11:34 Отруєння алкоголем | |
Отруєння алкоголем в Росії найпоширеніше серед інших отруєнь. На її частку, серед смертельних випадках, припадає близько 60%. Ще більша частина летальних результатів приходить до надання медичної допомоги в 95% - 98% випадків. У більшості у змісті алкогольного напою присутній етанол (етиловий спирт). Це хімічна речовина, вона безбарвно, летюча, легко запалюється, швидко поширюється по організму і всмоктується в кров, проникаючи через мембрани.
Симптоми отруєння алкоголюАлкогольне отруєння поділяють на 3 типи станом:
Алкогольне сп'яніння (легке, середнє, важке, кома)
Чи не велика порушення свідомості, спочатку проявляється піднесений настрій, збудження, далі починається уповільнення активності і збудження, на чергу приходить пригнічений стан, свідомості людини загальмовується, стає сонним і повільним.
Ураження органів і їх симптоми:ШКТ - ураження слизової шлунка і тонкого кишечника, виникає діарея з - за порушення всмоктування води і мінеральних речовин, а так само жирів, зі зменшенням кількості ферма який відповідає за засвоєння лактози. Виникають симптоми інтоксикації у вигляді нудоти і блювоти з токсичною дією на нервову систему. При ураженні нервової системи, виникає брет, галюцинації, психічне збудження, порушення координації, уваги, пам'яті, мови, порушення терморегуляції. Розширюються зіниці.
Дія етанолу виникає на нервову систему, при цьому порушується метаболізм нервових клітин з виникненням кисневого голодування. Інтоксикація продуктів розпаду етанолу діє на кетонові тіла, ацетат, ацетальдегід.
Коли етанол вражає серцево-судинну систему, частішає серцебиття, тиск артеріальний знижується, виникають запаморочення, занепад сил, при цьому шкірні покриви бліднуть, а обличчя червоніє.
Дихальна система уражається викликаючи метаболічні порушення з розвитком набряку мозку. З'являється гостра дихальна недостатність, западає мову з рефлекторним спазмом гортані. Дихання стає прискорене.
Поразка етанолом нирок і порушенням водно сольового балансу, при цьому симптоми отруєння Алкоголю проявляються у вигляді частого сечовипускання або рідкісного сечовипускання, в плоть до його відсутності. Відбувається це через зниження секреції гормонів гіпоталамуса, який затримує воду. Етанол здатний виводити з організму всі мінеральні необхідні для людини речовини (калій, кальцій, магній та ін.), Порушується всмоктування в кишечники і виникає дефіцит вітамінів і мінералів. У деяких випадках етанол пошкоджує структуру нирок.
Ураження печінки і її клітин, веде до порушення внутрішньоклітинного обміну речовин, з'являється біль у правому підребер'ї, іноді з'являється жовтушність шкіри.
Важке отруєння алкоголем
У важких випадках при алкогольному отруєнні людина впадає в кому. Кому здатний викликати етанол, якщо його концентрація його в крові досягне 3 г на літр крові.
Кому поділяють на 2 фази:
Глибока кома - втрата свідомості, повна відсутність на зовнішні подразники, втрата рефлексів, больових відчуттів, зниження температури тіла. Шкірні покриви від блідого до синюшного кольору, артеріальний тиск низький, прискорене серцебиття, глибоке дихання.
Поверхнева кома - втрата свідомості, зниження чутливості, плаваючі рух очних яблук, при цьому один зіницю більше іншого. Виступає реакція на зовнішні подразники мімікою обличчя, очі часто червонуватого відтінку. Дихання і серцебиття прискорене, так само помічено рясне слиновиділення.
Вплив алкоголю на організмТяжкість алкогольного отруєння, може залежати від різних факторів.
1 Кількість випитого алкоголю:
Якщо людина п'є за один раз, велике у алкоголю, його печінка не встигає переробити спиртне. І етанол накопичуються в крові, при цьому руйнуючи важливі органи для життя, такі як мозок, нирки, печінка, шлунок, серце та ін.
Здорова печінка людини, вага якого становить приблизно 75-85 кг, за одну годину здатна переробити лише 8 грам чистого спирту (в 100 мл. Горілки, міститься 31 грам чистого спирту.) Отже, навіть 100 грам на годину це вже величезна кількість для органів нашої системи.
При всьому при цьому, найгірше всього позначиться алкоголь на дітей і літніх людей, так як у дітей ще не до кінця сформована, а у літніх уже механізми не настільки якісно виконують свою роботу.
2 Багато що залежить від генетичної схильності, у одних алкоголь засвоюється швидко, в інших повільно, у одних низька активність ферменту який відповідає за переробку етанолу, в інших на оборот. Інтоксикація виникає, якщо продукт розпаду етанолу - ацетальдегід, накопичується в крові. Крім того, вплинуть фактори здоров'я людини, наприклад якщо у нього вже є трохи здорова печінка, нирки, захворювання цукрового діабету або інші захворювання. Не мало важливий спосіб життя, наприклад вагітність, недоїдання, перевтоми, так само здатні вплинути на засвоєння алкоголю.
3 Всім відомо, що алкогольні напої не можна змішувати з ліками, так як дія алкоголю, тільки посилюється, особливо це стосується нейролептиків, транков, антидепресантів та інших психоневрологічних препаратів. У той час як прийом звичайних ліків, етанол лише заглушить їх дії і толку від них не буде.
Сюди ж можна віднести і прийом різних добавок, при яких, токсичне дії алкоголю посилюється. До добавок відносять (метиловий спирт, альдегіди, фурфурол, етиленгліколь та інше).
4 За досить короткий час в кров всмоктується вже половина прийнятої дози алкоголю (приблизно 15-20 хвилин), за цим вживання його на голодний шлунок лише посилює дію, однак, при прийомі одночасно алкоголю і вуглеводну їжу, значно знижує швидкість всмоктуваності етанолу в кров.
В цілому при великому і частому вживанні алкоголю, може не витримати серце і людина просто помре, такі випадки відбуваються щорічно. Особливо випадки після прийому алкоголю у вигляді одікалона, лосьйону, троя, глід і подібні йому речовини. Метиловий спирт, який міститься в цих рідинах, окислюється в організмі до формальдегіду і мурашиної кислоти, які викликають сильну інтоксикацію на організм. Після чого починається головний біль, нудота, болі в животі, двоїння в очах, мушки, туман, в плоть до сліпоти. Особливо він вражає сильно зоровий нерв і сітківку ока. Якщо довгий час при отруєнні розширено зіницю, то це симптомом не сприятливих наслідків. Смерть настає при порушенні дихання, серця або паралічу мозку.
Перша допомога при отруєнні АлкоголемПравильно укласти хворого, на бік Забезпечити прохідність дихальних шляхів, якщо запав язик, розправити його, або притиснути мову пальцями, ложкою, зробити все що б він не запав. Використовуючи гумову грушу, видалити вміст ротової порожнини, це слиз, слиновиділення, залишки блювоти. При рясному слюноотделении поставити внутрішньовенно атропін 1,0-0,1% Це найчастіша причина смерті, якщо мова або інший вміст заважає повноцінному диханню.
Якщо зупинилося дихання, потрібно виконати масаж серця - 2 вдиху і 30 натискань на грудну клітку (є циклом реанімаційних дій) Повторювати до появи дихання. Натискання повинні бути ефективними. Цей спосіб здатний задіяти знову серцеву і дихальні системи.
Класичний спосіб привести хворого до тями, на відстані 1 см піднести ватку з нашатирним спиртом. Він стимулює дихальні органи, пробуджуючи їх.
Якщо хворий перебуває у свідомості, дати йому можливість прочистити шлунок, для цього необхідно випити сольовий розчин (на 200 мл 1 чайну ложку солі). Воно ефективно в перші години. Дале прийняти корінь іпекакуани (200мл на 2 чайні ложки), воно здатне викликати блювання, це необхідно для очищення шлунку. Якщо є можливість, виконати промивання шлунка через парасольку (воду можна підсолити на 1 літр води 1 чайну ложку)
Так як алкоголь викликає розширення периферичних судин, організм втрачає тепло. Тому постаратися зігріти хворого.
Лікарські засоби при отруєнніБілий вугілля: 3-4 таблетки, до 3-4 разів на день
Ентеросгель: 6 столових ложок, одноразово
Полісорб: Дорослим 2-3 столової ложки, розміщувати в ¼-½ склянки води.
Активоване вугілля: 1грамм на 10кг ваги хворого, 1 табл. = 0,25 гр. Середня добова доза 20-30 гр., 80-120 табл.
Метадоксил: доза 300- 600 мг (5-10мл), внутрішньом'язово; Або в 500 мл фіз.ррозчину або розчину 5% глюкози додати 300-900 мг метадоксіла, вводити внутрішньовенно крапельно протягом 90 хвилин.
Бджолиний мед 100-200 грам в 2-3 прийоми (мед містить велику кількість фруктози)
Для відновлення водно сольового балансу:
Крапельниці:
1. Гідрокарбонат натрію 4% -400 мл
2. Гемодез 400 мл
3. Квартосоль, ацесоль 500 мл
Прийом всередину:
1. Розсіл (огірковий, капустяний)
Мінеральна вода (0,5-1,5 л)
Відновлення печінки:
Адеметіонін (гептрал) 2-4 таблетки на день протягом 2 тижнів, 1 таб. = 400мг
Ессенціале 1-2 капсули 3 рази на день, курс від 3 до 6 месяцев.1 капс. = 300мг
Категорично не можна робити при алкоголі:
Ускладнення алкогольного отруєння
| |
|
Всего комментариев: 0 | |