, він продовжує час сексуальної насолоди партнерів і, як правило, не призводить до семяизвержению, але не може гарантувати захищеність, так як сперма виділяється не тільки при оргазмі, а й разом з мастилом. Крім того, якщо цей метод застосовувати часто, це може призвести до імпотенції і проблем зі здоров'ям у чоловіка
...
Читать дальше »
|
Аденома передміхурової залози (доброякісна гіперплазія передміхурової залози, ДГПЗ) - це доброякісна пухлина, часто виникає у чоловіків старше
40-50 років.
Аденома простати являє собою розростання тканини передміхурової залози і виникнення в ній доброякісних новоутворень (пухлин, «вузлів»). Оскільки передміхурова залоза охоплює собою частину сечівника, при розростанні вона здавлює його, і сечовипускання утруднюється.
Причини аденоми простати
Причина розвитку аденоми простати - гормональні перебудови, що відбуваються в організмі чоловіка з віком: зниження рівня чоловічих статевих гормонів (тестостерону) при одночасному збільшенні жіночих (естрогенів). Ризик захворіти аденомою простати підв
...
Читать дальше »
|
Варикоцеле - це варикозне розширення вен, що утворюють так зване гроздевідное (лозовідного) сплетіння яєчка. Слово «варикоцеле» походить від латинського «varix» -венозний вузол і грецького «kele» -пухлина, що разом можна трактувати як «пухлина» з венозних вузлів.
Це - досить поширена патологія чоловічої статевої системи серед всіх вікових груп, але найбільш часто зустрічається у підлітків в період їх інтенсивного росту (14-15 років).
Варикоцеле - одне з найчастіших захворювань серед чоловічого населення і діагностується у 10-15% всіх чоловіків. Причому, якщо взяти всіх чоловіків з безпліддям, то варикоцеле виявляється у 40% з них. Більш того, якщо окремо виділити групу чоловіків з так званим вторинним бе
...
Читать дальше »
|
Простатит - запальне захворювання передміхурової залози. Є найпоширенішим запальним захворюванням статевих органів серед чоловіків працездатного віку. Простатит може бути гострим, хронічним і в окрему групу виділяють синдром хронічної тазової болі.
Гострий простатит має всі ознаки гострого запалення: болем, підвищенням температури, ознобом. Ці симптоми супроводжуються різного ступеня порушенням сечовипускання.
Хронічний простатит може протікати безсимптомно або з невираженими проявами (неінтенсивні ниючі болі в промежині, періодичні розлади сечовипускання). Підступність захворювання в тому, що з часом воно може призвести до таких серйозних неприємностей, як зниження потенції і безпліддя.
Крім того, простатит, будучи осередком інфекції, може ускладнитися запальними захворюваннями інших органів сечостатевої системи, нагноєнням самої простати і м'яких тканин таза.
|
Копрограма (аналіз калу) - дослідження фізичних, хімічних і мікроскопічних характеристик калу.
Що показує аналіз калу?
Дослідження калу дозволяє діагностувати порушення функцій шлунка, підшлункової залози, печінки, наявність прискореного проходження їжі через шлунок і кишечник, порушення всмоктування у дванадцятипалій і тонкій кишці; запальний процес в шлунково-кишковому тракті, виразковий, алергічний, спастичний коліт.
Які показання до призначення аналізу?
1. Діагностика захворювань органів травлення.
2. Оцінка результатів проведеного лікування.
Як підготуватися до дослідження?
За 7-10 днів до
...
Читать дальше »
|
1) Лютеїнізуючий гормон
Лютеїнізуючий гормон (ЛГ) - гонадотропний гормон передньої долі гіпофіза. У жінок він стимулює синтез естрогенів, регулює секрецію прогестерону і формування жовтого тіла.
Які існують показання для призначення аналізу крові на ЛГ у жінок?
- гірсутизм;
- зниження лібідо;
- ановуляция;
- олигоменорея і аменорея;
- безпліддя;
- дисфункціональні маткові кровотечі;
- невиношування вагітності;
- передчасний статевий розвиток і затримка статевого розвитку;
-
...
Читать дальше »
|
Загальний аналіз сечі (клінічний аналіз сечі) - лабораторне дослідження, що дозволяє оцінити фізико-хімічні характеристики сечі та мікроскопію осаду.
Які показники досліджують у загальному аналізі сечі?
Оцінюється колір сечі, її прозорість, питома вага, кислотність (рН). У сечі визначається білок, глюкоза, білірубін, уробіліноген, кетонові тіла, нітрити, гемоглобін. У сечовому осаді виявляють клітини епітелію, еритроцити, лейкоцити, циліндри, бактерії.
Для чого виконується загальний аналіз сечі?
- для діагностики захворювань нирок: нефритом, нефросклероза, амілоїдозу, сечокам'яної хвороби, пухлин;
- для діагностики пієлонефриту, захворювань сечово
...
Читать дальше »
|
Мазок на флору (загальний мазок, мазок з піхви, бактеріоскопія) - лабораторне мікроскопічне дослідження, характеризує мікрофлору в сечівнику, шийці матки, піхві.
Що показує мазок на флору?
Мазок наноситься на скло і забарвлюється спеціальними барвниками, що дозволяють під мікроскопом більш чітко розрізнити бактерії. Оцінюють наступні показники:
- кількість лейкоцитів;
- кількість еритроцитів;
- склад флори;
- наявність трихомонад, гонококів, грибка;
- наявність лактобацил.
Які існують показання для здачі мазка на флору?
|
Загальний аналіз крові - лабораторне дослідження, яке включає в себе підрахунок всіх видів клітин крові (еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів), визначення їх параметрів (розміри клітин та ін.), Лейкоцитарну формулу, вимірювання рівня гемоглобіну, визначення співвідношення клітинної маси до плазми (гематокрит ).
Які існують показання до призначення загального аналізу крові?
Загальний аналіз крові проводиться при більшості захворювань і профілактичних обстеженнях.
Що позначають показники загального аналізу крові?
- Гемоглобін (HGB) - переносить кисень з легень до органів і тканини організму. Низький гемоглобін вказує на анемію (недокрів'я).
- Еритроцити (RBC, «че
...
Читать дальше »
|
Пренатальний скринінг трисомій I триместру вагітності (біохімічний скринінг I триместру вагітності, «подвійний тест» I триместру) - комплекс досліджень, який проводиться вагітним жінкам для оцінки ризику аномалій плоду: синдрому Дауна (трисомії 21 хромосоми), синдрому Едвардса (трисомії 18), дефекту нервової трубки (ДНТ).
Які показники входять в «подвійний тест» I триместру?
- Хоріонічний гонадотропін людини вільний (вільний ХГЛ, вільний бета-ХГЛ);
- Білок, асоційований з вагітністю (РАР-А).
Які існують показання до призначення «подвійного тесту»?
Пренатальний скринінг трисомій I триместру вагітності проводять всім вагітним жінкам.
...
Читать дальше »
|
Діагностика остеопорозу - набір специфічних аналізів крові, що дозволяє оцінити фосфорно-кальцієвий обмін і вчасно виявити остеопороз.
Навіщо потрібно проводити діагностику остеопорозу?
Це дослідження необхідно для ранньої діагностики остеопорозу - розрідження кісткової тканини, яке часто зустрічається у жінок під час менопаузи, супроводжується болями в кістках під час навантаження і підвищенням ризику переломів.
Які існують показання для проведення діагностики остеопорозу?
Будь-якій людині після 40 років, а особливо жінкам, рекомендується проводити діагностику остеопорозу не рідше 1 разу на рік.
Що позначають показники діагностики остеопорозу?
1) Кальцій загальний - о
...
Читать дальше »
|
Спермограма (сперматограмма, аналіз сперми) - лабораторний метод дослідження еякулята для оцінки оплодотоворяющей здатності чоловічої сперми.
Що показує аналіз сперми?
Спермограма показує здатність чоловіка до запліднення і, крім того, є найважливішим методом діагностики урологічних захворювань.
Які показники враховуються в спермограмме?
Під час дослідження оцінюють концентрацію, форму і рухливість сперматозоїдів, визначають кількісні, якісні, морфологічні параметри сперми. Це робиться фахівцями в лабораторних умовах за допомогою мікроскопа.
Які існують показання до призначення спермограми?
- Безплідний шлюб (виявлення чоловічо
...
Читать дальше »
|
Аналіз крові на онкомаркери - виявлення в крові специфічних білків, які виробляються клітинами злоякісних пухлин.
Навіщо необхідно проводити дослідження на онкомаркери?
- для отримання інформації про наявність або відсутність пухлинного процесу, поряд з іншими методами дослідження;
- дослідження дає можливість відрізнити доброякісну пухлину від злоякісної;
- визначення онкомаркерів до і після лікування допомагає оцінити його ефективність;
- для контролю захворювання після закінчення лікування та раннього виявлення рецидиву.
Чи можна виявити онкомаркери в крові здорової людини?
У невеликій концентрації онкомаркери присутні в крові здорової людини.
...
Читать дальше »
|
Аналіз на статеві інфекції дозволяє виявити збудників найбільш поширених інфекцій, що передаються статевим шляхом, до яких відносяться: папіломавірус і цитомегаловірус, генітальний герпес, хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, кандидоз.
Які лабораторні методи використовуються для діагностики статевих інфекцій?
- ІФА (імуноферментний аналіз) - дозволяє виявити в крові антитіла до збудника інфекції (IgG і IgM);
- ПЦР (полімеразна ланцюгова реакція) - дозволяє виявити в зразку (мазок з уретри або піхви, сперма, сік простати, кров) ДНК або РНК збудника інфекції.
- бакпосев (з визначенням чутливості до антибіотиків).
Які існують показання для обстеження на статеві інфекції?
...
Читать дальше »
|
Кардіологічний профіль - набір специфічних аналізів крові, що дозволяє оцінити ймовірність недавнього пошкодження клітин міокарда та оцінити фактори ризику розвитку захворювань серця і судин.
Навіщо потрібно робити кардіологічний профіль?
Кардіологічний профіль дозволяє виявити ранні і приховані ураження серцево-судинної системи, ризик розвитку атеросклерозу, ішемічної хвороби серця та серцевої недостатності, оцінити ймовірність інфаркту міокарда.
Які існують показання для кардіологічного профілю?
атеросклероз судин;
ішемічна хвороба серця;
підвищений артеріальний тиск;
порушення ритму серцевих скорочень - тахікардія, аритмія;
інсульт, інфаркт.
Що позначають показники кардіологічного профілю?
Ліпідний профіль (ліпідограма) необхідний для діагностики атеросклерозу та ішемічної хвороби серця.
Коагулограма визначає підвищення в'язкості крові, що свідчить про підвищений ризик розвитку ускладнень гіпертонічної хвороби та ішемічної хвороби серця - інфарктів та інсультів.
АсАТ (
...
Читать дальше »
|
Серед нашого покоління зараз набагато менше здорових людей, ніж було колись раніше. Сьогодні багато хронічних захворювань, а також супутніх їм хвороб. Вони супроводжують нас з ранніх років, і ми не винні, аж такими ми народилися. Але є ті, хто вважає, що всьому виною цивілізація з її прогресом, який губить не тільки нас, а ще й наше довкілля. Вони вважають, що основною проблемою є медикаментозне лікування, а саме зловживання ним.
Народна медицина - це, так би мовити, галузь наукової медицини, в якій міститься безліч знань про різні хвороби, а також методи їх лікування. Вони збиралися століттями, з покоління в покоління, нашими предками.
Раніше народна медицина не відрізнялася від традиційної так, як зараз.
...
Читать дальше »
|
Захворюваність і куріння
Тютюн: поширення звички до куріння і виявлені тенденції
Паління: сучасні наукові проблеми
Вплив на здоров'я сигарет з низьким виходом нікотину та смоли
Здійснення контролю над курінням
VIII. Післямова
Вплив куріння на здоров'я людини - одна з найбільш добре вивчених проблем сучасної медицини та охорони здоров'я. Причинно-наслідковий зв'язок між курінням і поруч злоякісних пухлин, серцево-судинними і хронічними легеневими захворюваннями безсумнівна. Куріння має великий вплив на показники здоров'я людини і в багатьох країнах призводить до передчасної смерті значної частини населення.
...
Читать дальше »
|
Пієлонефрит (грец. Πύέλός - корито, балію; νεφρός - нирка) - запальний процес бактаріальной етіології з ураженням канальцевої системи нирки, ниркової миски (пієліт), чашечки і паренхіми нирки.
Пієлонефрит нирок поділяють на 3 види перебігу хвороби, це гострий, хронічний і хронічний з загостренням. Є досить поширеним захворюванням, в основному у жіночої статі в молодому і середньому віці. Буває як односторонній, так і двосторонній, виникає первинно або повторно. Має форми серозного і гнійного пієлонефриту.
|
Варикоцеле від латинського varix що означає розширення і грецького kele - здуття. Варикоцеле це розширення вен сім'яного канатика. Захворювання відноситься до чоловіків у віці 16 - 30 років, найчастіше спостерігається при статевому дозріванні, в той момент, коли відбувається приплив крові до статевих органів. Варикоцеле характеризується посиленням припливу крові і ускладненням відтоку. З фізіології з правого боку мошонці відтік крові набагато краще, ніж з ліво, з цього захворювання варикоцеле в 95% з випадків каталізується з лівого боку.
|
Тканина це історично сформоване система клітин і міжклітинної речовини. Має загальну будову походження, яке виконує загальну функцію.
Види тканини:
1. Епітеліальна тканина
2. М'язова тканина
3. Нервова тканина
4. Сполучна тканина
Епітеліальна тканина
Будова епітеліальної тканини: вона утворює епітелії шкі
...
Читать дальше »
|
Організм це самостійно-існуюча одиниця органічного світу, який володіє саморегуляцією і реагує на раздрожители зовнішнього і внутрішнього середовища. У той час як гомеостаз це сохроненія сталості фізико-хімічних властивостей.
Клітка це структурна одиниця живого організму, яка здійснює передачу генетичної інформації, вона здатна ділиться і проводити обмін з навколишнім середовищем. Найбільшою клітиною в організмі людини є яйцеклітина і нервова клітина Нейрони можуть досягати до 1.5 метрів довжиною. Найменшій є- лімфоцити крові. З клітки утворюються тканини, з тканин органи, а із сукупності всієї системи виходить організм.
Клітини за формою бувають:
-
...
Читать дальше »
|
Кісткова система
Остеологія - це вчення про кістках. У перебігу життя у людини утворюється понад 800 окремих кісткових елементів, 270 з них формується у внутрішньоутробному періоді, решта після народження. Велика частина окремих кісткових елементів зростається між собою і в зв'язку з цим скелет дорослої людини містить 206 кісток. Кістки разом з їх сполуками в організмі людини складають кістяк який виконує в організмі різні функції.
Функції скелета в кістковій системі:
Насамперед кістки тулуба та нижніх кінцівок виконують опорну функцію для м'яких тканин (м'язів, зв'язок, фасцій, внутрішніх орг.). Бі
...
Читать дальше »
|
Інтоксикація це загальне отруєння, обумовлене порушенням життєдіяльності, викликане токсинами, які проникли в організм ззовні (екзогенна інтоксикація) або утвореними в ньому (ендогенна інтоксикація).
Інтоксикація організму розуміється як отруєння в самому організмі людини або самоотруєння, яке могло виникнути з різних причин - ендогенна, а під поняттям отруєння організму мається на увазі - екзогенна інтоксикація.
Причини екзогенної інтоксикації
Екзогенну інтоксикацію організму можуть викликати:
- токсини мікроорганізмів
- отруйні рослини
- хімічні сполуки
|
Отруєння лікарськими засобами - стан інтоксикації з причини передозування медикаментами.
Отруєння ліками досить часте явище, особливо це стосується ліків групи антідепрісантов, нейролептиків, антипсихотики, літії. Останнім часом особливо часто збільшилася прийом великих кількостей антипсихотики з метою суїциду.
В цілому передозування може виникнути у будь-яких видах лікарських засобах.
Симптоми отруєння ліками
При отруєнні, залежно від самого виду ліки, можливі такі симптоми: нудота, блювота, біль в області шлунка, запаморочення, помутніння свідомості, галюцинації, марення, пригнічений стан, задишка, тахікардія, потемніння в очах, болі в області серця, двоїння в очах, мушки перед очима, головні
...
Читать дальше »
|
Отруєння фосфорорганічними сполуками - це гостре патологічний стан яке здатне завдати від серйозної шкоди здоров'ю людини, до летального результату.
Фосфорорганічні сполуки (ФОС) - це група сполук яка використовується в побутових умовах, сільськогосподарських. Є отруйному засобом.
Речовини які містити фосфорорганічних сполук (ФОС)
|
Отруєння алкоголем в Росії найпоширеніше серед інших отруєнь. На її частку, серед смертельних випадках, припадає близько 60%. Ще більша частина летальних результатів приходить до надання медичної допомоги в 95% - 98% випадків.
У більшості у змісті алкогольного напою присутній етанол (етиловий спирт). Це хімічна речовина, вона безбарвно, летюча, легко запалюється, швидко поширюється по організму і всмоктується в кров, проникаючи через мембрани.
Симптоми отруєння алкоголю
Алкогольне отруєння поділяють на 3 типи станом:
Алкогольне сп'яніння (легке, середнє, важке, кома)
|
Отруєння грибами - це отруєння через вживання грибів в їжу. Чому могло статися отруєння:
- Токсичність грибів з вмістом мітоксінов
- Тривале зберігання грибів після приготування
- Тривале зберігання свіжо-зібраних грибів
- Вмісту в грибах шкідників
- Вживання деяких видів грибів з алкоголем
- Вмісту в грибах шкідливих речовин, які накап в процесі росту
- Часте вживання грибів, виду зморшкові
...
Читать дальше »
|
Зубний біль з'являється з кількох причин і доставляє великі не зручності і сильний біль. Чому буває сильний біль в зубах, це можна розділити на 2 групи, причини зубного болю не посередньо від самих зубів і зубний біль унаслідок хвороби не стосовно зубів. Чому зубний біль сильна, вона не завжди узгоджується з патологічним процесам. Так як зубний біль це запальний процес, то поряд з хворим зубом з'являється набряк, який здавлює проходять нерви і всі спроби позбавиться від зубного болю в нічний час, опиняються без успішно. Чому біль не проходить вночі - тому що, запальний процес завжди регулюється залозами, які вночі або вечорами стають не активними і при будь-якій спробі усунути зубний біль ввечері гострий біль не зникає.
|
Параноя (паранойяльний синдром), більш легка форма маревного синдрому, характеризується появою 1 ідеї (ревнощі, іпохондрія, еротичний, переслідування і т.д.) відбувається без зміни свідомості Людини. Параноя не є окремим захворюванням, вона найчастіше зустрічається на тлі іншого психічної хвороби або порушення психічного стану (алкоголізм, хвороба шизофренія, епілепсія, психоз, маніакально-депресивний психоз, органічних і судинних, інфекційних і інтоксикаційних психозах та ін.). параноя може виникнути при труднощах в життєвих ситуацій, Вона є оборотною, спостерігається в осіб молодого і середнього віку ..
Так само Є думка, що паранойяльний синдром виникає як окреме захворювання, воно починається повільно розвиватися і протікати без галюцинацій у супроводі помилкового сприйняття.
|
Деперсоналізація - розлад сприйняття самого себе, вона є як симптом різних психічних розладів (шизофренія, біполярні розлади, панічні атаки, депресія і т.д.)
При цьому навколишні відтворюється як з боку, з'являється відчуття не можливості керувати своїми діями. Розлад для пацієнта стає болісним, іноді воно закінчується суїцидом.
Деперсоналізацію поділяють на:
...
Читать дальше »
|
Дереалізація - порушення сприйняття навколишнього світу. При дереалізації симптоми проявляються як віддаленого або не реальну світу, позбавленого фарб або ж навпаки, здається все яскравим і не звичайним. Іноді у людини, якого з'явилася дереалізація, супроводжується з порушеннями пам'яті, іноді відбувається Дежавю - здається що це вже бачив, це вже було.
Дереалізація схожа за симптомами деперсоналізації , сама вона не відноситься до окремого захворюванню, а частіше з'являється як симптом якогось іншого захворювання (наприклад, дереалізація з при
...
Читать дальше »
|
Психопатія що це таке. Психопатія це психопатологічний синдром, який проявляється у вигляді егоїзму. При психопатії у людей знижується здатність співпереживати до людей, вони стають без жалісливими. Стійка аномалія характеру переважає з дитинства, це область між здоров'ям і хворобою, характерна неповноцінність (недостатність) емоційно - вольової сфери та мислення. При зіткненні з психопатами створюється враження незрілості, дитячості через певні дефектів психічної сфери. У них переважає нерівномірний розвиток окремих властивостей-дисгармоничность психіки, воно стосується в основному до емоційних якостям, але із збереженням інтелекту.
Психопатія виникає з причини вродженої не повноцінною нервової системи.
...
Читать дальше »
|
Іпохондрія (від грец. Ὑποχόνδριον - «підребер'ї») ипохондрический синдром, розлад, це стан проявляються постійним занепокоєнням, страхом захворіти декількома хворобами.
