Главная » 2015 » Февраль » 9 » Глаукома
11:59
Глаукома

Глаукома (др.-греч. Γλαύκωμα - «синє помутніння очі» від γλαυκός - «світло-синій, блакитний») захворювання характеризують підвищення внутрішньоочного тиску ВГД. В наслідок чого розвиваються порушення полів зору в плоть до атрофії. Її підрозділяють на відкриту і закриту глаукому.

 
Відкрита буває майже в 90% з випадків, при цьому райдужно -роговічний кут відкритий, відтік внутрішньоочної рідини знижується через зменшення проміжків між трабекулами гребішковою зв'язки. Це призводить до підвищення тиску. Тиску здатне зруйнувати зоровий нерв, потім людина може осліпнути, якщо не почати лікування під час.
 
Існує три форми відкритої глаукоми
 
  1. Первинна
  2. Псевдо - ексфоліативна
  3. Пігментна
 
Закрита глаукома - рідкісна форма глаукоми, частіше буває у тих людей які страждають далекозорістю і людей старше 30 років. У цій формі глаукоми, тиску піднімається дуже швидко, все те що змушує зіницю розширитися, може бути причиною, блокування відтоку внутрішньоочної рідини, очне яблуко здатне затвердіти, викликати біль і туманність в очах.
 
Існують дві форми глаукоми:
 
  1. Гострий
  2. Хронічний
 

Фактори розвитку глаукоми

 
Підвищений підвищений внутрішньоочний тиск. Вік старше 50 років, захворювання очей, травми очей, загальні захворювання такі як гіпертонія, атеросклероз, цукровий діабет, ожиріння, стресові ситуації, деякі психо. Ліки, фактор спадщини.
 

Симптоми глаукоми

 
При відкритій глаукоми симптоми є періодичні підвищення тиску (ВГД більше 33 мм рт.ст.), звуження поля зору. По початку симптоми глаукоми можуть не проявляться зовсім. Звуження поля, відбувається дуже повільно, в основному хворий дізнається про свою хворобу, лише відвідавши офтальмолога. У деяких пацієнтів відзначається туманність в очах, в інших були скарги на райдужні кола осторонь світла. Іноді може провялятся головні болі і слабкість. Так само було відмічено, що хворий у вечірній час бачить гірше, ніж вдень.
 
При закритій глаукомі симптоми перше, що помічає хворий це біль в очах, напруження і дискомфорт, деяка туманність, райдужні відблиски, головні болі в області скронь, при гострому нападі головних болів зору затуманюється, іноді біль супроводжується нудотою і загальною слабкістю, при гострому нападі, біль може віддати в серці, що погіршує і заплутує людини в постановці діагнозу. Хоча при такому гострому нападі, сліпота може виникнути вже через добу.
 

Гострий приступ глаукоми

 
Гострий приступ вимагає негайного лікування, симптоми глаукоми при гострому нападі: Розпираючий болі в оці з поширенням на ближні області, а іноді й серця, розширення зіниці, нудота, блювання, при огляді лікаря, виявляється набрякла рогівка, передня камера дрібна, що не чітке очне дно , щільність очей.
 
Якщо вчасно не взятися за лікування глаукоми, людина може повністю осліпнути. У деяких випадках, око повністю видаляють.
При наявності хоч одного симптому необхідно відразу бігти до лікаря. Для профілактики періодично відвідувати офтальмолога, особливо тих хто нах'одітся в зоні ризику.
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 444 | Добавил: GolAM | Теги: глаукома | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar