Про існування «гланди» і «аденоїдів» багато хто з нас знають з дитинства. Говорячи про них, зазвичай мають на увазі, відповідно, піднебінні і глоткову мигдалини (а також їх збільшення).
Мигдалини є органами імунної системи. Вони першими зустрічають хвороботворні мікроорганізми, що потрапляють в рот або в ніс зі повітрям, і забезпечують (принаймні, намагаються) захист від зараження. Однак, в результаті, мигдалини нерідко самі страждають від інфекцій - запалюються (ангіна, аденоїдит, тонзиліт) і збільшуються в розмірах (аденоїди I, II, III ступеня).
Аденоїди, або правильніше - аденоїдні вегетації - розрощення лімфоїдної тканини, що становить основу глоткової мигдалини. Найбільш часто це захворювання зустрічається у дітей у віці від 3 до 7 років. Аденоїди чреваті багатьма проблемами: від частих простудних захворювань і отитів до погіршення слуху, порушень мови, проблем з навчанням. Саме тому при значному збільшенні глоткових мигдалин лікарі рекомендують їх видалення .
Гостре запалення піднебінних мигдалин - ангіна - може виникати як у дітей, так і у дорослих. При підозрі на ангіну (сильний біль у горлі, підвищення температури) потрібно обов'язково звернутися до терапевта або до ЛОР-лікаря. Дуже важливо правильно і вчасно поставити діагноз, адже ангіна є серйозним захворюванням, яке може викликати ускладнення, а також переходити в хронічну форму ( хронічний тонзиліт).
|