Всім нам не раз доводилося чути, як про людину з поганим характером кажуть: «Ну він і виразка!». Чим же нам так досадила ця хвороба?
Виразка - це не просто дефект, що утворився в стінці шлунка або дванадцятипалої кишки, а прояв хронічного захворювання - виразкової хвороби. Раніше цей діагноз звучав як вирок - одного разу захворівши, людина мучився від виразки роками. Періодичні болі «під ложечкою», які зменшувалися після прийому їжі або соди, печія (печіння за грудиною), кисла відрижка, нудота і блювота - типові симптоми, добре знайомі всім язвенникам. Ну і звичайно - обов'язкова ознака - власне виразка, виявлена при проведенні гастроскопії (езофагогастродуоденоскопіі).
Не так давно, в 1983 році, австралійські вчені Баррі Маршалл і Робін Воррен довели, що справжньою причиною виразкової хвороби, а в багатьох випадках - і хронічного гастриту, є бактерія Helicobacter pylori. Якщо знищити цю бактерію за допомогою антибіотиків, то хворобу можна перемогти, назавжди позбавившись від неприємних симптомів.
Діагностикою та лікуванням виразкової хвороби займається лікар-гастроентеролог. Якщо при обстеженні у вас була виявлена виразка дванадцятипалої кишки або шлунку - не лякайтеся. В даний час застосовуються високоефективні комплексні лікувальні схеми, які дозволяють не тільки домогтися швидкого загоєння виразки і уникнути можливих ускладнень, але і попередити розвиток загострень у майбутньому.
|