Главная » 2015 » Февраль » 11

Хвороб стравоходу приділяється не так багато уваги, як проблемам зі шлунком і кишечником. І це аж ніяк не свідчення особливої ​​стійкості цього органу системи травлення до дії внутрішніх і зовнішніх факторів. Хвороби стравоходу зустрічаються досить часто, здатні в значній мірі погіршити якість життя, а головне, можуть призвести до розвитку серйозних і навіть загрозливих для життя ускладнень. Найбільш поширеними захворюваннями стравоходу є гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), грижа стравохідного отвору діафрагми. Значно рідше зустрічаються ахалазія кардії, варикозне розширення вен і дивертикули стравоходу.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 470 | Добавил: GolAM | Дата: 11.02.2015 | Комментарии (0)

Що це таке? Запор - це затримка стільця більш ніж на 48 годин. Запори відносяться до частих розладів здоров'я і, за даними медичної статистики, зустрічаються особливо часто у маленьких дітей і літніх людей. У високорозвинених країнах Заходу до десяти відсотків населення страждають хронічними (постійними) запорами, причому у жінок вони зустрічаються в три рази частіше, ніж у чоловіків. Чому це буває? Майже у всіх людей бувають замки в подорожах, після стресу та операції. Такі запори проходять при поверненні до звичного способу життя і не вважаються захворюванням. Якщо ж вони часто повторюються, стають звичними, необхідно ретельна діагностика і лікування. Причини запорів різні: дієта, бідна рослинними волокнами, в поєднанні з невеликою кількістю споживаної рідини і малорухливим способом життя; хвороби шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба, хронічний панкреатит, дисбактеріоз, синдром подразненої товстої кишки, пухлини товстої кишки); скупчення затверділих калових мас у кишеч ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 485 | Добавил: GolAM | Дата: 11.02.2015 | Комментарии (0)

Найпоширеніша злоякісна пухлина органів травлення - рак шлунка. У структурі онкологічної захворюваності та смертності в Росії рак шлунка займає друге місце після раку легенів. І не дивно - адже існує безліч факторів ризику, які при несприятливому збігу обставин можуть спровокувати це важке захворювання. Це і несприятлива спадковість, і особливості харчування (захоплення копченої, гострої, солоної і консервованої їжею), і вплив бактерії Helicobacter pylori (основної причини гастритів і виразки шлунка та дванадцятипалої кишки), і куріння. Неправильне харчування - нестача рослинної клітковини, вживання рафінованих продуктів, а також надмірна любов до ковбасних виробів та м'яса - вважається також основною причиною іншого онкологічного захворювання - раку товстої кишки. Як правило, ця хвороба розвивається на тлі запалення кишечника (коліту) або з поліпів - виростів слизової оболонки кишкової стінки. Ризик пухлини товстої кишки помітно збільшується з віком. Також, як і у випадку будь-якого ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 493 | Добавил: GolAM | Дата: 11.02.2015 | Комментарии (0)

Печінка - орган травлення, розташований у правому верхньому квадранті живота, під ребрами. Значення печінки величезне. Вона нейтралізує речовини, що надходять із зовнішнього середовища (в тому числі, ліки, алкоголь) або утворюються в самому організмі, синтезує білки крові, виробляє жовч і т.д. В цілому, печінка виконує більше 500 різних функцій, і її діяльність поки не вдається відтворити штучним шляхом. Найбільш поширені хвороби печінки - різні види гепатитів та цироз. Гепатит - запалення печінки, яке може бути гострим і хронічним. Діагноз «хронічний гепатит» ставлять у тому випадку, якщо запальний процес у печінці продовжується більше 6 місяців. Найчастіше зустрічаються гепатити вірусної природи. До теперішнього часу відомо вже 6 різновидів вірусних гепатитів - гепатити А , B , C , D , E і G . Всі вірусні гепатити поділяються на дві групи - з ентеральним (через рот) або парентеральним (через кров) механізмом зараження. До першої групи належать гепатити А і Е, заразитися якими можна ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 477 | Добавил: GolAM | Дата: 11.02.2015 | Комментарии (0)

Підшлункова залоза - орган, що має винятково важливе значення в нашому організмі. Саме в ній утворюються найважливіші ферменти, що беруть участь у травленні, і виробляється гормон інсулін, який контролює рівень цукру в крові.

Розташована підшлункова залоза позаду шлунка і зовні нагадує довгасту пірамідку довжиною близько 15 сантиметрів, що лежить поперечно.

У її клітинах утворюється панкреатичний сік, який містить основні травні ферменти (в неактивному вигляді). За системою жовчних протоків панкреатичний сік, змішаний з жовчю, надходить в 12-палої кишки - саме там ферменти активізуються і беруть безпосередню участь у травленні - розщеплюють білки, жири і вуглеводи. Іноді під дією деяких факторів, найчастіше - при зловживанні алкоголем або закупорці жовчних проток каменем (при ... Читать дальше »

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 459 | Добавил: GolAM | Дата: 11.02.2015 | Комментарии (0)

Повноцінне переварювання їжі і захист організму неможливі без участі мікробів, що живуть у кишечнику. Дисбактеріоз - це стан, при якому змінюється склад мікроорганізмів, що населяють кишечник (корисних бактерій стає менше, а шкідливих, відповідно, більше), що призводить до порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

Кишечник людини населений цілими полчищами мікробів - «поганих», «хороших» і «нейтральних». Корисні мікроби - біфідобактерії, лактобактерії та бактероїди - справжні друзі. Вони надають допомогу у травленні, захищають від алергії, підтримують імунну систему і навіть знижують вірогідність розвитку онкологічних захворювань. А ще тримають у вузді «ворогів»: стафілококів, протея, стрептококів, грибків роду кандида. ... Читать дальше »

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 503 | Добавил: GolAM | Дата: 11.02.2015 | Комментарии (0)

Всім нам не раз доводилося чути, як про людину з поганим характером кажуть: «Ну він і виразка!». Чим же нам так досадила ця хвороба? Виразка - це не просто дефект, що утворився в стінці шлунка або дванадцятипалої кишки, а прояв хронічного захворювання - виразкової хвороби. Раніше цей діагноз звучав як вирок - одного разу захворівши, людина мучився від виразки роками. Періодичні болі «під ложечкою», які зменшувалися після прийому їжі або соди, печія (печіння за грудиною), кисла відрижка, нудота і блювота - типові симптоми, добре знайомі всім язвенникам. Ну і звичайно - обов'язкова ознака - власне виразка, виявлена ​​при проведенні гастроскопії (езофагогастродуоденоскопіі). Не так давно, в 1983 році, австралійські вчені Баррі Маршалл і Робін Воррен довели, що справжньою причиною виразкової хвороби, а в багатьох випадках - і хронічного гастриту, є бактерія Helicobacter pylori. Якщо знищити цю бактерію за допомогою антибіотиків, то хворобу можна перемогти, назавжди позбавившись від непри ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 438 | Добавил: GolAM | Дата: 11.02.2015 | Комментарии (0)

Жовчний міхур - орган травлення, схожий на невелику порожню грушу. Розташований він прямо під печінкою, з якою з'єднується системою трубок - жовчних проток. Основна роль жовчного міхура та жовчних проток полягає в накопиченні і виведенні жовчі. Жовч - особлива рідина, яка виробляється в печінці. Призначення жовчі - поліпшувати засвоєння жирів і активізувати переміщення їжі по кишечнику. В добу в печінці людини утворюється до 2 літрів жовчі.

Перед тим, як жовч потрапить в кишечник, вона проходить складний шлях по жовчних шляхах. Спочатку вона поступає в жовчний міхур, де накопичується і концентрується. А вже потім - по мірі необхідності - доставляється до «місця роботи» ... Читать дальше »

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 447 | Добавил: GolAM | Дата: 11.02.2015 | Комментарии (0)

Проблеми з кишечником - дуже делікатна тема, широко обговорювати яку не прийнято. Саме тому багато людей, яких турбує підвищене газоутворення і здуття живота, проноси або, навпаки, запори, воліють терпіти до останнього, не звертаючись до лікаря. У кращому випадку, така людина намагається вилікуватися за допомогою йогуртів чи інших кисломолочних продуктів. Кисломолочні продукти - річ звичайно корисна, але годиться тільки для профілактики кишкових проблем. Наосліп впоратися з хворобою не можна. Для того, щоб встановити причину захворювання і вибрати правильне лікування необхідна консультація фахівця - гастроентеролога. Лікар поговорить з вами, пропальпірует (обмацає) ваш живіт і направить на додаткові дослідження - аналізи крові і калу, колоноскопію, ирригоскопию (рентгенівське дослідження кишечнику з барієм) і т.д. Якщо все результати дослідження в нормі, але кишечник і раніше вас турбує (болі навколо пупка або внизу живота після їжі, «ранкові» проноси після їжі, здуття живота і т.д.) ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 481 | Добавил: GolAM | Дата: 11.02.2015 | Комментарии (0)

З проявами хронічного гастриту багато хто знайомий не з чуток - періодичні болі у верхній частині живота, що виникають вночі або натщесерце, печія, відрижка кислим, нудота, важкість у шлунку. Гастрит - запалення слизової (внутрішньої) оболонки шлунка - найчастіше виникає у молодих і вважається класичною «хворобою студентів». Проте хвороба не щадить ні дітей, ні літніх. У чому ж його причина? Раніше у виникненні гастриту звинувачували неправильне харчування, стреси, куріння, кава. Однак в 1983 році австралійські вчені Маршалл і Уоррен виділили зі шлунка спиралевидную бактерію Helicobacter pylori . З'ясувалося, що саме цей мікроб, який потрапляє в шлунок з їжею або слиною, викликає його запалення - гастрит, а в більш важких випадках - виразку, і навіть рак шлунка. Близько 85% випадків хронічного гастриту пов'язані із зараженням цією бактерією. Хронічний гастрит , пов'язаний з іншими причинами - імунними порушеннями, прийомом деяких лікарських препаратів (наприклад, аспірину) і т.д. - ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 444 | Добавил: GolAM | Дата: 11.02.2015 | Комментарии (0)