Главная » 2015 » Февраль » 9 » Передвісники пологів
12:46
Передвісники пологів

З наближенням дня пологів можуть з'являтися певні ознаки, які свідчать про те, що вагітність скоро підійде до кінця.

Ознаки пологів, що наближаються

«Опущення» живота

Жінка може помітити, що живіт змістився вниз. «Опущення» живота відбувається за рахунок опускання і вставляння передлежачої частини плода у вхід малого тазу і відхилення дна матки вперед внаслідок деякого зниження тонусу черевного преса. У первісток це спостерігається за 2-4 тижні до пологів. У повторнородящих - напередодні пологів.

Дихати стає легше

В результаті переміщення дитини вниз знімається тиск з діафрагми і шлунка. Дихати стає легше. Може пройти печія. При цьому збільшується тиск на низ живота. Сидіти і ходити стає трохи важче. Після зміщення дитини вниз жінка може відчувати труднощі зі сном, важко знайти зручну позу.

Часті сечовипускання і дефекація

Позиви до сечовипускання стають частіше, тому що збільшується тиск на сечовий міхур. Гормони пологів впливають і на кишечник жінки, викликаючи так зване попереднє очищення. У деяких жінок можуть спостерігатися легкі спазми в животі і пронос.

Болі внизу спини

Після зміщення дитини вниз жінка може відчувати некомфортні відчуття в області попереку. Ці відчуття викликані не тільки тиском з боку дитини, але і збільшенням розтягування крижово-клубової сполучної тканини.

Зміна апетиту

Перед самими пологами може змінюватися апетит. Найчастіше він зменшується. Добре, якщо жінка в цей час буде більше довіряти своїй інтуїції при виборі продуктів. Не слід їсти «за двох».

Зменшення маси тіла

Перед пологами жінка може трохи схуднути. Маси тіла вагітної жінки може зменшиться приблизно на 1-2 кг. Так організм природним чином готується до пологів. Перед пологами тіло повинно бути гнучким і пластичним.

Несподівана зміна настрою

Жінка з нетерпінням чекає пологів. Може «раптом» змінюватися настрій. Зміна настрою багато в чому пов'язана з нейроендокринними процесами, що відбуваються в організмі вагітної перед пологами. Можливі вибухи енергії. Стан втоми й інертності може зненацька змінюватися бурхливою діяльністю. Проявляється інстинкт «гнізда». Жінка готується до зустрічі маляти: шиє, чистить, миє, прибирається. Головне не перестаратися.

Нерегулярні скорочення матки

Після 30-го тижня вагітності можуть з'явитися помилкові перейми. Відчутні, але нерегулярні скорочення матки в цьому підготовчому (прелімінарному) періоді помилково приймають за початок пологів. Жінка може відчувати певні скорочення і за кілька тижнів до пологів. Якщо не встановлюється регулярний і тривалий ритм, якщо інтервали між переймами не скорочуються, то вони, як правило, зовсім не означають початок пологів.

Три основні ознаки пологів

  • Початком пологів вважають появу регулярних скорочень мускулатури матки - переймів. З цього моменту жінку називають породіллею. Ритмічні скорочення відчуваються як почуття тиску в черевній порожнині. Матка стає важкою, тиск може відчуватися по всьому животі. Причому більше значення має не сам факт скорочення, а в його ритмічність. Справжні родові сутички спочатку повторюються кожні 15-20 хвилин (можлива й інша періодичність). Поступово інтервали зменшуються: до 3-4 хвилин. У період між переймами живіт розслаблений. В цей час жінка відпочиває.
  • Виділення з піхви слизу - слизової пробки. Вона може відійти за 2 тижні до пологів, а може і безпосередньо в день «Ікс». Зазвичай це відбувається після початку маткових скорочень. Може статися виділення безбарвною, жовтуватою, або злегка забарвленої кров'ю, слаборозовим слизу.
  • Відходження вод. Навколоплідні вод можуть підтікати (особливо в горизонтальному положенні), а можуть відходити одномоментно - при розриві плодового міхура. Це може статися до появи ритмічних скорочень матки. Найчастіше це відбувається у повторнородящих. При розриві плодового міхура болю не відчувається. Якщо води відійшли - слід їхати в пологовий будинок негайно (оскільки є ризик інфікування плода).

Як протікають пологи

У кожної вагітної пологи протікають по-різному. Деякі жінки народжують «класично», тобто перейми розвиваються поступово, інтервали між переймами плавно зменшуються і виникає бажання тужитися. Інші народжують «стрімко», тобто перейми відразу активні та інтервали між ними короткі. У третіх - прелюдія до пологів може затягнутися.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 514 | Добавил: GolAM | Теги: пологів, Передвісники | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar