Главная » 2015 » Февраль » 10
Вестибулярна система дозволяє людині орієнтуватися просторі і підтримувати рівновагу. З її допомогою ми можемо досить точно визначати положення свого тіла навіть із закритими очима. Периферичний відділ вестибулярної системи - вестибулярний апарат - знаходиться в кістковому лабіринті внутрішнього вуха з обох сторін. Його рецептори сприймають кутове і лінійне прискорення і силу тяжіння (а відповідно - положення голови в просторі). Від вестибулярного апарату імпульси надходять по переддверно-равликів нервах до центрів (ядер) довгастого мозку, і далі до центрам, розташованим в спинному і головному мозку. При ураженні будь-якого відділу вестибулярної системи (пухлинних, запальних та судинних процесах) виникають специфічні симптоми. Основні прояви вестибулярних порушень - це відчуття запаморочення і сіпання очного яблука - ністагм. Крім того, може виникати нудота, блювота, порушення рівноваги, зміна ритму дихання, пульсу, коливання артеріального тиску, посилення потовиділення, збліднення а ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 515 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Біль у горлі, як правило, асоціюється із застудою, але вона може з'являтися і при захворюваннях інших органів, а не тільки верхніх дихальних шляхів. Давайте докладніше зупинимося на кожній групі причин виникнення болю в горлі. Інфекційні захворювання У більшості випадків відповідальними за біль у горлі є інфекційні захворювання носоглотки. Найчастіше вони мають вірусну природу: ГРВІ , грип , інфекційний мононуклеоз , кір , вітряна віспа та інші. Менш поширені бактеріальні інфекції, в першу чергу, це ангіна , що викликається β-гемолітичним стрептококом групи А, а також скарлатина і дифтерія. Рідко спостерігаються ангіни, причиною яких є ураження мікоплазмами, хламідіями, гонококом, туберкульозною паличкою або збудником сифілісу - блідої спірохети. Ще одне рідко зустрічається, але серйозне захворювання, що супроводжується болем у горлі, - епіглотит. Епіглотітом називається запалення надгортанника і навколишніх тканин, яке може привести до порушення прохідності дихальних шляхів. Причина ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 601 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Сильний головний біль, порушення носового дихання, виділення з носа - всі ці ознаки можуть свідчити про розвиток синуситу, тобто запалення однієї з придаткових пазух носа. Особливо часто захворювання виникає на тлі простуди (ГРВІ, грип) або дитячих інфекцій (кір, скарлатина тощо). Залежно від того, яка пазуха вражена, розрізняють: гайморит - запалення слизової оболонки верхньощелепної (гайморової) пазухи, фронтит - запалення лобової пазухи, етмоїдит - запалення гратчастого лабіринту, сфеноідіт - запалення клиноподібної пазухи. Захворювання може бути одностороннім або двостороннім, із залученням до процесу однієї пазухи або поразкою всіх придаткових пазух носа з однієї або обох сторін - так званий пансинусит. При підозрі на синусит слід якомога раніше звернутися до отоларинголога. Для підтвердження діагнозу зазвичай призначається рентгенографія пазух. Лікування, найчастіше, консервативне (жарознижуючі засоби, антибіотики, краплі в ніс), але іноді доводиться вдаватися до пункції ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 467 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Про існування «гланди» і «аденоїдів» багато хто з нас знають з дитинства. Говорячи про них, зазвичай мають на увазі, відповідно, піднебінні і глоткову мигдалини (а також їх збільшення). Мигдалини є органами імунної системи. Вони першими зустрічають хвороботворні мікроорганізми, що потрапляють в рот або в ніс зі повітрям, і забезпечують (принаймні, намагаються) захист від зараження. Однак, в результаті, мигдалини нерідко самі страждають від інфекцій - запалюються (ангіна, аденоїдит, тонзиліт) і збільшуються в розмірах (аденоїди I, II, III ступеня). Аденоїди, або правильніше - аденоїдні вегетації - розрощення лімфоїдної тканини, що становить основу глоткової мигдалини. Найбільш часто це захворювання зустрічається у дітей у віці від 3 до 7 років. Аденоїди чреваті багатьма проблемами: від частих простудних захворювань і отитів до погіршення слуху, порушень мови, проблем з навчанням. Саме тому при значному збільшенні глоткових мигдалин лікарі рекомендують їх видалення . Гостре запалення ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 508 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Завжди життєрадісний малюк раптом починає ні з того ні з сього пронизливо плакати ... Він хоче їсти, але спроба проковтнути улюблену кашу знову викликає плач? Він не може спати, намагається зручніше влаштуватися на подушці, але у нього це не виходить? Можливо, у дитини болить вухо. Найбільш часто проблеми з вушками у дітей виникають через гострого середнього отиту - запального захворювання середнього вуха. Головне в цій ситуації - не втрачати самовладання, і якомога швидше викликати додому педіатра або, що ще краще, ЛОР-лікаря. Тільки ЛОР-лікар зможе підтвердити діагноз «середній отит» і точно встановити його форму - катаральний або гнійний. Залежно від форми та тяжкості захворювання буде призначено відповідне лікування . При підозрі на отит не варто тягнути час і займатися самолікуванням, тому що хвороба може давати важкі ускладнення і набувати хронічний перебіг. Одне з ускладнень гострого гнійного отиту - поширення інфекції на внутрішнє вухо - лабіринтит (або внутрішній отит) . Це ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 431 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Нежить - невід'ємна складова холодної пори року. Але навіть, якщо ви подолали сезон застуд, це зовсім не означає, що він вам більше не загрожує. Адже існує ще нежить алергічний , вазомоторний , нежить вагітних. А нежить у дитини! Ніс наших дітей почему то реагує і на зміну вологості повітря в приміщенні, і на прорізування зубів і на інші, ніяк з носом не зв'язані події. Словом, нежить супроводжує нас по життю. Він заважає нам жити і повноцінно працювати, позбавляє зовнішньої привабливості і радості спілкування. Так що ж це таке - нежить, яке його лікування ? І чому, навчившись справлятися з багатьма важкими захворюваннями, сучасна медицина так і не знайшла оптимальний засіб від нежиті і найчастіше виявляється безсилою перед поточним носом? Що таке нежить Нежить - це наслідок зміни продукції слизу запаленої слизовою оболонкою носа. Само запалення може бути викликане багатьма причинами: переохолодженням, інфекцією (вірусної, бактеріальної), зміною гормонального фону, дією алергенів і т. ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 462 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Зниження слуху виникає при ураженні звуковоспрінімающего відділу, або звукопроводящего. До 60 років майже у кожної людини відзначається погіршення слуху. Надалі слух продовжує неухильно знижуватися.

Причини

Існує, принаймні, один фактор, який призводить до зниження слуху ще до виникнення обумовлених віком розладів. Цим фактором є тривалий вплив сильного шуму.

Дійсно, при повторюваному впливі шуму, вимірюваного великим числом децибел (наприклад шуму мотора, звуків пострілів вогнепальної зброї або ударних музичних інструментів), відбувається відмирання чутливих нервових закінчень барабанної перетинки, завдяки яким людина має можливість чути.

При розриві барабанної перетинки виникає тимчасова втра ... Читать дальше »

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 503 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Серед травм ЛОР-органів перше місце належить пошкоджень носа. Травми носа - переломи кісток і перегородки, викривлення перегородки - найчастіше трапляються в дітей. У таких випадках нерідко потрібне хірургічне втручання. Не варто відмовлятися від операції: сучасні методики (зокрема ендоскопічна) досить малотравматичні і дозволяють вирівняти перегородку, не пошкодивши слизову оболонку. У теж час погано залікована травма носа чревата не тільки косметичним дефектом, але і розвитком наполегливої ​​вазомоторного риніту. З носовою кровотечею стикався, напевно, кожен. У такій ситуації, головне - не розгубитися, і правильно надати першу допомогу . У більшості випадків носові кровотечі досить нешкідливі і легко зупиняються. Однак якщо кровотеча масивне (витікання крові струменем, без згустків), не припиняється протягом 20 хвилин або поновлюється, або загальний стан погіршується - необхідно терміново викликати «швидку допомогу» При частих повторних кровотечах, кровотечі в результаті травми, пр ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 477 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Хропіння - це звуковий феномен, що виникає при вібрації м'яких структур глотки на тлі проходження струменя повітря через звужені дихальні шляхи. Більше 30% дорослого населення страждає хропінням, після 60 років - 60%. Хропіння, як звук, являє собою більшою мірою соціальну проблему для оточуючих, ніж для самої людини. Однак хропіння може бути передвісником і один з основних симптомів серйозного захворювання - хвороби зупинок дихання уві сні (синдром обструктивного апное сну). Причини хропіння Хропіння може виникати при: викривленні носової перегородки, вродженої вузькості носових ходів або глотки, наявності поліпів у носі, подовженому небном язичку, порушення прикусу, збільшенні мигдалин (аденоїдах), ожирінні. Появі хропіння сприяють наступні чинники і захворювання, що знижують тонус м'язів глотки: дефіцит сну і втому, прийом алкоголю, прийом снодійних препаратів, куріння, зниження функції щитовидної залози, припинення менструацій у жінок, старіння. Все це і призводить до ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 508 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Аневризма - це випинання стінки артерії (рідше - вени) або серця внаслідок її стоншування або розтягування. У результаті з'являється так званий аневрізматіческій мішок, який може здавлювати розташовані поблизу тканини. Аневризма може бути вродженою. Причому, при появі дитини на світ цей порок непомітний, і малюк розвивається абсолютно нормально. До аневризмі також призводять захворювання, стоншуючі кровоносні судини: гіпертонія, атеросклероз, сифіліс (на пізній стадії). Ризик розвитку цього підступного захворювання підвищується при травмі або пораненні кровоносної судини і при утворенні інфікованих тромбів. З ним можна жити роками, займатися повсякденними справами і не відчувати жодних симптомів. А тим часом аневризма б ... Читать дальше »

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 545 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Що це таке? Варикоз, або варикозне розширення вен (від лат. Varix - вузол, здуття) - стійке і незворотне розширення і подовження вен (судин, що несуть кров до серця) нижніх кінцівок з тонкою венозної стінки і утворення «вузлів» в результаті грубої патології венозних стінок, а також недостатності їх клапанів внаслідок генетичного дефекту. З давніх часів, такі лікарі як Гіппократ, Авіценна, Гален і Парацельс намагалися лікувати варикоз, але безуспішно. Вивченню захворювання довгі роки присвятив знаменитий італійський анатом і лікар Марчелло Мальпігі, що відкрив більше 300 років тому механізми капілярного кровообігу. Варикозне розширення вен - досить поширене захворювання. У наші дні варикозом страждають кожна третя жінка і кожен десятий чоловік, причому найбільш часто захворювання починається у працездатному віці в 30-40 років. Чим більше часу сучасна людина проводить в сидячому положенні за комп'ютером або в автомобілі, тим вище ризик розвитку варикозного розширення вен. Для Росії ця ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 556 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Що це таке? Атеросклероз (від грец. Athera - кaшіца і склероз) - це хронічне захворювання, при якому на внутрішній стінці артерій відкладаються холестерин та інші жири у формі нальотів і бляшок, а самі стінки ущільнюються і втрачають еластичність. Це призводить до звуження просвіту артерій, а значить і до утруднення течії крові. Жертвами атеросклерозу зазвичай стають особи середнього та похилого віку. Однак атеросклеротичні зміни виявляються, в ряді випадків, у дітей і навіть у новонароджених. Чому це буває? Атеросклероз частіше відзначається у чоловіків старше 35 років, схильних до частих стресів. Також має значення спадковий фактор. Сприяють розвитку хвороби цукровий діабет , ожиріння , подагра , жовчнокам'яна хвороба та ін. Харчування з надмірною кількістю тваринного жиру відіграє істотну роль як сприяючий чинник, але не як першопричина атеросклерозу. Велике значення в походженні цього захворювання мають мала фізична активність, психоемоційне перенапруження, травмуючий нервову сис ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 534 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Жіноче безпліддя більш багатогранно, ніж чоловіче. Адже жіночий організм не тільки повинен зробити повноцінну яйцеклітину, але і створити умови для зачаття і протікання нормальної вагітності. Будь-який, навіть незначний, збій в роботі репродуктивних органів жінки може зробити зачаття проблематичним. Медики ділять жіноче безпліддя на первинне і вторинне. У першому випадку вагітність не могла наступити спочатку, у другому - здатність до дітородіння була, але з якихось причин загублена. Основні причини жіночого безпліддя На першому місці стоять проблеми з дозріванням яйцеклітини. Вони зустрічаються в 39% всіх випадків. Найчастіше такі порушення відбуваються в результаті неправильної роботи гормонів, контролюючих розвиток яйцеклітини. Правда, іноді винне пошкодження самих яєчників, наприклад, коли в результаті запалення або гормональних порушень з'являється кіста. Друге місце (30%) займають дефекти маткових труб, які можуть бути пошкоджені або закупорені. Привести до цього можуть спайк ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 823 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Поширена точка зору - «якщо жінка не може завагітніти, значить, сама в цьому винна» - глибоко помилкова. Вчені вже давно довели, що чоловіче безпліддя зустрічається не рідше, ніж жіноче. Якщо не вийшло зачати дитину протягом року повноцінного статевого життя без запобігання, то ймовірність, що проблеми з репродуктивною системою є саме у чоловіка, становить близько 45%. Перш ніж почати лікування, обом подружжю необхідно пройти обстеження, щоб виявити причину безпліддя. Після того, як причина безпліддя буде знайдена, лікарі постараються її усунути. Наприклад, якщо зачаття заважають спайки в маткових трубах, їх прохідність відновлять хірургічним шляхом. Якщо вся справа в зниженій кількості сперматозоїдів - чоловікові запропонують пройти відповідне лікування. До речі, здатність чоловіка до відтворення цілком залежить від якості та кількості сперми, а зовсім не від його сексуальної активності! Кожну секунду в чоловічому організмі виробляється більше тисячі сперматозоїдів. З моменту настан ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 813 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Жінка народжується з двома яєчниками, в кожному з яких міститься близько 200 тисяч незрілих яйцеклітин. До періоду статевої зрілості повного розвитку і дозрівання досягають 400-500 яйцеклітин. Приблизно один раз на місяць у жінки дітородного віку відбувається овуляція. Яйцеклітина виходить з яєчника і потрапляє в черевну порожнину, де захоплюється лійкою маткової труби. У матковій трубі яйцеклітина зустрічається зі сперматозоїдом. В заплідненні бере участь лише один сперматозоїд, ядро ​​якого зливається з ядром яйцеклітини. З цього моменту запліднення і починається вагітність. Просуванню плідного яйця в матковій трубі сприяють її перистальтичні рухи, рухи миготливого епітелію. Запліднена яйцеклітина ділиться, просувається по маткових трубах. На 7-8 день від моменту зачаття яйцеклітина потрапляє в порожнину матки, де впроваджується в слизову оболонку, що містить всі необхідні поживні речовини для розвитку зародка. Найбільш сприятливим часом для запліднення яйцеклітини і настання вагі ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 787 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Якось дуже давно, ще в XVI столітті, відомий швейцарський лікар Пилип Ауреол Теофраст Бомбаст фон Гогенхейм, більше відомий як Парацельс, сказав: «Все є отрута, і все є ліки. Важлива лише міра ». Це один з основоположних принципів медицини, застосовний до всіх лікарських препаратів і засобів, що застосовуються медиками.

На жаль, багато людей, в тому числі і деякі лікарі, не вважають ліками вітамінні препарати. І, як показує практика, даремно. Напевно багато жінок згадають, що гінекологи дуже люблять призначати фолієву кислоту. «Скаче» чи цикл, чи готується жінка до вагітності або вже вагітна - цей препарат з великою часткою ймовірності буде порекомендувати до прийому. А деякі, осо ... Читать дальше »

Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 543 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Хтось із мудреців сказав, що лише з народженням дитини жінка стає по-справжньому жінкою. Однак ніщо не міняє самовідчуття жінки настільки, як перша вагітність.

Коли краще народжувати первістка?

Ще недавно вважалося, що перша вагітність повинна настати років в 20 - тоді, мовляв, і організм здоровіше, і пологи легше проходять. А жінок, які готувалися вперше стати мамами після 30 років, називали образливим словом «стара первородящая». Але останні дослідження (наприклад, американських лікарів, які спостерігали близько 4 тисяч пацієнток в одній з нью-йоркських лікарень) говорять про те, що у здорової жінки 30-35 років частота ускладнень вагітності та пологів зовсім ненабагато перевищує такі у двадцятирічної майбутньо ... Читать дальше »

Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 533 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Якщо чоловік переживає вагітність дружини, відчуваючи ті ж відчуття, що і дружина, - це не любов, а істеричний невроз, який носить назву «Синдром Кувада». Про це захворювання в інтерв'ю «Медичній газеті» розповів професор кафедри психіатрії та медичної психології Російського університету Дружби Народів Валерій Марилов, який протягом 15 років спостерігає пацієнтів з подібним розладом.

- Що таке синдром Кувада?

- Використовуваний у назві захворювання термін ві ... Читать дальше »

Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 568 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

За статистикою близько 10% всіх пологів на рік - передчасні. Ця цифра постійно зростає і із загального числа всіх родів, що почалися раніше терміну, майже половина відбувається через передчасного вилиття навколоплідних вод. Це в свою чергу призводить до недорозвинення плоду, високої смертності немовлят, і практично в 100% випадків до внутрішньоутробного інфікування. Але рішення у цієї проблеми є і полягає воно в своєчасній діагностиці підтікання навколоплідних вод і прийняття екстрених заходів. Більшість жінок вважають, що відходження і підтікання навколоплідних вод це одне і те ж і розпізнати його можна по різкому і одномоментному витіканню великої кількості рідини з піхви, що насправді не зовсім вірно. «Багато води» буває у випадку розриву плодових оболонок і це свідчить про початок родової діяльності. Набагато небезпечніше підтікання навколоплідних вод, що виникає на тлі пошкодження оболонок плода і протікає непомітно протягом тривалого часу (до місяця і більше). Роль навколоплідно ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 538 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Молоко матері є головним джерелом вітамінів та інших поживних речовин для малюка. Не потребує доказів той факт, що молоко матері при грудному вигодовуванні є головним джерелом вітамінів та інших поживних речовин для малюка. Годування є своєрідним продовженням вагітності, коли грудне молоко замінює немовляті пуповину і плаценту. Саме грудне молоко - самий збалансований спосіб харчування дитини, адже в нього входять і імунні фактори (лейкоцити, антитіла), і амінокислоти, і фактори росту. І це лише частина елементів, якими організм матері забезпечує дитину. Проте якість грудного молока безпосередньо залежить від стану здоров'я матері. Навіть при грудному вигодовуванні малюк може недоотримувати необхідні йому вітаміни і мінерали - в тому випадку, якщо їх не вистачає в організмі мами. До цього може призвести недостатнє або неправильне харчування жінки під час вагітності та лактації. Внаслідок цього виділяється молоко з пониженим вмістом вітамінів, що, в свою чергу, може стати однією з при ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 544 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

В арсеналі будь-якої жінки, що родила або плануючої мати дітей, знайдуться розповіді про те, як вагітність і пологи впливають на материнське здоров'я і красу. Одні розповідають, що під час вагітності шкіра стає гладкою і чистою, волосся - пишним і блискучим, груди набуває приголомшливі форми, сили додаються, опірність різним інфекціям різко зростає. Інші скаржаться на підвищене випадання волосся, темні плями на шкірі обличчя, розтяжки на грудях і животі, втому, депресію, загострення всіх наявних хвороб. Подібні «протиріччя» явно вимагають пояснення. Що ж таке вагітність? Важка хвороба, що забирає сили і здоров'я, або розквіт жіночого єства? Спробуємо розібратися. Відомо, що під час вагітності в організмі відбувається досить багато змін, причому багато з них обумовлені гормональними змінами. Вплив їх на зовнішність і здоров'я жінки можна уподібнити картині, що складається з безлічі відтінків і напівтонів. Ступінь вираженості «позитивних» і «негативних» ефектів залежить і від спадковост ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 589 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Поява маляти для батьків і радість, і нові відчуття: який він милий, беззахисний, найкращий і, звичайно, найкрасивіший! І нові турботи: як зробити так, щоб дитина росла здоровою, правильно розвивався? Ось лише мала частина питань, які можуть виникати у батьків. Як купати дитину? Коли малюк почне дізнаватися маму? Коли повинні прорізуватися зубки? Як вводити прикорм? У що одягати дитину для прогулянки? Шкідливо чи ні проводити ультразвукові дослідження? Які щеплення робити? На жаль, багато молоді батьки вважають, що відповіді на ці та інші питання можна знайти в книгах та Інтернеті. В крайньому випадку, можна проконсультуватися зі знайомими, у яких є дорослі діти, або з бабусями - вже їм-то все відомо! При цьому вони забувають, що кожна дитина унікальний , що універсальні поради підходять не всім і не завжди. Жодна навіть найдосвідченіша знайома, жоден найповніший «дитячий» сайт не можуть нічого знати про вашу дитину. Це під силу тільки фахівцеві, який спостерігає ВАШОГО малюка з сам ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 434 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Час очікування народження малюка - відповідальний період. Вагітність вимагає від жінок уважного ставлення до свого здоров'я, тому що турбота про дитину починається задовго до його появи на світ.

Відомо, що під час вагітності часто розвивається варикозне розширення вен. І з кожною наступною вагітністю це захворювання прогресує. Але є і хороші новини. Якщо своєчасно змінити звичайні колготки на лікувальні компресійні VENOTEKS® THERAPY, то варикозного розширення вен та його ускладнень можна уникнути.

Як VENOTEKS® допомагає захистити здоров'я, зберегти хорошу форму і народити здорового малюка? На ці запитання відповідає В.В. Ан ... Читать дальше »

Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 796 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Серед безлічі заходів, які пропонують вагітним, осібно стоїть паркан і зберігання пуповинної крові. Суть процедури в наступному: відразу після пологів з пуповини отримують кров, яка належала плоду. Виділені з неї клітини заморожують і зберігають у спеціальному банку до тих пір, поки вони не будуть потрібні.

Цінність пуповинної крові полягає в тому, що вона містить біологічно активні стовбурові клітини, і тому добре підходить для потреб клітинної терапії та трансплантології.

Банки пуповинної крові діляться на іменні - в них зберігають кров тих дітей, батьки яких уклали відповідний контракт, і банки-регістри, створювані на основі безоплатного донорства. Будь-яка людина, якому для лікування потрібно пуповинна кров, може звернутися в банк-регістр. Однак п ... Читать дальше »

Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 505 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Тільки погляньте на красунь-зірок, які знайшли себе не тільки в роботі й творчості, але і в радості материнства: Крістіна Агілера, Ніколь Річі, Сальма Хайек, Ірина Слуцька, Аліка Смєхова, Ірсон Кудикова, Юлія Волкова ... Так чому б і Вам не отримувати справжнє задоволення від свого нового становища? Поради гінеколога «Під час і після вагітності шкіра схильна до змін - вона стає більш чутливою і тонкою. Основна причина втрати еластичності і пружності шкіри - це гормональні зміни, зростаюче натяг шкіри. Тому дуже важливо під час вагітності користуватися спеціальними засобами для догляду за шкірою, що зазнала змін » - Д-р Мокдад, Відділення акушерства і гінекології, Лікарня Жан Ростанд, Сервье, Франція. Не шкодуйте часу і сил, витрачених на себе, витрати будуть компенсовані Вашим хорошим настроєм, привабливим зовнішнім виглядом і ... гарантуємо, особливою увагою чоловіка. Перша проблема, з якою стикається вагітна, і тільки що народила жінка - розтяжки (стрії). Розтяжки являють собою ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 550 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Життя сучасної жінки не передбачає несподіванок. Дівчинки зі школи знають алгоритм дій: отримати освіту, знайти роботу, купити машину, вийти заміж, народити ... Стоп, стоп, квартира ... Знайти квартиру, зробити ремонт, народити дитину. Звичайно, перед тим, як завагітніти, потрібно дуже добре подумати, накопичити грошей, кинути палити, зайнятися аеробікою, обстежитися у гінеколога - і ось тоді ... Однак, як показує статистика, в реальному житті лише близько половини вагітностей є запланованими. Жінки, несподівано дізналися про своє «цікаве положення», приходять в сум'яття. Зробити аборт і продовжувати жити як ні в чому не бувало? Народжувати? Але чи буде дитина здоровою? Пізнім розумом згадуються і цілодобові чування за комп'ютером, і викурені сигарети, і жмені таблеток «від голови», і недоліковані «жіночі болячки», і той злощасний келих шампанського, випитий при свічках ... Що робити тим, хто опинився перед фактом незапланованої вагітності? Які аналізи потрібно здати? Який ризик для ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 494 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

У традиційних культурах люди рано створювали сім'ї, а жінки народжували у віці до 20 років. Тепер нам вже не здається це нормою: треба отримати освіту, стати на ноги, зайнятися кар'єрою і тільки потім думати про дітей.

У результаті середній вік російських породіль неухильно наближається до 40 років, коли в організмі вже запускаються процеси старіння, і за плечима є «багаж» хронічних проблем, на тлі яких і завагітніти, і виносити, і народити дитину набагато складніше. Як і раніше кращий дітородний вік - 20-30 років. Але якщо життя складається інакше, це привід не відмовлятися від народження дитини, а звернутися до лікарів-репродуктологів. Втім, є й інші причини.

Причина перша: «молодшає» безпліддя

З ... Читать дальше »

Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 779 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Здавна людство намагалося знайти способи приглушення болів під час пологів. Цей болісний процес тривав століттями. І тут цікаві погляди різних народів.

Так, на Русі родові болі вважалися злом і сприймалися як псування, наслати іншими людьми, або як покарання, що виходить від надприродних сил. Ось вже де був простір для буйної фантазії різних магів і знахарів. В Ефіопії і донині породіллю обвивають спеціальної строкатою тканиною, щоб відігнати від неї злих духів.

Наркоз

Ефірний наркоз був вперше застосований для знеболювання пологів в 1847 г едінбурзьким професором Сімпсоном. Через півроку він удосконалив свій метод знеболення, використавши для вдихання замість ефіру х ... Читать дальше »

Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 709 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

З кінця 1970-х років почалося стрімке зростання числа жінок, що народжують у віці під сорок і навіть за сорок. За чверть століття кількість породіль серед жінок 35-39 років зросла на 90%. І на 87% збільшилася кількість молодих мам, яким 40 і більше.

Якщо років п'ятнадцять тому «стародящімі» називали 25-річних дівчат, то сьогодні цей термін використовується стосовно до породіллям старше 35 років, та й то, досить рідко. Відбулося істотне зрушення вікової планки жінки, здатної завагітніти і народити.

Вагітність незапланована

Почнемо з того, що сучасний стандарт життя передбачає сексуальну активність і регулярну сексуальне життя у жінок, яким не тільки «за 30» ... Читать дальше »

Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 652 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Вагітність без ускладнень - коли жінка почуває себе відмінно всі дев'ять місяців - на жаль, зустрічається нечасто. Одна з найпоширеніших патологій, в тій чи іншій мірі розвивається у більшості майбутніх мам, - ранній токсикоз . Нудота, блювота, слинотеча виникають на самих ранніх термінах вагітності і можуть серйозно впливати на самопочуття і настрій жінки. На щастя, ці явища нетривалі, і зазвичай проходять до 12 тижнів вагітності. Полегшити симптоми токсикозу можна , дотримуючись нескладних рекомендацій. Якщо власними силами впоратися з токсикозом не виходить, обов'язково повідомте про це спостерігає вас акушера-гінеколога. Не потрібно терпіти - адже ваш стан негативно позначається на дитині. Одне з найбільш серйозних ускладнень вагітності - гестоз (або пізній токсикоз) . Типові прояви гестозу - набряки (приховані і явні), які можуть поєднуватися з протеїнурією (білок у сечі) та / або гіпертензією (підвищення артеріального тиску). Сучасна медицина не в змозі повністю вилікувати від г ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 463 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

На жаль, не завжди народження дитини проходить гладко. На будь-якому етапі пологів можуть виникати ті чи інші ускладнення. Боятися їх не варто - при сучасному рівні розвитку медицини пологи стали досить безпечними як для жінки, так і для дитини. Ретельне обстеження і контроль за станом жінки і плоду під час вагітності та в ході пологів дозволяють заздалегідь виявити і попередити можливі несприятливі фактори. Багато в чому благополучне перебіг і результатів пологів залежать від досвіду, професіоналізму й уважного ставлення лікаря і акушерки, однак не варто недооцінювати роль самої майбутньої мами. Рання постановка на облік в жіночій консультації, регулярні відвідування гінеколога, дотримання всіх лікарських рекомендацій, здоровий спосіб життя під час вагітності , фізична та психологічна підготовка до пологів дозволяють звести до мінімуму ризик неприємних несподіванок і зробити процес народження дитини максимально легким.
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 487 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

По-перше, вітаємо! Якщо ви потрапили сюди, значить, у вашій родині або в сім'ї ваших близьких сталося одне з найпрекрасніших подій - у ній з'явився малюк . Але разом з безмежним щастям вас охоплює почуття тривоги - що робити з вашим скарбом? Особливо якщо ви щойно повернулися з пологового будинку , і кожен писк новонародженого викликає у вас панічний жах. У голові гарячково крутиться тисячі і одне питання . Як годувати дитину? Чи потрібно його сповивати ? Як правильно купати малюка? Чи погоджуватися на щеплення ? Останнім часом рекомендації педіатрів по догляду за немовлятами зазнали значних змін. У часи наших мам і бабусь немовлят туго сповивали, годували суворо «по режиму», рано вводили прикорм . Зараз практикується більш тривале грудне вигодовування , годування «на вимогу» дитини, а сповивання стало необов'язковим. Та й доглядати за малюком стало значно простіше з тих пір, як з'явилися одноразові підгузники. Одна з найважливіших завдань, яке батьки повинні вирішити після виписки ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 441 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Кесарів розтин - хірургічна операція, при якій немовляти витягують з матки вагітної жінки через розріз в животі. За статистикою, на 6-8 жінок, що народжують самостійно, доводиться одна, якої роблять кесарів. Слово «кесар» - грецька форма латинського «цезар» (монарх, володар). Вважається, що назва цієї операції має пряме відношення до самого Гаю Юлію Цезарю. Згідно з легендою, мати майбутнього римського імператора померла під час родових сутичок. Переляканим акушерам нічого не залишалося робити, як взяти гострі ножі і розкрити чрево вагітної: вони сподівалися врятувати хоча б дитину. На їхнє щастя, операція пройшла успішно, і на світ з'явився великий монарх. З тих пір такі операції нібито і прозвали «кесаревим розтином». З іншого боку, назва може бути пов'язано з тим, що в роки правління Цезаря був вперше прийнятий закон, який в обов'язковому порядку наказував у разі смерті породіллі рятувати дитину: розсікати черевну стінку і матку і витягувати плід. Перше кесарів розтин на живій жін ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 652 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Протягом дев'яти місяців майбутня мама повинна навчитися безлічі речей, пов'язаних з вагітністю, пологами та доглядом за дитиною. Способів освіти багато, причому один з найбільш популярних - це школи (або курси) для вагітних. Існує два типи шкіл для вагітних : державні та приватні. Державні школи - це курси при жіночій консультації або пологовому будинку. Спектр послуг в них досить обмежений: вам пояснять, як правильно харчуватися , розкажуть про спосіб життя під час вагітності, інформують про процесі пологів (можливо, покажуть фільм), коротко повідають про догляді за малюком і дадуть відповіді на запитання. У приватних школах занять, як правило, більше. Майбутнім мамам і татам (якщо вони вирішуються відвідати курси) розповідають про перебіг вагітності, вчать правильно дихати під час пологів, демонструють фільми про процес пологів, проводять спеціальну гімнастику, в перервах пропонуючи такі приємні дрібниці, як фіто-чай або фрукти. При бажанні жінка може вибрати школу, в якій ведетьс ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 543 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Під час вагітності в організмі жінки відбуваються значні фізіологічні зміни , які забезпечують правильний розвиток плоду, готують організм до майбутніх пологів і годівлі. У цей непростий період навантаження на всі органи і системи організму майбутньої мами значно збільшується, що може призвести до загострення хронічних захворювань і розвитку ускладнень. Саме тому жінкам з захворюваннями серця , нирок , печінки, легенів та інших внутрішніх органів рекомендується відвідати відповідних фахівців і пройти обстеження ще на етапі планування вагітності. При декомпенсації або загостренні захворювань призначається лікування, по завершенні якого лікар вирішує питання про допустимість вагітності. Бажання скоріше народити дитину абсолютно зрозуміло, проте не потрібно нехтувати власним здоров'ям і життям. Тому як, якщо протипоказання виявляться вже під час вагітності, може виникнути необхідність її переривання, що вкрай небажано. Якщо вагітність вже виникла, рекомендується: якомога раніше стати ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 733 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Вагітність - непростий час в житті жінки. У цей період в її організмі відбуваються значні фізіологічні зміни і гормональні зрушення , які дозволяють забезпечити правильний розвиток плоду, а також підготуватися до майбутніх пологів і годівлі. По-перше, на всі органи і системи жінки лягає підвищене навантаження. Якщо майбутня мама здорова, організм легко справляється, однак у разі будь-яких відхилень підвищується ризик загострення хронічних захворювань, а також імовірність розвитку ускладнень. Для профілактики цих порушень вагітна повинна регулярно спостерігатися не тільки у гінеколога, а й у терапевта, а при необхідності - відвідувати більш вузьких фахівців. По-друге, в період вагітності в організмі жінки утворюються нові структури - плацента , плідні оболонки, пуповина, навколоплідні води . Вони забезпечують життєдіяльність плода і його взаємозв'язок з матір'ю. Стан усіх цих структур дуже важливо, тому регулярно оцінюється лікарем - насамперед, за допомогою УЗД. По-третє, під час ва ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 540 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Жінка завжди залишається жінкою. Їй хочеться виглядати привабливою на будь-якому відрізку життя, в тому числі під час вагітності. А яка молода мама не мріє якнайшвидше повернути «добеременную» фігуру ? Не секрет, що під час вагітності зовнішній вигляд жінки змінюється. Але якщо деякі зміни цілком очікувані і приємні (кругленький животик, що збільшилася груди), то інші доставляють певне занепокоєння. Найбільше засмучують майбутніх мам проблеми зі шкірою - посилення пігментації на всьому тілі і особливо на обличчі («маска вагітних»), шкірні висипання, розтяжки (стрії). Багато з цих проблем обумовлені генетично, тому впоратися з ними непросто. Розумніше прийняти профілактичні заходи - відрегулювати раціон харчування, скористатися спеціальними кремами і т.д. Після народження дитини жінку можуть турбувати зайву вагу, помітний животик, що втратила ідеальну форму груди , розтяжки . Ці проблеми можна звести до мінімуму, якщо почати піклуватися про зовнішній вигляд ще в період вагітності. Бор ... Читать дальше »
Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 428 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Овуляція - це момент виходу яйцеклітини з фолікула (освіти в жіночому яєчнику, де зберігаються і зріють яйцеклітини). Визначити початок овуляції можна кількома способами.

  • Вимірюючи базальну температуру протягом усього циклу або декількох циклів.
  • За допомогою тесту на овуляцію по сечі. Він реагує на кількість специфічного лютеїнізуючого гормону (ЛГ), який іноді називають гормоном фертильності. Тести бувають одноразовими і багаторазовими.
  • За допомогою тесту на овуляцію по слині. Він представляють із себе міні-мікроскоп, що оцінює фертильність по картині кристалізації слини.

Спотворити результати визначення овуляції може прийом деяких лікарських пр ... Читать дальше »

Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 700 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Під час вагітності фігура жінки помітно змінюється: збільшується груди і з кожним місяцем зростає животик. Тому волею-неволею доводиться задуматися про зміну гардероба. Крім вільного одягу, майбутній мамі потрібно спеціальну білизну з натуральних тканин (бюстгалтер і трусики), колготки , що захищають від варикозного розширення вен , і бандаж . У пологовому будинку мамі протребуются спеціальні засоби гігієни (прокладки - звичайні і для грудей, одноразові трусики, крем проти тріщин сосків ), а малюку - памперси і крем від попрілостей. Молодим батькам нерідко буває важко визначитися з тим, яке придане необхідно новонародженому. Що не накупити зайвого, при цьому не забувши найнеобхідніше? Які покупки краще зробити відразу, а з чим можна почекати? Зрозуміло, маляті буде потрібно легка і тепла одяг , пелюшки, одноразові підгузники, засоби гігієни та ліки. Краще всього скласти список необхідних речей заздалегідь - купити їх можна незадовго до пологів або відразу після появи дитини на світ. ... Читать дальше »

Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 463 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)

Майбутній мамі цікаво дізнатися, як змінюється її організм. І, звичайно ж, про те, як росте і розвивається її малюк протягом 40 тижнів вагітності. Коли у крихти починає битися серце, відкриваються очі, на якому терміні закінчується формування різних органів? Чує він музику і чи розрізняє запахи?

Все це відбувається поступово. Перший триместр вагітності - найважливіший. У цей період відбувається закладка органів і систем малюка. У другому триместрі - приблизно до 15-16 тижня - можна визначити стать майбутньої дитини. У середині вагітності (приблизно на 20 тижні) мама починає відчувати ворушіння плода. У третьому триместрі (з 28 тижня) плі ... Читать дальше »

Категория: Вагітність і пологи | Просмотров: 505 | Добавил: GolAM | Дата: 10.02.2015 | Комментарии (0)