З проявами хронічного гастриту багато хто знайомий не з чуток - періодичні болі у верхній частині живота, що виникають вночі або натщесерце, печія, відрижка кислим, нудота, важкість у шлунку.
Гастрит - запалення слизової (внутрішньої) оболонки шлунка - найчастіше виникає у молодих і вважається класичною «хворобою студентів». Проте хвороба не щадить ні дітей, ні літніх. У чому ж його причина?
Раніше у виникненні гастриту звинувачували неправильне харчування, стреси, куріння, кава. Однак в 1983 році австралійські вчені Маршалл і Уоррен виділили зі шлунка спиралевидную бактерію Helicobacter pylori . З'ясувалося, що саме цей мікроб, який потрапляє в шлунок з їжею або слиною, викликає його запалення - гастрит, а в більш важких випадках - виразку, і навіть рак шлунка. Близько 85% випадків хронічного гастриту пов'язані із зараженням цією бактерією.
Хронічний гастрит , пов'язаний з іншими причинами - імунними порушеннями, прийомом деяких лікарських препаратів (наприклад, аспірину) і т.д. - Виникає значно рідше. Нечасто зустрічається і гострий гастрит - запалення слизової оболонки шлунка при нетривалому впливі сильних подразників (токсичних доз алкоголю, кислот, ліків; при важких захворюваннях і травмах).
Якщо вас турбують періодичні болі в животі, нудота і печія - не треба ковтати соду і тягнути час, адже ваш «гастрит» насправді може виявитися виразкою. Виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки нерідко супроводжується тими ж симптомами, що й гастрит, але значно більш небезпечна. Зверніться до фахівця - лікаря-гастроентеролога . Лікар призначить вам езофагогастродуоденоскопія та інші обстеження, які допоможуть встановити точний діагноз.
Існує тільки один надійний спосіб позбутися від бактерії Helicobacter pylori - провести так звану ерадикацію, тобто усунення, тотальне знищення вторгся в організм мікробного агресора. Приготуйтеся до прийому антибіотиків, проте результат того вартий - у вас з'явиться реальний шанс назавжди позбутися від болю та інших проявів гастриту.
|