Вагітність - непростий час в житті жінки. У цей період в її організмі відбуваються значні фізіологічні зміни і гормональні зрушення , які дозволяють забезпечити правильний розвиток плоду, а також підготуватися до майбутніх пологів і годівлі.
По-перше, на всі органи і системи жінки лягає підвищене навантаження. Якщо майбутня мама здорова, організм легко справляється, однак у разі будь-яких відхилень підвищується ризик загострення хронічних захворювань, а також імовірність розвитку ускладнень. Для профілактики цих порушень вагітна повинна регулярно спостерігатися не тільки у гінеколога, а й у терапевта, а при необхідності - відвідувати більш вузьких фахівців.
По-друге, в період вагітності в організмі жінки утворюються нові структури - плацента , плідні оболонки, пуповина, навколоплідні води . Вони забезпечують життєдіяльність плода і його взаємозв'язок з матір'ю. Стан усіх цих структур дуже важливо, тому регулярно оцінюється лікарем - насамперед, за допомогою УЗД.
По-третє, під час вагітності змінюються показники крові , сечі і т.д. Тому не варто заглиблюватися в паніку, якщо результати аналізів значно відрізняються від звичайних «норм». Багато змін цілком закономірні і відповідають «нормам» для вагітних. Грамотний і уважний гінеколог зможе правильно розшифрувати аналізи і відрізнити цілком нешкідливі коливання від серйозних відхилень, що вимагають додаткового втручання.
|