Главная » 2015 » Февраль » 9 » Гемолітична анемія
11:24
Гемолітична анемія

Гемолітична анемія (латинск. - Anaemia haemolytica) руйнування еритроцитів, якщо в нормі еритроцити живуть близько трьох місяців, то в даному випадки їх життя сильно скорочується, крім того проявляється реактивно посилений ерітропаез і анемія.

 

 

При розщепленні еритроцитів утворюються клітини білірубіну в макрофагах печінки, у зв'язку з підвищенням білірубіну проявляється жовтушність шкіри . Підвищується вмісту непрямого білірубіну і сироваткового заліза. Причиною Гемолітичної анемії можуть послужити кілька факторів, до них відносять аутоімунні процеси, які задіюють руйнування еритроцитів, на це могли вплинути - Захворювання сполучної тканини, Різні злоякісні пухлини, Новоутворення відсталого мозку, Новоутворення лімфоїдної тканини.

 

Так само причиною Гемолітичної анемії могли послужити токсини - отруєння організму токсичними отрутами, хімічними або біологічними. Інші впливу це переливання крові або гемолитическое захворювання, коли при вагітності у матері і плоду резус фактори і групи крові різні. Ще один вид анемії називають ідіопатичний, в тому випадки, коли причину виникнення анемії поставити не вдалося.

 

Найбільш часті причини є вроджені, при порушенні будови еритроцитів. Так само не менш поширені вид Ензімопеніческій - він проявляється прі не достатки ферментів (гліколізу, пентозо-фосфатного ряду, фермети які беруть участь у використанні АТФ, синтез порфіринів та інше).

 

Симптоми Гемолітичної анемії

 

Жовтяниця

Збільшення селезінки - Спленомегалия:

o Важкість у лівому боці

o Біль у лівому боці

Зміни кольору калу

Зміни кольору сечі

Анемія:

o Блідість

o Підвищена стомлюваність

o Тахікардія

o Задишка

o Запаморочення

 

Гемолітична анемія додає ще ряд симптомів, так При внутресосудістом гемолизе в деяких випадках виникають гіпергемоглобінемія, гемоглобинурия, гемосідерінурія. Крім того коли спостерігається посилення еритропоезу це говорить про присутність ретикулоцитоза в крові і ерітронормобластоза в кістковому мозку.

 

Лікування гемолітичної анемії

 

По перше лікар повинен встановити причину появи анемії, визначити до якого з вище перерахованих видів він відноситься. З виявлення наявності супутніх захворювань або це вроджений, спадковий процес, коли причина буде встановлена, починають лікування.

 

1. спленектомія - Хірургічна операція видалення селезінки

2. десферал - лікарський препарат для зниження заліза

3. імуно - депресанти

4. при гемолітичних кризах - трансфузія еритроцитів

5. При аутоімунних гемолітичних анеміях - глюкокортикостероїди

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 533 | Добавил: GolAM | Теги: Гемолітична, анемія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar