12:00 Склеродермія | |
Склеродермія - захворювання сполучної тканини характеризується порушенням кровообігу, ущільненням органів і тканин. Системна склеродермія - прогресуюче системне захворювання, в основі якого лежить запальне ураження дрібних судин всього організму, з подальшими фіброзно-склеротичними змінами шкіри, опорно-рухового апарату і внутрішніх органів.
Причини склеродерміїЗа деякими даними, є припущення, що склеродермія успадкує генетичним шляхом, проте поштовхом до розвитку могли послужити наступні фактори:
Хоча причини склеродермії точно не встановлені, є деякі аргументи, що вона може виникнути під впливом несприятливих зовнішніх факторів, при цьому найчастіше у людей які мають генетичні порушення.
Симптоми склеродерміїСистемна Склеродермия характерна ураженням шкіри, судин, м'язової тканини і внутрішніх органів, отже, людина помічає погіршення свого стану, особливо з боку шлунково-кишкового тракту. Перше, що може виникнути - синдром Рейно - періодичні спазми судин, особливо це проявляється при замерзанні і психічному напрузі. Клінічно Синдром Рейну проявляється зміною забарвлення кінцівок (кисті рук). Спочатку вони змінюються на блідий відтінок шкіри, потім змінюється на синювату з фіолетовим відтінком забарвлення, після того як спазм завершився, забарвлення кистей набуває рожевий колір, це пояснюється припливом крові. Не у всіх випадках напади супроводжуються замерзанням рук, в інших це може відбуватися одночасно з онімінням і порушенням чутливості.
Спазми судин, відзначаються не тільки в області кистей, а й так само можуть проявити себе в області обличчя, ніг, голови та інших ділянок шкіри, можна помітити зміни відтінку над копления суглобами. При спазмах особи так само відзначаються зміни забарвлення носа і губ.
Більш помітний симптом склеродермії проявляється ущільненням шкіри, починаючи з пальців кистей, з часом поширюючись на інші ділянки шкіри, рук, потім всього тіла, в т.ч. і частини обличчя.
При ущільненні і потовщенні шкіри обличчя, можна помітити, зникнення носогубних і лобових складок, з причини їх розгладження, а під коло облямівки губ з'являються радіальні зморшки. Перші 3 і більше років хвороба явно помітна, пізніше шкіра стає менш щільною. За винятком шкіри рук.
Так само у пацієнтів спостерігаються набряки, потовщення або виснаження шкіри.
У внутрішніх органах найчастіше уражаються нирки, легені і серце, що призводить до зниження функцій, від сюди і помітна задишка, а при ураженні нирок, знижується їх активність, що призводить до поганої фільтрації шлаків. З цієї причини в організмі накопичуються всі шлаки потрапляючи в кров, а петательние речовини виходять з мечів, розвивається загальна інтоксикація організму. Не рідко відбувається втрата білка і іонів. При м'язовому поразку симптоми нагадують ревматизм або артрит.
По ходу досліджень, у пацієнтів із захворюванням склеродермія, відзначається підвищення ШОЕ, фібриногену, серомукоида іноді С-реактивного білка. У 10-20% з випадків відзначається знижений гемоглобін, уражаються нирки і так само сам кістковий мозок (не у всіх випадках).
Прогноз склеродерміїПрогноз частіше залишається сприятливим, в основному серед захворювань з'єднувальних тканин, але це залежить від форми перебігу хвороби. За даними досліджень сприятливий результат відзначається тільки у 35-60%. Факторів не сприятливого прогнозу стають:
При цьому у чоловіків частіше закінчується не сприятливі, ніж у жінок. Спостереження за хворими склеродермії в обов'язковому порядку проводиться кожні 3-6 місяців, залежно від ураженні організму. Проводять регулярне дослідження, біохімічний аналіз крові, сечі, Оргона дихання, серця, УЗД ШКТ, загальні аналізи кожні 3 місяці.
| |
|
Всего комментариев: 0 | |