Главная » 2015 » Февраль » 9 » Мезентеральной тромбоз
11:25
Мезентеральной тромбоз

Мезентеральной тромбоз це захворювання брижових артерій і вен, що характеризується порушенням кровообігу в них. В основному поразку відбувається на верхній брижових артерії. При параженіі мезентеріальних вен може статися інфаркт кишечника і закупорка артеріальних судин. Хвороба частіше наздоганяє жінок і чоловіків у літньому віці.

 

 

Причини мезентериального тромбозу

 

В основному розвиток відбувається із за гострої артеріальної недостатності в кінцівках. Так само сюди відносять травми судин черевної порожнини і тривалого спазму. Якщо з якої-небудь з причин [див. ниже] погіршується кровотік / припиняється кровотік, то через деякий час, починаю скорочуватися м'язи, в кишкової стінки відбуваються якісь зміни, які призводять до некрозу за досить короткий період часу, трохи пізніше розвивається перитоніт.

Іншою причиною розвитку мезентеральной тромбозу, можуть бути існуючі захворювання, в цьому випадки, розвитку відбувається поступово. Дуже часто починають утворюватися колатеральних мережі, від них залежить інтенсивність гемоциркуляторного порушень у кишечнику. Поступово наростають блокади, Брижові вени наповнюються застоєм крові, через що можуть бути не великі крововиливи з подальшому інфарктом.

 

Перелік причин мезентериального тромбозу:

 

травми,

здавленні судин пухлинами

портальна гіпертензія

пилефлебит

сепсис

атеросклеротичні бляшки (атеросклероз)

захворювання серця

інфаркт міокарда

ревматичні пороки

порушення ритму серця

кардіосклероз

ендокардит

тромбоз кишечника

 

 

Симптоми мезентериального тромбозу

 

Першим симптомам мезентериального тромбозу є різкий переймоподібний біль в животі. Прояви болю на настільки сильне, що пацієнт може стогнати при ній. У деяких випадках біль може тривалої і її можна сплутати з ампендіцітом або кишковою непрохідністю. Із за пропотівання геморагічного ексудату ураженої ділянки кишки, в деяких випадках, в стільці хворого можуть бути прожилки крові. При цьому загальне стану хворого погіршується, але температура тіла в нормі. При пульпаціі живіт м'який і без м'язових напружень.

 

Перелік симптомів мезентериального тромбозу

 

Різкий біль

Нудота

Рідкий стілець

Стілець з домішкою крові

Тахікардія

 

У міру розвитку хвороби додаються ще ряд симптомів

 

Підвищена температура (при розвитку некрозу кишечника)

Відсутність перистальтики

Здуття живота

Блювота

Запори

 

Діагностика мезентериального тромбозу

 

При діагностики насамперед здаються аналізи, в загальному аналізі крові буде помітно підвищення лейкоцитів - лейкоцитоз (від 20 * 109 / л)

Наступного кроком буде проведення рентгенограми, на якій видно кишкові непрохідності. Більш точно в пастоновкі діагнозу є ангіографія. Так само застосовують лапароскопію або лапаротомію. Крім того необхідно досліджувати інші частини організму, так як мезентеріальний тромбоз за часту себе видає як кишкова не прохідні, ампендіціт, гострий панкріотіт або холейцістіт, необхідно так само перевірити нирки, чи немає у пацієнта сечокам'яної хвороби. Жінок в обов'язковому порядку повинен оглянути гінеколог для виключення гінекологічних захворювань.

З ходячи з анамнезу - зібраної інформації хвороб пацієнта плюс діагностика методом дослідження можна поставити діагноз.

Мезентеральной тромбоз

 

Наслідки і лікування мезентериального тромбозу

 

Захворювання тромбозу є вкрай небезпечним для життя пацієнта, з цього вдаються до хірургічних дій. Якщо захворювання виявлено ще на ранній стадії, то проводиться ендартеректомія. Якщо мезентеріальний тромбоз вже в запущеному вигляді проводять резекцію некротизированного ділянки кишки.

До загальної терапії відносять введення антикоагулянтів (Гепарин), дезагреганти (Реополіглюкін, Трентал, Гемодез)

Прі не своєчасної медичної допомоги , смертність хворого сягає майже 70% випадків.

 

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 760 | Добавил: GolAM | Теги: тромбоз, Мезентеральной | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar