Главная » 2015 » Февраль » 9 » Мідріаз
11:59
Мідріаз

Мідріаз це захворювання характеризується розширенням зіниці (грец. Mydnasis - розширення або amydros - темний, неясний. Розмір зіниці при мідріаз досягає 3,5 мм. Його ділять на патологічний і фізіологічний, односторонній і двосторонній.

 

 

Симптоми мідріазу:

 

  1. розширення зіниць більше 3 мм,
  2. світлобоязнь,
  3. фотофобія

 

При фізіологічному мідріаз, розширення зіниці вважається нормою для будь-якої людини, на приклад залежно від освітлення кімнати, зіниця змінює свої розміри або від стану емоцій при хвилюванні, переляку.

 

При патологічному мідріаз розширення зіниці вважається наслідком чого небудь.

 

Поділяють такі причини мідріазу:

 

  • Слідства "парези" сфінктера зіниці
  • Слідства підвищення тонусу зіниці
  • Слідства спазму дилататора (вони знаходяться в райдужній оболонці)
  • Слідство інтоксикацією лікарських препаратів
  • Слідство травми або захворювання ока
  • Слідство неврологічних захворювань

 

Мідріаз який виник у слідстві прийому медикаментозних препаратів, послужить причиною скупчення тропікаміду, МІДРІАЦИЛУ, атропіну та інших лікарських засобів (медикаментозний мідріаз). Помічено, що при синдромі Еді виникнення мідріазу може бути з причини вірусних інфекцій, при цьому відбувається ураження циліарного ганглія. У такому випадки на світла - освітлення зіниця не реагує, зазвичай це відбувається на тій стороні де сталося ураження. У рідкісних випадках при туберкульозі, менінгіті, неврозі, травмі голови спостерігається парадоксальне звуження зіниці.

 

Слідства ураження нервової системи, порушенням очного нерва розвивається паралітичний мідріаз що виявляється розширенням і парезом сфінктера. Іррітатівний мідріаз є так само порушенням ЦНС, на приклад наслідок епілепсії, інсульту, мозкової гематоми та інших мозкових крововиливів.

 

Спастичним мідріазом називають якщо причиною став спазм дилататора зіниці від роздратування шийної частини сімптотіческого стовбура. Відбувається це через ураження спинного мозку і головного мозку (поліомієліт ілісірінгоміелія). Він же розвивається в слідстві порушень роботи серця, нирок, печінки, легенів, жовчного міхура, щитовидки та інших органах в організмі людини.

 

 

Лікування та діагностика мидриаза

 

При діагностики виробляють огляд очі , оцінюють його розміри, якщо він перевищив 3 мм то починають з'ясовувати причину розширення зіниці. Клінічна картина і історія анамнезу, чи були травми голови, очі, операції очі, чи є порушення ЦНС та інших захворювань. Якщо причиною послужило прийомам лікарських препаратів, лікування в цьому випадки не проводиться. Якщо у пацієнта спостерігається стійкий мідріаз лікування проводиться залежно від причини його виникнення, наприклад якщо причина неврологічних захворювань, то лікування буде виробляти невролог. так само рекомендують носити темні сонцезахисні окуляри. Для того що б поліпшити роботу сфінктера і послабити дію дилататора, призначають альфа-адреноблокатори та М (Н) -холіноміметікі.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 635 | Добавил: GolAM | Теги: Мідріаз | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
avatar