Прояви симптомів іпохондрії, Людина вважає, що крім основного захворювання, він хворий ще ніж те, при цьому він упевнений у своїй правоті і точно знає, що у нього болить, однак, його впевненість може коливатися, він придумує то одну, то іншу хворобу.
Іпохондрія вважається психосоматичних розладом.
Симптоми іпохондрії проявляються страхом, найчастіше до хвороб серця, шлунка, головного мозку. При цьому може порушитися функції вегетативних іннервіруємих систем. Автономність фізіологічних функцій може порушуватися, оскіл
...
Читать дальше »
|
Сонний параліч (ступор) - стану коли людина до засипання або в ранкові час не може поворухнутися, у нього настає параліч м'язів. Це стан близький до справжнього паралічу, але він не в несе Міжнародний Класифікатор Хвороб МКБ - 10. Настає він під час швидкого, поверхневого сну. У цей час людина усвідомлює де він знаходиться, що з якого боку і він абсолютно розуміє, те що він не може відкрити очі і зробити будь яку дію, що приводить його в паніку.
Під час ступору мозок прокидається від фази швидкого сну, але параліч продовжує бути присутнім. Він може тривати від кількох секунд до кількох хвилин. Сонний параліч, вважається абсолютно без шкідливим. Люди частіше в цьому стані бояться померти, впасти в летаргічний сон, або бути пар
...
Читать дальше »
|
Бред це розлади мислення з помилковими міркуваннями і висновками. Бред може виникнути при якій або патології. Він не подаються зворотним переконанням. Хворий наполягає на своїй точки зору, що не лепая і не реальна для звичайних обставин. Головне розуміння, що таке марення, це розлади мислення людини, отже розлади психіки, який виявляється як симптом захворювання мозку.
Лікування марення, засноване на лікування самого захворювання мозку, наприклад шоковою терапією і різними ліками, переконати, людини, в те що він говорить, це не може бути в реальному житті людей, не можна. Порушення мислення в основному добре помітні при
...
Читать дальше »
|
Галюцинації це уявні сприйняття, обман зору, слуху або відчуттів, помилка мозку. Люди бачать того чого немає, чують те що не чують інші. Мозок людини ще не до кінця вивчений (якраз в цій області) і Причина галюцинацій ще не встановлена, але деякі факти впливають на розвиток галюцинацій. Вони можуть бути декількох кількох
- Зорові галюцинації (ведення неіснуючого)
- Слухові галюцинації (чутність голосів або окремих звуків)
- Тактильні галюцинації (ощущаемо сть того, чого немає, наприклад, здається, що в руці предмет, або що хтось то повзає на або під шкірою)
- Смакові галюцинації (в роті відчувається якийсь смак)
- Складні галюцинаці
...
Читать дальше »
|
Розсіяна увага або порушення уваги, це порушення здатності сконцентрувати свою увагу на чому небудь. Це явища людини на психологічному рівні відноситься до неуважності, воно може розрізнятися за характером і різних причин його виникнення.
Види порушення уваги:
Істинне неувага або його ще називають розсіяне неувага. При такому неуважності, людина йде від важливих подій у зовнішньому середовищі і від яких або планів. Цей стан називають прострацією, тобто людина йдучи в себе «не про що не думає», думка не концентрується на чому небудь певному. У цей час у фізіологічному плані, людина розслабляється. З'являється не ве
...
Читать дальше »
|
Порушення мислення. Для початку розберемося, що таке мислення людини. Мислення це система понять того чи іншого. Рішення будь-яких завдань, асоціації, судження, критичність, аналіз чого або, узагальнення та інше.
Порушення мислення буває кілька видів, порушення операционального мислення, порушення динаміки мислення, порушення особистісного мислення.
Порушення операционального мислення
При операциональном мисленні головним є аналіз, узагальнення, відволікання і синтез. Процес узагальнення розділяється на 4 пункти: ставлення до групи істотних ознак (категоріальний), відносини до групи функціональних ознак (функціональний), відносини до групи конкретних ознак (
...
Читать дальше »
|
Шизофренія
Хвороба Шизофренія (від грец. Σχίζω - розколюю і φρήν - розум, розум) - передчасне слабоумство, входить до складу психічних розладів. Симптоми пов'язані з розпадом процесів мислення і не адекватному емоційному поведінку.
Ризик захворювання шизофренії становить 0.4 - 0,6% тобто 4 - 6 осіб на 1000. У не залежно від статі.
...
Читать дальше »
|
Кахексія - (др.-греч. Κακός - поганий, ἕξις - стан) крайнє виснаження всього організму, зі зміною фізіологічного процесу і порушенням психічного стану людини.
«Гіппократ: Плоть зникає, на її місце виступає волога ... плечі, ключиці, груди, пальці немов тануть. Цей стан - обличчя смерті »
Виснаження організму характерно не працездатним станом і частими ускладненнями, при вже наявних хворобах, втрата ваги може тільки погіршити поточне захворювання. Кахексія це крайнє виснаження організму, яка не рідко призводить до летального результату, важко піддається лік
...
Читать дальше »
|
Склеродермія - захворювання сполучної тканини характеризується порушенням кровообігу, ущільненням органів і тканин.
Системна склеродермія - прогресуюче системне захворювання, в основі якого лежить запальне ураження дрібних судин всього організму, з подальшими фіброзно-склеротичними змінами шкіри, опорно-рухового апарату і внутрішніх органів.
Причини склеродермії
За деякими даними, є припущення, що склеродермія успадкує генетичним шляхом, проте поштовхом до розвитку могли послужити наступні фактори:
|
Глаукома (др.-греч. Γλαύκωμα - «синє помутніння очі» від γλαυκός - «світло-синій, блакитний») захворювання характеризують підвищення внутрішньоочного тиску ВГД. В наслідок чого розвиваються порушення полів зору в плоть до атрофії. Її підрозділяють на відкриту і закриту глаукому.
Відкрита буває майже в 90% з випадків, при цьому райдужно -роговічний кут відкритий, відтік внутрішньоочної рідини знижується через зменшення проміжків між трабекулами гребішковою зв'язки. Це призводить до підвищення тиску. Тиску здатне зруйнувати зоровий нерв, потім людина може осліпнути, якщо не почати лікування під час.
|
Мідріаз це захворювання характеризується розширенням зіниці (грец. Mydnasis - розширення або amydros - темний, неясний. Розмір зіниці при мідріаз досягає 3,5 мм. Його ділять на патологічний і фізіологічний, односторонній і двосторонній.
Симптоми мідріазу:
- розширення зіниць більше 3 мм,
- світлобоязнь,
- фотофобія
При фізіологічному мідріаз, розширення зіниці вважається нормою для будь-якої людини, на приклад залежно від освітлення кімнати, зіниця змінює свої розміри або від стану емоцій при хвилюванні, переляку.
При патологічному мідріаз розширення зіниці вважається наслідком чого небудь.
|
Кератокон'юнктивіт (синдром сухого ока) це очне захворювання, що характеризується потраплянням інфекції, ураження відбувається на кон'юнктиві очі і рогівці. У зв'язку з чим порушуються слізні залози, відбувається утруднення потрапляння сльози в кон'юнктивальний мішок. Руйнується захисна плівка, яка захищає око від висихання, в слідстві відбувається дистрофія рогівки і у людини починає падати зір.
Кон'юнктивіт поділяють на кілька різних видів - (Сухий - «даний в цій статті», Герпетический, Тайдджесона, Сірководневий, Туберкулезно-алергічний -скрофулезний).
На г
...
Читать дальше »
|
Очне дно (fundus oculi) це верхній шар усередині очного яблука. У нього входять сітківка ока, судини і їхня оболонка, а так же диск зорового нерва.
Спеціаліст офтальмолог проводить огляд очного дна за допомогою офтальмоскопа. Вид дослідження може бути прямим і перевернутим, в останньому випадки, через апарат проглядається зображення в зворотному розташуванні, цей метод використовують для звичайного огляду, за допомогою увігнутого дзеркала і лупи. Що б отримати Більш докладну відповідь, проводять пряму офтальмоскопію, яка виробляється електричним офтальмоскопом. Вона дозволяє збільшити зображення до 16 разів більше.
|
Енофтальм це зміщення очного яблука, на відміну від екзофтальму , очей впадає всередину, а при екзофтальмі він випинається назовні. При енофтальм, відбувається зменшення очниці. Захворювання розвивається як на одному оці, так і на обох.
Причини енофтальма
Енофтальм поділяють на пізній і ранній тип:
...
Читать дальше »
|
Екзофтальм - (від грец. Exóphthalmos - булькатий), характеризується, тим що, очне яблуко випинається назовні, тканини орбіт збільшуються. У деяких очне яблуко може зміститься в бік. Розвинутися може на одному оці або на обох, якщо спостерігається двосторонній екзофтальм, то причиною швидше за все буде ендокринні захворювання. Екзофтальм Є повної протилежності патології енофтальма.
...
Читать дальше »
|
Туберкульоз хребта (туберкульозний спондиліт) від латинського tuberculum «горбок» це запальний процес в хребті людини, що характеризується його поразкою і руйнуванням з подальшою деформацією. В основному поразку відбувається 2 хребців, рідше 3, при цьому процес руйнування може відбутися в будь-якому місці всього хребця. Так само він може поширюватись за межі хребця.
Первинний туберкульоз хребта проявляється болями у не визначених місці, але за межі може не поширяться, прогресуючий туберкульоз проявляється постійними болями з обмеженням в рухливості, може поширяться за межі хребця. При цьому помітно звуження простору між хребетних дисків і видно вогнище в тілі хребця (рентген).
|
Остеомієліт (osteomyelitis, грец. Osteon кістка + myelos кістковий мозок + -itis) - ураження кісток інфекціями, характеризується гнійним запаленням. Поширюється на губчасте і компактне речовина кістки і надкокосніци і кісткового мозку. Ураження кісткової тканини - остит, Поразки кісткового мозку - мієліт, Поразки надкосніци - периостит. Діагностувати ранньої остеомієліт важко. Найчастіше запалення відбувається в стегнових і великогомілкових нижніх кінцівок, верхня частина здебільшого це плечової, променевої та ліктьової остеомієліт. У процесі розвитку хвороби, уражаються кисті, стопи, ребра, хребет, таз, лопатки. Іноді буває остеомієліт щелепи.
Остеоміліт підрозділяють на класи, в залежності від ознак, перебігу хво
...
Читать дальше »
|
Лепра - хвороба Хансена, фінікійська хвороба, скорботна хвороба, кримка, лінива смерть, хвороба Святого Лазаря та ін.
Лепра хвороба інфекційна, вражає шкіру, периферичну нервову систему, дихальних шляхів вище гортані, кистей, стоп і яєчок у чоловіків.
Шляхи передачі лепра
Лепра передається через виділення з рота і носа, під час тісних контактів з людьми. До групи високого ризику належать жітілі з поганими умовами проживання (брудна вода, погане харчування, без постільної білья та ін., А так само люди зі слабкою імунною системи, наприклад ВІЛ, СНІД.)
Інкубаційний період становить 3-5 років і навіть від півроку до декількох десятиліть. Симптоми лепри в цей період можуть не проявляти
...
Читать дальше »
|
Невроз, невротичний розлад (новолат. Neurosis від др.-греч. Νεῦρον - «нерв») - психогенне оборотне розлад із затяжним перебігом. Симптоми неврозу у дорослих, характеризуються нав'язливим, істеричним проявом, астенією, зниженням розумової і фізичної здатністю. Причиною неврозу є конфлікти зовнішні і внутрішні, яке або дії обставин, перенесена психічна травма, стрес, перенапруження інтелектуальної сфери.
Павлов І.П. визначив невроз як порушення ВНД (вища нервова система), яка була викликана перенапруженням нервових процесів в корі великих півкуль унаслідок тривалих зовнішніх подразників. Психоаналітичні теорії представляють невроз як глибинний психологічний конфлікт. Зигмунд Фрейд визначав
...
Читать дальше »
|
Контузія етоето - забій, лат. contusio. Загальне ураження орг. Унаслідок різкого впливу, наприклад різкий гучний звук, удар і т.д, при цьому органи і тканини можуть бути не пошкоджені.
Контузія симптоми
• Втрата свідомості
• Іноді кома
Втрата свідомості може тривати від кілька хвилин, годин, днів і навіть міся
...
Читать дальше »
|
Геміплегія - відсутність довільних рухів м'язів, звичайно з одного боку, може бути правостороння Геміплегія і лівостороннього Геміплегія.
Одностороння геміплегія
Частковий параліч. Виникає при ураженні мозку, наприклад при інсульті, або внутрішньомозкової, субдуральної та ін. Гематом. Більш повільний розвиток гемиплегии, може бути при пухлинах мозку. У періуд загострення може спостерігатися ослаблення м'язів паралізованих кінцівок. Визначення гемиплегии можливо в стані коми, тоді виявляються такі симптоми геміплегії - ротація стопи, стегна людини стають в'ялим, з одного боку опущено і прочинене повіку (з ураженої сторони).
...
Читать дальше »
|
Церебральна атрофія [cerebral atrophy] - атрофія головного мозку, характеризується поступовим руйнуванням клітин (нейронів) і нервових з'єднань. Захворювання прогресує, повільно наводячи найчастіше до повного недоумства (деменція). В основному виникає у людей старше 45 років, старіння органів, у тому числі і мозку це природний процес, однак вона може виникати і в значно молодому віці, на його руйнування можуть позначитися безліч чинників. Атрофія головного мозку на тривалість життя не впливає, зазвичай пацієнти вмирають від інших захворювань.
Церебральна атрофія може виникати і в більш молодому віці, але не завжди сигналізує про подальше повному недоумстві і таких захворювань як Хвороба Піка, Альцгеймера та ін. При цьому дуже важливо підтримувати нормальну роботу головного мозку, уникати шкідливих звичок (алког
...
Читать дальше »
|
Акромегалія (гігантизм) - нейроендокринне захворювання, причина його виникнення підвищення гормону соматотропіну, який є гормоном росту. Вироблення цього гормону стимулює зростання, але якщо його занадто багато, то з'являється гігантизм - акромегалія. В основному таке можна спостерігати у дітей підлітків. Характеризується дане захворювання надмірним розростанням м'яких тканин і кісток, іноді надмірним набором ваги, супроводжується з гепатомегалією - збільшенням органів.
Симптоми акромегалії
Найчастіша причина акромегалії є аденома гіпофіза.
...
Читать дальше »
|
Тунельний (тунельний) синдром це синдром зап'ястного каналу, що відноситься до неврологічних захворюванням, що входить до групи тунельних невропатій. Характеризується, онімінням і болем в кісті руки, з причини передавливания середнього нерва. Середній нерв знаходиться між сухожиллями і кістками [див. рисунок]
Симптоми зап'ястного каналу
- Проявляється болем руки
- Відбувається її оніміння і поколювання
...
Читать дальше »
|
У неврології для оцінки слабкості рук і ніг, лікар - невролог використовує спеціальні проби. Проба Барре може вказати на легкий геміпарез, ця проба названа на честь французького невролога Жана Олександра Барре.
Що б оцінити стану пацієнта доктор використовує дві проби:
• Верхня проба Барре
• Нижня проба Барре
...
Читать дальше »
|
У неврології для оцінки слабкості рук і ніг, лікар - невролог використовує спеціальні проби. Проба Барре може вказати на легкий геміпарез, ця проба названа на честь французького невролога Жана Олександра Барре.
Що б оцінити стану пацієнта доктор використовує дві проби:
• Верхня проба Барре
• Нижня проба Барре
...
Читать дальше »
|
Аносмия - втрата нюху придбана або вроджена.
Гіпосмія - зниження нюху вроджена чи набута.
Вроджена аносмія і гипосмия може бути через не до розвитку ембріона, часто зустрічається з іншими вродженими аномаліями і вадами розвитку. Особливо при не до розвитку лицевого скелета, зокрема носа. Придбана аносмія поділяється на 2 типи периферичного і центрального походження.
Периферична аносмия
Виникає внаслідок перенесених захворювань, таких як:
|
Похмілля - це фізичний і психологічний важке стану, в слідстві вживання алкогольних напоїв. Симптоми - головний біль, сухість у роті, нудота, блювання, дратівливість, тривога і пітливість.
Кошти від похмілля.
Як позбавиться від похмілля, яке є засіб від похмілля, часто запитують люди, що б вийти з цього стану. Зазвичай, перша допомога приходить з нашої аптечки, аспірин і цітромон, вони допомагають прибрати головний біль і розріджувати кров. Для зняття інтоксикації організму, необхідно застосувати заходи фізичного та біохімічної детоксикації.
Фізична детоксикація - чистка шлунка, допомагає активоване вугілля,
|
Отруєння алкоголем в Росії найпоширеніше серед інших отруєнь. На її частку, серед смертельних випадках, припадає близько 60%. Ще більша частина летальних результатів приходить до надання медичної допомоги в 95% - 98% випадків.
У більшості у змісті алкогольного напою присутній етанол (етиловий спирт). Це хімічна речовина, вона безбарвно, летюча, легко запалюється, швидко поширюється по організму і всмоктується в кров, проникаючи через мембрани.
Симптоми отруєння алкоголю
Алкогольне отруєння поділяють на 3 типи станом:
Алкогольне сп'яніння (легке, середнє, важке, кома)
|
Гіпертонія або Артеріальна гіпертензія що це таке стійке - це патологічний підвищений тиск АД, понад 140 мм. рт систолічного і понад 90 мм РТ, дістоліческого. При цьому пульсовий тиск в нормі повинно бути близько 40.
Підвищення артеріального тиску може залежати від багатьох факторів - фактори підвищення: вранці АТ нижче, увечері вище, після їжі підвищується тиск, при великих навантаженнях і іншого. Якщо тиску підвищилося раз, це ще не означає наявність захворювання гіпертонії, в анамнезі швидше за все поставлять гіпертензію, далі необхідний контроль для підтвердження наявності патології гіпертонічної хвороби, а потім підбір її лікування (про те як лікувати гіпертонію - нижче.)
Гіпертонії може сигналізувати про наявність інших захворюваннях і бути тільки як симптомам (сим
...
Читать дальше »
|
Периметрит запалення серозного шару матки, характеризується болями в черевній порожнині. Причина периметрити матки потрапляння в неї інфекції з подальшому запаленням, часто відзначається післяпологове інфікування, особливо у народжували жінок, так само можливий перехід від інших запальних процесів тазових органів.
|
Гіпертекоз нагадує важку форму полікістозу яєчників. Характеризується розростанням строми і великою продукції андростендіону. У стромі спостерігаються вогнища лютеїнової клітин (дифузна гіперплазія тека-клітин граафового фолікула). Причини розвитку гіпертекоз швидше за все від надлишку продукції лютеїнізуючого гормону. Було відмічено, що при патології яєчників, зокрема гіпертекооза і кістоз, часто підвищуються гормони естрогени. При підвищенні гормонів часто спостерігають ожиріння. Етіологія загалом цього захв
...
Читать дальше »
|
ХВН - хронічна венозна недостатність, характеризується застоєм кровотоку у венозній системі. ХВН поділяють на три ступені перебігу хвороби.
Класифікація ХВН
ХВН 1 ступеня
- Характерна появою болю в ногах, відчуття тяжкості, яке переходить у набряки. Іноді помітні судоми при ХВН 1 ступеня.
ХВН 2 ступеня
- Тримається стійкий набряк ніг, у деяких випадках виникає екзема (екзема мокнуча або суха).
|
Гемохроматоз - захворювання спадкове, характеризується порушенням обміну заліза в тканинах і органах. Залізо надходить в організм з їжею і скупчується в органах, у зв'язку з цим розвиваються різні патології:
• Цироз печінки
• Гепатомегалія<
...
Читать дальше »
|
Гемохроматоз - захворювання спадкове, характеризується порушенням обміну заліза в тканинах і органах. Залізо надходить в організм з їжею і скупчується в органах, у зв'язку з цим розвиваються різні патології:
• Цироз печінки
• Гепатомегалія<
...
Читать дальше »
|
Мезентеральной тромбоз це захворювання брижових артерій і вен, що характеризується порушенням кровообігу в них. В основному поразку відбувається на верхній брижових артерії. При параженіі мезентеріальних вен може статися інфаркт кишечника і закупорка артеріальних судин. Хвороба частіше наздоганяє жінок і чоловіків у літньому віці.
Причини мезентериального тромбозу
В основному розвиток відбувається із за гострої артеріальної недостатності в кінцівках. Так само сюди відносять травми
...
Читать дальше »
|
Гемолітична анемія (латинск. - Anaemia haemolytica) руйнування еритроцитів, якщо в нормі еритроцити живуть близько трьох місяців, то в даному випадки їх життя сильно скорочується, крім того проявляється реактивно посилений ерітропаез і анемія.
При розщепленні еритроцитів утворюються клітини білірубіну в макрофагах печінки, у зв'язку
...
Читать дальше »
|
Гепатокарціноми (ГЦК) це первинна пухлина печінки. Гепатоцелюлярна карцинома дуже швидко прогресує і є однією з найпоширеніших злоякісних пухлин печінки.
Причини гепатокарціноми
В основному їм хворіють ті у кого вже є патологія печінки, частіше це наслідки:
• Гепатит С
• Гепатит В
...
Читать дальше »
| |