Коли вагітність наближається до завершення, питання про те, де народжувати, стає особливо актуальним. Звичайно, можна покластися на волю випадку - з початком переймів відправитися в найближчий пологовий будинок або викликати «швидку». Однак розумніше підготуватися до майбутньої події заздалегідь: адже від того, як пройдуть пологи, багато в чому буде залежати здоров'я молодої мами і дитини.
Перш за все, жінка повинна вибрати пологовий будинок , що максимально задовольняє її вимогам. При цьому зазвичай враховуються побутові умови, допустимість присутності чоловіка на пологах , що застосовується знеболення , можливість вибору пози для пологів (якщо ви плануєте вертикальні пологи ), спільне або роздільне перебування з дитиною і т.д. Важливе значення має кваліфікація і досвід лікарів, ввічливе та уважне ставлення медперсоналу.
Отримати необхідну інформацію можна, опитавши подруг і знайомих, ознайомившись з розповідями про пологи і відгуками про пологових будинках в Інтернеті, і особисто відвідавши цікавить пологовий будинок. Підібравши оптимальну клініку, можна піти ще далі. Після укладення контракту з пологовим будинком або страховою компанією , жінка отримує можливість вибору конкретного лікаря, який прийматиме пологи, а також гарантію комфортних побутових умов.
У тому випадку, якщо чоловік і дружина зробили все можливе для підготовки успішних пологів, то процес народження дитини , швидше за все, залишить приємні спогади, а малюк з'явиться на світ здоровим і міцним. Хороші пологи - це не так складно, якщо провести всебічну підготовку, продумати «запасні шляхи» і чітко слідувати своїм планом.
Природні пологи або кесарів розтин
Перш ніж вибирати, де народжувати, потрібно знати, чи будете ви народжувати природним шляхом або вам належить кесарів розтин . Кесарів розтин проводять за медичними показаннями: анатомічно вузький таз, дистрофія сітківки, дуже великий плід (невідповідність розмірів плода розмірам тазу), неправильне положення плоду (наприклад, поперечне або косе), загострення хронічних захворювань матері, гестоз (пізній токсикоз) і т.д . Іноді одного діагнозу буває недостатньо - необхідне поєднання декількох з перерахованих проблем.
У деяких країнах практикують кесарів розтин за бажанням жінки. З його допомогою деякі вагітні сподіваються уникнути таких проблем, як родова біль, збільшення розмірів піхви, розрізи промежини. Однак більшість лікарів вважають кесарів розтин за бажанням невиправданим. Це пов'язано з тим, що уникнувши одних проблем, жінки можуть придбати інші, часто більш серйозні - в першу чергу це неврологічні проблеми у дитини, більш тривалий післяопераційний період, складності з лактацією, неможливість надалі народити «нормальним» шляхом і т.д.
При пологах природним шляхом жінка може сама вибрати, в якій позі народжувати. Вже ні для кого не секрет, що вертикальна поза породіллі найбільш фізіологічна для пологів, сприяє більш швидкому розкриттю шийки матки, ефективним потугам. Це пов'язано з тим, що зусиллям майбутньої мами допомагає також сила тяжіння, що змушує дитину швидше просуватися вниз. Якщо для майбутньої мами цей момент принциповий, то їй необхідно заздалегідь вибрати пологовий будинок, де практикують вертикальні пологи.
Вибір пологового будинку
Варіантів «Де народжувати?» Всього два - у пологовому будинку або будинку.
При виборі пологового будинку для кожного ті чи інші вимоги можуть бути більш або менш важливими.
Найчастіше майбутні мами керуються такими побажаннями:
наявність хороших побутових умов. При цьому враховується - кількість ліжок у палаті, місце розташування туалету та душу, холодильника (на поверсі або в палаті), наявність «сімейних» палат і т.д.,
спільне або роздільне перебування з дитиною,
допустимість присутності чоловіка на пологах,
можливість відвідування родичів,
наявність дитячої реанімації,
можливість знеболювання,
можливість вибору пози для пологів,
хороші, грамотні лікарі,
ввічливий медперсонал,
близькість до будинку.
У когось будуть інші побажання, головне, щоб пологовий будинок відповідав усім вимогам майбутньої матері.
Платні і безкоштовні пологи
У вибраному пологовому будинку можна народжувати безкоштовно і платно. До речі, безкоштовно - не обов'язково означає погано. Якщо породілля ретельно вибирала пологовий будинок, познайомилася з практикуючими там лікарями, почула багато позитивних відгуків про це пологовому будинку, то швидше за все пологи пройдуть благополучно. Адже «безкоштовні» лікарі ті ж самі, що і «платні». Заплативши за пологи, ви можете отримати лише більш комфортні побутові умови і більш уважне ставлення (хоча і необов'язково) з боку лікаря.
Платять за пологи або страхової компанії, або «в касу» платній клініки, або безпосередньо лікаря, який прийматиме пологи. У будь-якому з цих варіантів є свої плюси і мінуси. Заплативши страхової компанії, жінка не зможе розраховувати на «особистий» інтерес до власних пологів лікарів. Вони просто роблять свою роботу, так само як і в безкоштовному відділенні пологового будинку. Але зате породілля має право вимагати виконання всіх пунктів договору, щодо знеболювання, присутності чоловіка на пологах, побутових умов післяпологовий палати, спільного або роздільного перебування з дитиною, відвідувань.
Заплативши ж особисто лікарю (як правило, меншу суму, ніж страхової компанії), молода мама може розраховувати на «свого» акушера-гінеколога і більш уважне ставлення в родблоке. Однак такий спосіб зазвичай не гарантує більш комфортних побутових умов.
Домашні пологи
Якщо побажань до проведення пологів дуже багато і серед них є такі як: не стимулювати пологи, чи не розрізати промежину, народжувати у воді, не змивати первородну змазку, не робити щеплення, то цілком імовірно, що пологового будинку, що задовольняє всім побажанням, можна і не знайти . У таких случах альтернативою служать домашні пологи. Зараз ця практика стає все більш поширеною. І мабуть скоро в нашій країні будуть народжувати вдома так само часто, як у Голландії, Англії, Німеччини, Фінляндії.
Якщо чоловік і дружина вирішили народжувати вдома, то підготуватися до пологів слід з особливою ретельністю. Перед пологами жінка повинна всебічно обстежитися, пройти необхідну підготовку. Дуже важливо ретельно вибрати акушерку, яка прийматиме пологи.
Слід заздалегідь купити всі необхідні медикаменти, а також «про всяк випадок» з'ясувати, де знаходиться найближчий пологовий будинок. Природно, при домашніх пологах жінка повинна бути впевнена, що машина «швидкої допомоги» прибуде в найкоротший термін.
* * *
Вибираючи місце і спосіб пологів, майбутня мама повинна пам'ятати, що «людина вважає, а Бог». У будь-який момент пологи можуть піти за незапланованим сценарієм, і тоді доведеться в терміновому порядку приймати рішення про інший спосіб пологів. До цього теж треба бути готовим. Наприклад, в процесі пологів з'ясуватися, що необхідно кесарів розтин, а мати налаштувалася тільки на природні пологи. Або хотіла народити вдома, а необхідно їхати в пологовий будинок. Зміна планів не повинна стати для породіллі великим ударом.
У тому випадку, якщо чоловік і дружина зробили все можливе для підготовки успішних пологів, то процес народження дитини, швидше за все, залишить приємні спогади, а малюк з'явиться на світ здоровим і міцним. Хороші пологи - це не так складно, якщо провести всебічну підготовку, продумати «запасні шляхи» і чітко слідувати своїм планом.
|