Главная » 2015 » Февраль » 9 » Клітка
12:10
Клітка

Організм це самостійно-існуюча одиниця органічного світу, який володіє саморегуляцією і реагує на раздрожители зовнішнього і внутрішнього середовища. У той час як гомеостаз це сохроненія сталості фізико-хімічних властивостей.

Клітка це структурна одиниця живого організму, яка здійснює передачу генетичної інформації, вона здатна ділиться і проводити обмін з навколишнім середовищем. Найбільшою клітиною в організмі людини є яйцеклітина і нервова клітина Нейрони можуть досягати до 1.5 метрів довжиною. Найменшій є- лімфоцити крові. З клітки утворюються тканини, з тканин органи, а із сукупності всієї системи виходить організм.
 
Клітини за формою бувають:
  1. кулясті,
  2. веретеновідние,
  3. плоскі,
  4. кубічні,
  5. призматичні

Види клітин:

  1. Нервова
  2. Епітеліальна
  3. Сполучна
  4. Гладком'язових
  5. Еритроцит
  6. Яйцеклітина
  7. Сперматозоїд

Будови клітини:

 
Клітина має складну будову, вдаючи із себе систему біополімерів. Вона містить:
1. Ядро
a. Нуклеоплазму
b. 1-2 ядерце
c. Хроматин
2. Цитоплазму
a. Гіалоплазма
b. Включення
3. Органели
a. Ендоплазматична мережа
b. Комплекс К. Гольджі
c. Клітинний центр
d. Мітохондрії
e. Лізосоми
 
У нутрії ядра клітини, відбувається синтез білка, що зберігає в собі інформацію ДНК. Так само в ній знаходиться нуклеоплазма, що нагадує гелевидний речовина, а так само хроматин і ядерце.
Ядро оточують цитоплазма. У цитоплазму входить склад органели (органели), гіалоплазма (основна речовина бере участь в обмінних процесах клітини) і включення.
 
Органеллами називають частини клітин які виконують біохімічну структуру, до них відносяться, мітохондрії, комплекс Гольджи, ендоплазматична (цитоплазматична) мережу.
 
Клітинний центр розташовується близько ядра або комплексу Гольджі, складається з двох щільних утворень - Центроліт, що утворюють джгутики і війки.
 
Мітохондрії за формою нагадують зерна, ниток, паличок, які формуються з 2 мембран (внутрішньої і зовнішньої). У них відбувається розщеплення глюкози, амінокислот, так само окислення жирних кислот і утворення АТФ - енергетичний матеріал.
 
Комплекс Гольджі має вигляд пухирців, пластинок і трубочок, які розташовуються навколо ядра. Функція виконує хімічну обробку речовин, далі транспортування і виведення за межі клітини.
 
Ендоплазматична (цитоплазматична) мережа -з вигляду складається з дрібних трубчастих цистерн. Бере участь в обміні полісахаридів і ліпідів. Гранулярна ендоплазматична мережа, складається з пластинок цистерн і трубочок, до яких прилягають рибосоми.
 
Клітина виконує функції - засвоєння вступників речовин, розщеплення речовин, утворює енергію.
 

Поділ клітин:

 
Ділення буває:
 
1. Непряме - мітоз - найчастіша форма розподілу, ділиться на етапи:
a. Профази
b. Метафази
c. Анафази
d. Телофази
2. Пряме - амитоз - клітина ділиться на рівні і не рівні частини.
3. Редукционное - мейтоз - міцнішим виявляється справ ення, при цьому поділі кол-во хромосом зменшується в двоє і відбувається перебудова генного апарату.
 
Період від одного поділу клітини до іншого називається її життєвим циклом.
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 492 | Добавил: GolAM | Теги: Клітка | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar