Главная » 2015 » Февраль » 9 » Акромегалія
11:37
Акромегалія

Акромегалія (гігантизм) - нейроендокринне захворювання, причина його виникнення підвищення гормону соматотропіну, який є гормоном росту. Вироблення цього гормону стимулює зростання, але якщо його занадто багато, то з'являється гігантизм - акромегалія. В основному таке можна спостерігати у дітей підлітків. Характеризується дане захворювання надмірним розростанням м'яких тканин і кісток, іноді надмірним набором ваги, супроводжується з гепатомегалією - збільшенням органів.

 

Симптоми акромегалії

 

Найчастіша причина акромегалії є аденома гіпофіза. За цим можуть спостерігатися неврологічні та ендокринні симптоми. Але діагностують її не відразу, прояви симптомів може бути лише через 10 років. Основні симптоми акромігаліі:

 

Зміна зовнішності

Збільшення скул

Збільшення надбрівних дуг

Збільшення нижньої щелепи

Збільшення мови

Збільшення вух

Збільшення носа

Збільшення губ

Збільшення кінцівок

Зміни прикусу

Артралгія (надмірне утворення хрящової тканини)

Підвищена пітливість

Щільна шкіра

Спланхномегалію - збільшення селезінки

Гіпотомегалія - ​​збільшення печінки

акромегалія

 

 

 

У підлітків спостерігається надмірний швидке зростання, такі діти на багато вище своїх однолітків. При аденомі гіпофіза можуть спостерігатися ще ряд симптомів, це неврологічна симптоматика. Так само спостерігається сильна слабкість, людина постійно втомлений, розбитий. У подальшому при розвитку акроіегаліі з'являється серцева не достатньою, внутрішньочерепний тиск, в 99% спостерігається апное. У жінок порушення менструального циклу, у чоловіків проблеми з потенцією.

 

 

Причини акромегалії

Аденома гіпофіза

 

Саматотропінома (причина їй підвищення різних гормонів)

 

Підвищення ТТГ - тиреотропний гормон

 

Підвищення ЛГ - лютеотропін

 

Підвищення фолікулостимулюючого гормону

 

Мутація соматотрофов

 

Синдром МЕН (безліч пухлин)

Акромегалія - ​​рентген руки

 

 

 

 

Акромегалія діагностика та лікування

 

Діагностика акромегалії на основі клінічної картини, досліджень крові на рівень гормонів, здачі крові на соматромедін С, якщо показання е

Того аналізу в нормі, слід провести допалнітельние дослідження, тест з навантаженням глюкози - важливо перевірити на наявність цукрового діабету при акромегалії, крім того обов'язково провести МРТ головного мозку, УЗД органів в тому числі і серця і щитовидної залози.

 

У лікуванні головним При аденомі гіпофіза застосовують хірургічне втручання - видаляють пухлину, так само застосовують антагоністи соматотропіну - штучний гормон соматостатина для нормалізації гормонів і зменшення пухлини гіпофіза.

 

Фото акромегалії

 

Акромегалія фотоакромегалія симптоми

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 657 | Добавил: GolAM | Теги: Акромегалія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar