11:31 Бартолініт | |
Бартолініт - запалення бартолінової залози входу в піхву, виникає в слідстві попадання інфекції, недотримання правил гігієни, фактором розвитку послужить слабка імунна система. Збудники бартолініту бактерії групи стафілокока , стрептокока , трихомонада, гонококові інфекції , хламідіями та інші патогенні мікроорганізми. Інфекція потрапляє на бартолінової залози через вхідний протока з піхви, іноді з сечівника при запаленні уретриту і кольпіту.
Перші симптоми бартолініту, проявляються почервонінням залози біля входу в піхві, вивідний проток залози стає болючим і припухлість. У міру розвитку захворювання відбувається набряк і згущення секрету, потім його нагноєння.
Симптоми бартолініту:
Після розтину гнійника (абсцесу), помітно поліпшення самопочуття і зникнення болю.
Бартолініт як і більшість захворювань протікає в гострій і хронічній формі. Хронічний бартолініт протікає з ремісіями і новими загостреннями, Загострюється зазвичай при застуді, коли організм ослаблений, так само під час переохолодження та при менструації. Коли загострення змінюється ремісією, пацієнт відчуває полегшення, болю і почервоніння проходять. При слабкому імунній відповіді загострення бартолініту можуть бути дуже часті, відзначалися випадки через 1,5 - 2 місяці повторні виникнення. Для уникнення постійних запалень слід зміцнювати імунну систему організму і стежити за гігієною статевих органів.
Можливі причини бартолініту
Наслідки бартолінітуЗапалення бартолінової залози відбувається із за несення інфекцій, не виключено, що інфікування може пошириться в глиб викликавши різні захворювання сечостатевих органів.
При постійному виникненні бартолініту, часто утворюється кіста бартолінової залози. У даному випадки застосовують хірургічний метод лікування, надрізу і видавлюючи гній. При операції застосовують місцеву анестезію.
Діагностика та лікування бартолінітуДіагностується Бартолініт на підставі скарг пацієнтки, клінічної картини, потім проводять огляд і для підтвердження діагнозу беруть аналізи на бак посів (мазок з піхви і уретри).
Лікування проводять антибіотиками, анальгетиками та засобами зміцнюють імунітет. Якщо сформувався абсцес необхідно хірургічне розтин, при утворенні кісти видаляють уражену частину залози. У деяких випадках відбувається мимовільне розтин абсцесу (гній витікає самостійно, але при цьому так само необхідно звернеться до лікувального закладу, що б уникнути можливих повторів). Після лікування необхідна обов'язкова профілактика, що б уникнути повторних появ бартолініту.
Профілактика бартолініту полягає у підтримці імунітету, уникати переохолоджень, застуд і дотримуватися правильний догляд за статевою системою. Рекомендовані УВЧ процедури, так само терапевтичні ванночки з додаванням настою ромашки. Якщо є захворювання кольпита і уретриту необхідно їх своєчасне лікування. Найважливіше не затягувати.
| |
|
Всего комментариев: 0 | |