Главная » 2015 » Февраль » 9 » Пріапізм
12:33
Пріапізм

Пріапізм - мимовільна ерекція, не пов'язана із сексуальним збудженням, яка триває більше 4-6 годин. Ерекція такої тривалості неминуче супроводжується хворобливістю, зміною забарвлення шкіри статевого члена. Вона вимагає негайної медичної допомоги!

Пріапізм може розвинутися в будь-якому віці, проте частіше - у дітей 5 -10 років і у чоловіків 20 -50 років. Це досить рідкісний стан, пацієнти з такою проблемою складають всього 0,2% від усіх звернулися до лікаря з приводу сексуальних порушень.

Причини пріапізму

Терміново звертайтеся до лікаря:

  • якщо ерекція триває більше чотирьох годин
  • якщо ерекція триває менше 4 годин, але супроводжується болем

Безпосередньою причиною пріапізму є порушення кровотоку в кавернозних (печеристих) тілах статевого члена. В одних випадках відбувається значне посилення припливу артеріальної крові, що приводить до переповнення кавернозних тіл (частіше це буває при травмах статевого члена) - неішемічної приапизм. В інших случяах виникає погіршення венозного відтоку із застоєм крові і зміною її властивостей - ішемічний приапизм.

Захворювання, при яких може виникати приапизм:

  • неврологічні захворювання (пухлини головного мозку, травми спинного мозку, наслідки черепно-мозкової травми, розсіяний склероз);
  • хвороби крові (лейкози, серповидноклеточная анемія);
  • захворювання чоловічих статевих органів (запалення, пухлини і травми статевого члена);
  • інтоксикації (прийом кокаїну або надмірної кількості алкоголю, хронічна ниркова недостатність);
  • травми геніталій, органів малого тазу або промежини.

Інші фактори, що призводять до пріапізму:

  • Травми спинного мозку
  • Захворювання нервової системи - розсіяний склероз
  • Хвороби обміну речовин - діабет
  • Згустки крові
  • Отруєння отрутами, наприклад скорпіона або чорної вдови.

Ліки, які можуть викликати пріапізм:

  • препарати, що застосовуються для лікування еректильної дисфункції (сіледенафіл (Віагра), варденафіл (Левітра)).
  • препарати, що вводяться безпосередньо в статевий орган для лікування імпотенції;
  • антидепресанти - прозак, бупорпіон (Веллбутрін);
  • психотропні препарати - рисперидон (Ріспердал), оланзапін (зіпрекса);
  • протитривожні препарати - діазепам (валіум);
  • непрямі антикоагулянти - варфарин, гепарин.

Що при цьому відбувається?

Істинний приапизм починається раптово, зазвичай уві сні. Статевий член стає максимально напруженим. При цьому сечовипускання зазвичай не порушується, оскільки кров'ю переповнюються тільки кавернозні тіла статевого члена, а уретра, головка члена і простата в ерекції не беруть участь. Ерекція супроводжується больовими відчуттями у кореня статевого члена і в промежині, що виникають через кілька годин після початку нападу, іноді набряком статевого члена, особливо крайньої плоті.

Статеве збудження для приапізму нехарактерно. Статевий акт не приносить полегшення, оскільки не закінчується еякуляцією і не призводить до ослаблення ерекції, а лише посилює біль.

Перемежовується нічний пріапізм проявляється у вигляді короткочасних хворобливих ерекцій статевого члена під час сну. Спочатку ерекції з пробудженнями бувають досить рідко (наприклад, раз на тиждень), але поступово частішають, виникають по кілька разів за ніч і стають все більш болісними. На відміну від дійсного пріапізму ерекція слабшає після пробудження, випорожнення сечового міхура, прямої кишки, активних рухів, ходьби, прийому снодійних або седативних препаратів.

Діагностика

При наявності болючою ерекції тривалістю в кілька годин необхідно негайно звернутися до лікаря. Незважаючи на виражені скарги, чоловіки нерідко звертаються за медичною допомогою надто пізно. Основною причиною є сором'язливість, а нерідко і незнання того, до якого лікаря звернутися. Універсальна порада - викликати «швидку допомогу».

Діагноз приапізму встановлює андролог, уролог або хірург при огляді. Вам буде призначено комплексне обстеження, оскільки за пріапізмом можуть ховатися дуже серйозні захворювання.

Тип пріапізму можна визначити за допомогою дослідження газів крові - в статевий член вводиться тонка голка для забору невеликої кількості крові. Якщо кров темна, швидше за все, це ішемічний приапизм, якщо ясно-червона - неішемічної. Лабораторні дослідження рівня газів в крові більше точні.

Лікування

Чим раніше розпочато лікування, тим воно ефективніше. На початковій стадії лікування проводиться пункція кавернозних тіл статевого члена за допомогою спеціальної голки під місцевим знеболенням, відсмоктування надлишку крові та уколи судинних препаратів. Оскільки дані препарати можуть потрапити в інші судини і викликати падіння артеріального тиску і втрату свідомості, лікування повинно проводитися тільки в умовах медичного стаціонару при постійному контролі артеріального тиску.

Якщо медикаментозне лікування пріапізму виявляється невдалим, необхідно термінове хірургічне втручання. Воно полягає у створенні дренувального судини між венами статевого члена та іншими венами для прискорення відтоку крові. Навіть у випадку ефективного лікування ви повинні бути готові до того, що після лікування може виникати тимчасова імпотенція. Однак не варто хвилюватися - через деякий час статева функція прийде в норму.

Неішемічної приапизм часто проходить самостійно без лікування. Оскільки ризику пошкодження тканин при даному типі пріапізму не існує, лікар може вибрати вичікувальну тактику. Прикладання холоду до промежини, основи статевого члена можуть допомогти повернути пеніс в нормальний стан.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 489 | Добавил: GolAM | Теги: Пріапізм | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar