Главная » 2015 » Февраль » 9 » Дереалізація
12:05
Дереалізація

Дереалізація - порушення сприйняття навколишнього світу. При дереалізації симптоми проявляються як віддаленого або не реальну світу, позбавленого фарб або ж навпаки, здається все яскравим і не звичайним. Іноді у людини, якого з'явилася дереалізація, супроводжується з порушеннями пам'яті, іноді відбувається Дежавю - здається що це вже бачив, це вже було.

 
Дереалізація схожа за симптомами деперсоналізації , сама вона не відноситься до окремого захворюванню, а частіше з'являється як симптом якогось іншого захворювання (наприклад, дереалізація з причини депресії, неврастенії і т.д.). Її відносять до групи невротичних розладів.
Людина не втрачає над собою контроль, він адекватний і осудний.
 

Симптоми дереалізації

 
Симптоми дереалізації це зміни сприйняття світу:
 
  • Дивний
  • Чужий
  • Невиразний
  • Примарний
  • Тьмяний
  • Неживий
  • І тому подібне
 
Відзначається, що людина як би дивиться яке то кіно, іноді відзначалися випадки, коли пацієнт описував стан, ніби він бачить через яку те плівку, туман, молоко або мало прозоре скло. При цьому світ здається плоским, наче це фотографія.
Голоси людей, навколишні звуки здаються трохи глухими, що не виразні і доносяться з далека.
 
Сенсорне сприйняття так само притупляється, відчуття часу може сповільнюватися або зупинятися, як ніби його взагалі немає. В інших випадках навпаки час біжить дуже швидко. Сонце світить більш тьмяно або занадто барвисте.
 
Для діагностики дереалізації використовують шкалу Нуллер, яка визначає тяжкість розладів (, 10-15 середня тяжкість, 15-20 середньотяжкий, 20-25 важка 25 і вище дуже важка, максимальний бал 31).
Використовується так само Диференціальний діагноз, який є кінцевим результатом складного процесу, найбільш важливою в якому служить фаза відбору, спосіб діагностики, що виключає не підходять з яких-небудь фактів або симптомів захворювання, можливі у хворого, що в кінцевому рахунку повинно звести діагноз до єдино можливою хвороби.
 

Причини дереалізації

 
Причини дереалізації складають цілий комплекс: дереалізація при ВСД, дереалізація при депресії, неврастенії і т.д. При тривалій, затяжний пригніченості, при не можливості досягти своїх цілей, втомою, коли психіка вже не витримує, залишається на прибудові, організм таким чином включає захисні механізми.
 
На фізіологічному рівні організму, помітно знижується серотонін, норадреналін, допомін, ГАМК, з'являється посилена робота опіатної системи і людина відчуває відчуття при дереалізації - це відсутність задоволення, притуплення почуттів, відсутність емоцій, страху, тривоги та ін. В цілому не реальність навколишнього.
 

Лікування дереалізації

 
Лікування дереалізації засновано, на її причини, так як дереалізація це не самостійна хвороба, а лише симптом психічного розладу. Лікування схожі з деперсоналізацією. Виробляється діагностика, а потім лікування причини дереалізації. Прогноз лікування частіше позитивний, стану дереала може триває від декількох хвилин до декількох років, багато залежить від терапії, одужання відбувається поступово.
 
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 662 | Добавил: GolAM | Теги: Дереалізація | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar