Главная » 2015 » Февраль » 9 » Енофтальм
11:57
Енофтальм

Енофтальм це зміщення очного яблука, на відміну від екзофтальму , очей впадає всередину, а при екзофтальмі він випинається назовні. При енофтальм, відбувається зменшення очниці. Захворювання розвивається як на одному оці, так і на обох.

 

Причини енофтальма

 

Енофтальм поділяють на пізній і ранній тип:

 

До раннього відносять травми ока з переломом кісткових стінок, внаслідок чого висока вірогідність швидкого розвитку енофтальма.

До пізнього енофтальм відносять атрофію рогівки, вона так само може бути після травм, попадання інфекції з наступним запаленням. Сюди ж відносять нейротрофічні розлади.

Буває ще вроджений мікрофтальм і атрофія очного яблука, його називають гадану енофтальмом.

Ліподистрофія

Травми очей (а)

Запальні захворювання

Інфекційні захворювання

Атрофія тканин очниці (наслідок запальних процесів)

Нейротрофічні розлади

Пошкодження шийної частини симпатичного нерва.

Симптоми енофтальма

Звуження очної щілини

Зміщення очного яблука

«Провалені» очі всередину

енофтальм фото

 

 

У деяких випадках у людини спостерігається обмеження рухливості очей, а так само опущення верхньої повіки - птоз. У наслідку часто розвивається двоїння в очах - диплопія і падіння гостроти зору. При пізньому типі енофтальма, у випадки пошкодженні тканин, розвивається атрофія тканин, а це в свою чергу може призвести до міозит - звуження зіниці (коли діаметр зіниці 2,5 мм і менше), досить таки часто енофтальм супроводжується з цим симптомом.

 

Наслідки енофтальма

Наслідки залежить від ступеня енофтальма, в деяких випадках зору може впасти настільки сильно, що людина може його зовсім позбутися. До того ж наслідки залежать від причини виникнення екзофтальму. В основному страждає зору хворого. В інших випадках прогноз енофтальма сприятливий.

птоз, енофтальм

 

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 550 | Добавил: GolAM | Теги: Енофтальм | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar