10:24 Дисбактеріоз кишечника | |
Повноцінне переварювання їжі і захист організму неможливі без участі мікробів, що живуть у кишечнику. Дисбактеріоз - це стан, при якому змінюється склад мікроорганізмів, що населяють кишечник (корисних бактерій стає менше, а шкідливих, відповідно, більше), що призводить до порушення роботи Кишечник людини населений цілими полчищами мікробів - «поганих», «хороших» і «нейтральних». Корисні мікроби - біфідобактерії, лактобактерії та бактероїди - справжні друзі. Вони надають допомогу у травленні, захищають від алергії, підтримують імунну систему і навіть знижують вірогідність розвитку онкологічних захворювань. А ще тримають у вузді «ворогів»: стафілококів, протея, стрептококів, грибків роду кандида. Іноді під дією зовнішніх факторів цей баланс порушується - число «корисних» бактерій знижується, а шкідливі мікроби починають господарювати у кишечнику - розвивається стан під назвою «дисбактеріоз». Дисбактеріоз - це не самостійна хвороба, а прояв інших захворювань або всяких неприємностей в організмі. Цей стан може супроводжувати гастриту, панкреатиту та інших хвороб органів травлення, бути наслідком перенесеної кишкової інфекції, або розвиватися в результаті тривалого прийому антибіотиків. Поштовхом до розвитку дисбактеріозу може послужити навіть зміна звичного раціону харчування, що нерідко відбувається в закордонних поїздках. Для таких випадків існує навіть спеціальний термін - «діарея мандрівників». Запідозрити дисбактеріоз можна при наявності таких симптомів, як здуття живота, проноси, запори, запах з рота, нудота, алергічні реакції на нешкідливі продукти ... В цьому випадку правильніше всього звернутися до гастроентеролога. Лікар направить вас на бактеріологічний аналіз калу і, при необхідності, на інші дослідження Через деякий час (зазвичай кілька місяців) ви позбудетеся від неприємностей зі здоров'ям і зможете знову радіти життю. ПричиниДисбактеріоз не розвивається у здорових людей, це своєрідний сигнал про неблагополуччя в організмі. До розвитку дисбактеріозу можуть призвести різні причини:
Що відбувається?При дисбактеріозі в кишечнику з'являються шкідливі бактерії і грибки (наприклад, грибки роду кандида), а кількість корисних мікроорганізмів зменшується, що призводить до порушення травлення. Без лікування в стінці кишки поступово розвиваються запальні процеси (коліт), хвороба прогресує. Тривало поточний дисбактеріоз характеризується порушенням всмоктування вітамінів, жирів, інших компонентів їжі, що призводить до зниження ваги, анемії. Найбільш часті прояви хвороби: здуття живота, болі в животі, часті проноси, запори або нестійкий стілець (чергуються проноси і запори). ДіагностикаДіагностику та лікування дисбактеріозу проводить гастроентеролог. Для підтвердження діагнозу необхідний бактеріологічний аналіз калу. В якості додаткових досліджень лікарем можуть бути призначені:
ЛікуванняВажливими складовими лікування є:
Лікування, як правило, дозволяє відновити нормальне травлення протягом двох місяців. На жаль, успішне лікування дисбактеріозу кишечника не гарантує позбавлення від хвороби на все життя. Мікрофлора кишечника дуже чутлива до зовнішніх впливів і реагує на різні неполадки в людському організмі. Щоб зменшити ризик розвитку дисбактеріозу необхідно приймати антибіотики тільки за суворими показаннями, своєчасно лікувати простудні захворювання та захворювання | |
|
Всего комментариев: 0 | |