Главная » 2015 » Февраль » 9 » Отруєння грибами
12:07
Отруєння грибами

Отруєння грибами - це отруєння через вживання грибів в їжу. Чому могло статися отруєння:

 
  • Токсичність грибів з вмістом мітоксінов
  • Тривале зберігання грибів після приготування
  • Тривале зберігання свіжо-зібраних грибів
  • Вмісту в грибах шкідників
  • Вживання деяких видів грибів з алкоголем
  • Вмісту в грибах шкідливих речовин, які накап в процесі росту
  • Часте вживання грибів, виду зморшкові
Гриби це важко перетравлюється їжа, з цього якщо вживати гриби дуже часто, травна система, може не впорається і виникає інтоксикація.
Іноді причиною отруєння може послужити неуважність при збиранні, так як деякі гриби на вигляд можуть бути схожі з їстівними. Така неуважність, може і в усі закінчиться смертю.
 
Якщо ви не досвідчений грибник, то краще попередньо вивчити всі ознаки і збирати лише ті гриби які вам добре знайомі.
Для дітей гриби найбільш небезпечні, з цього, навіть хороші гриби, краще зовсім виключити з харчування, або обмежити кількість вживання.
 
Отруєння дутей грибами більш високий ризик, ніж у дорослих. У грибах можуть міститися токсини, важкі метали, радіонукліди, пестициди та ін. Токсичні речовини.
 
Перша допомога при отруєнні грибами
 
Симптоми отруєння грибами це ознаки інтоксикації, Якщо помітні ознаки інтоксикації, насамперед потрібно викликати швидку. До її приїзду, хворого укласти в пастель і давати якомога більше води. Вода повинна бути кип'ячена, пити маленькими ковтками.
 
При можливості промити шлунок, випити розчин перманганату калію, далі викликати блювоту. Для цього засунути 2 пальці в рот, надовіл на корінь язика. Разом з блювотою, шкідливі речовини можуть вийти. Таку процедуру можна повторити кілька разів (вода - блювота - вода - блювота ...).
Після промивання шлунка, необхідно видалити отрути з кишечника, для цього дають проносне або роблять клізму.
 
Бажано до приїзду лікаря, зберегти гриби, які пацієнт вживав у їжу.
 

Лікування при отруєнні грибами

 
Лікування залежить від того, який вид грибів послужив причиною отруєння. Наприклад при поганки, необхідно провести промивання шлунка, потім переливання крові, гемодіаліз, глюкозу з інсуліном внутрішньовенно, якщо виникає утруднення в диханні, то застосовують атропін підшкірно.
 

Смертельно Отруйні різновиди грибів

 
Бліда поганка (Amanita phalloides)
Весняна поганка (Amanita verna)
Мухомор смердючий (Amanita virosa)
Amanita ocreata
Галерин облямована (Galerina marginata)
Клітоцибе знебарвлений (Clitocybe dealbata) (Сlitocybe candicans)
Павутинник гірський (Cortinarius orellanus)
Павутинник красивий (Cortinarius speciosissimus) (Cortinarius rubellus)
Рід Лопастнік, або Гельвелла (Helvella St. Am.)
Ентолома отруйна (Entoloma lividum)
Ентолома сіра отруйна (Entholoma rhodopolium)
Іноцибе Патуйяра (Inocybe patouillardii)
Парасолька шорсткий (Lepiota aspera)
Лепіота коричнево-червона (Lepiota brunneoincarnata)
Лепіота каштанова (Lepiota castanea)
Парасолька щитовидний (Lepiota clypeolaria)
Парасолька гребінчастий (Lepiota cristata)
Парасолька м'ясисто-червонуватий (Lepiota helveola)
Чешуйніци вздутоспоровая (Lepiota ventriosospora)
 

Як відрізнити отруйні гриби

 
Є безліч помилок за якими люди розрізняють отруйні гриби від їстівних. Наприклад, вважається що отруйні гриби мають не приємний запах, але от поганка не має запаху взагалі, або вона нагадує запах печериці.
 
Є помилки, що в отруйних грибах, що не зустрічаються черв'яки, насправді це не так. Є думки, що срібло у відварі отруйних грибів, починають чорніти, це ще один міф, так само є ще 2 міфу, це, то що часник, буріє, а молоко скисає при варінні з отруйними грибами.
 

Отруєння видами грибів

Отруєння грибами симптоми

 
 
Фаллоідін - отруєння виникає при вживанні в їжу Мухоморові грибів, в їх групу входять:
 
  1. Поганка біла
  2. Поганка весела
  3. Поганка весняна
  4. Смердючий мухомор
 
У складі цих отруйних грибів входять токсини:
 
Фаллін - обезвержівается при кип'ятінні, фаллоідін, аманітін.
 
Симптоми: Приводить до сильних змін в клітинах печінки, перші сіптоми проявляються, через 6 - 24 годин. Сильна блювота, діарея, потовиділення, зниження температури тіла, може призвести до коми або смерте, отруєння триває близько 20 днів. З усіх випадків 70% закінчуються летальним результатом.
 
Орелланін або парафаллоідний синдром
 
Симптоми: Важке отруєння, закінчується летальним результатом, симптоми такі ж як і в попередньому отруєнні. Але перші симптоми можуть з'явиться лише через кілька тижнів. Подат ознак, виявляється з головних болів, ознобу, холоду в кінцівках, спраги і болях в животі. Смерть настає коли отрути вразять нирки.
 
Отруєння мухоморами виду червоний і пантерний
 
Симптоми проявляються по причині змісту мускарину, мускардина, буфотенін. Проявляються розладом нервової системи, маренням, галюцинаціями, сонливістю, болями в животі, блювотою, жаром, рясним слинотечею, брадикардий і іноді істерією.
 
На відміну від перерахованих вище отруєннях, воно проявляється дуже швидко, тому вже годину, дві, можна помітити перші ознаки отруєння. З цього людини можна встигнути доставити в лікарню і надати першу медичну допомогу.
 
Отруєння мускарином
 
Симптоми: До цих видів належать гриби говорушки і Волоконніца. Вони так само проявляються протягом години. Перші ознаки отруєння діарея, блювота, слиновиділення, звуження зіниць, жар, брадикардія, іноді набряк легенів.
 
Гельвелловая гриби
 
Викликані грибами виду стручкові, отруєння виникає при не вірно приготованих сморчковая грибів, отрути яких термостійкі. За цим рядки взагалі не можна вживати в їжу, а сморчки, ретельно відварити, слив воду.
 
Симптоми отруєння грибами цього виду проявляються у вигляді жовтяниці, підвищеним гемоглобіном, блювотою, проносом, сонливістю, можуть виникнути судоми і кома.
 
Отруєння грибами галюциногенами
 
Гриби галюциногени, містять в собі псилоцин і псилоцибін.
Симптоми: Вони порушують діяльність психіки людини. Ознаки їх отруєнням, проявляються у вигляді гіпотонії, розширенням зіниць, жаром, сп'яніння і безсилля. Пізніше з'являються ознаки важкого психозу з спотворенням простору і галюцинаціями. Може призвести до самогубства.
 
Отруєння гнойовик
 
Вони вважаються умовно їстівними, при їх вживанні не в якому разі не можна вживати алкоголь, до і після прийому грибів, з цієї причини, виникає важке отруєння.
Симптоми: Виникають болі в кишечники, уповільнення пульсу, почервоніння обличчя, тривожний стан. Стану отруєння тривають до 3 днів. Отрути містять в цих грибах, не розчинні у воді, але добре розчиняються в спирті.
 
Слабоядовіти гриби
 
Умовно отруйні або слабоядовіти проявляються шлунково-кишковими симптомами отравленіемі, через не правильної обробки грибів. Особливо часто виникає отруєння якщо гриби вже старі або перестиглі. Проявляються у вигляді болю в животі, блювання, проносу і спека. При важких станах обморакамі або судомами. Можуть викликати серйозні ускладнення у дітей. До цих видів грибів відносять:
 
Сатанинський гриб
Рядовка тигрова
Розовопластіннік гігантський, або ентолома оловянная та інші види розовопластінніков
 
Умовно-їстівні гриби:
 
Боровик зернистоногий
Дубовик
Багато видів роду молочних судин
Деякі сироїжки
 
Токсини які могли накопичиться в грибах, можуть викликати різні ускладнення. Особливо через скупчення в них радіонуклідами, вибрасіть атомних електростанцій. Опссним і наболее распрастраненние токсином є цезію - 137 (радіоцезію).
 
З їстівних грибів з накопичення отрут, розділили на 4 групи:
 
  • 1. слабконакопичуючі
    • 1. глива,
    • 2. печериця,
    • 3. дощовик перловий,
    • 4. гриб-парасолька строкатий, опеньки;
  • 2. вередньонакопичуючі:
    • 1. підберезник,
    • 2. красноголовець,
    • 3. рядовка сіра,
    • 4. лисичка звичайна,
    • 5. білий гриб;
  • 3. Сильнонакопичуючі:
    • 1. сироїжки,
    • 2. молочні судини,
    • 3. зеленушка;
  • 4. акумулятори радіоцезію
    • 1. маслюки,
    • 2. моховики,
    • 3. корбан,
    • 4. горькушки,
    • 5. польський гриб.
Активніше радіація проходить в капелюсі, ніж у самій ніжки, особливо в білому грибі, підберезники, красноголовці. Усунення або зниження радіактивній речовин в грибах, можна досягти за допомогою варіння протягом 30-60 хвилин в солоній воді з розчином оцту. Перед варінням ретельно промивши, очистивши їх від бруду, моху, землі та іншого і обов'язково знявши шкіру з капелюха гриба. Можна вимивати гриби протягом доби.
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 845 | Добавил: GolAM | Теги: грибами, Отруєння | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar