Кровоточить
поліп перегородки носа - це освіта, за структурою близький до
ангіофіброма (доброякісна пухлина, яка складається з судинної і
волокнистої сполучної тканини). Локалізується кровоточить поліп на широкій основі хрящового відділу носової перегородки. Спостерігається в основному у жінок у період вагітності та лактації. Причини виникнення та перебіг хвороби. Виникненню захворювання сприяють мікротравми слизової оболонки носової перегородки. Часто виникає під час вагітності, що пов'язано з ендокринною перебудовою організму жінки.
У передніх відділах перегородки утворюється поліпозні освіту на
неширокої ніжці червоно-багряного кольору, яке досить прогресивно
зростає і кровоточить. При пальпації (тор
...
Читать дальше »
|
Гострий синусит - це запалення слизової оболонки, що виникло в одній або декількох навколоносових пазухах. В залежності від локалізації синусит буває: гострий верхньощелепної синусит; гострий етмоїдит (запалення слизової оболонки осередків гратчастого лабіринту); гострий фронтит (запалення лобової пазухи); гострий сфеноїдит (запалення клиноподібної пазухи) Якщо запальний процес торкнувся всі пазухи, то він діагностується як гострий пансинусит.
Якщо запалення пазух носа захопило одну половину голови (права чи ліва
лобова і верхнечелюстная пазухи), то даний стан називантся гемисинусит.
Якщо запалені більше однієї, але при цьому ні все навколоносових пазух,
то даний процес називається полісінусіт (поли - від слова багато). Причини виникнення та перебіг хвороби. Синусити по етіологічним фактором діляться на вірусні та бактеріоальние, по патофізіологічному - гнійні і катаральні. Найчастіше вірусного синуситу відповідає катаральна форма, а бактеріальним - гнійна.
Несприятливі фактори
...
Читать дальше »
|
Гематомою
носової перегородки називають скупчення згорнулася крові, яка
розташована між надхрящніцей (надкосніцей) або кісткою (хрящем) з одного
боку і слизовою оболонкою носової порожнини з іншого боку. Даний стан настає як наслідок закритих ушкоджень носа з пошкодженням його судин.
Абсцес носової перегородки виникає як наслідок нагноєння гематоми
носової перегородки або хондроперіхондріта (запалення надхрящніци і
хрящів гортані) при таких інфекційних захворюваннях як: рожа , фурункул носа , а також карієсі зубів, цукровому діабеті та інших. Причини виникнення та перебіг хвороби. Найчастіше причиною утворення гематоми перегородки носа є травма, що супроводжується крововиливом в надхрящницу. При інфікуванні своєчасно не спорожнені гематоми формується абсцес носової перегородки. У таких випадках характерно інфікування стафілококами і бета - гемолітичними стрептококами групи А. Причиною виникнення захворювання служить розрив судин всередині шару надхрящніци з подальшим крововиливо
...
Читать дальше »
|
Риногенні орбітальні ускладнення виникають при проникненні в орбіту інфекції, яка виникла через гнійного запалення в навколоносових пазухах. Орбітальні ускладнення виникають при таких захворюваннях навколоносових пазух, як гострий гнійний сфеноідіт, гострий гнійний етмоїдит , гострий гнійний верхньощелепної синусит , гострий гнійний фронтит . Несприятливий
перебіг цих захворювань сприяє розвитку в сусідніх анатомічних областях
(орбіті) таких запальних процесів, як періостит (запалення окістя),
флегмона орбіти (гостре гнійне запалення жирової клітковини, що має
розлитий характер), абсцес орбіти. Причини виникнення та перебіг хвороби. Як збудників найбільш часто зустрічаються стрептококи і стафілококи. Набагато рідше - синьогнійна паличка, протей, диплококки і пневмококи.
Ускладнення виникають при високій вірулентності (здатності заражати)
збудника, але велике значення має загальна реактивність організму. В орбіту інфекція може потрапити по венах (гематогенним) або контактним шлях
...
Читать дальше »
|
Хімічний опік носа - це місцева реакція слизової оболонки і прилеглих тканин внаслідок впливу хімічних речовин. Причини виникнення та перебіг хвороби.
Вплив лугу (наприклад, аміаку, хлорки або нашатирю), різних кислот і
спиртових розчинів може призвести до виникнення хімічного опіку носа. У хворого відразу виникає больовий синдром, що посилюється при дотику до ураженої області. Може відзначатися закладеність носа, яка в особливо важких випадках може викликати утруднення дихання і задуха. Діагностика. Для точної діагностики при зверненні до лікаря краще мати з собою речовина, яка імовірно могло викликати хімічний опік носа. Лікар визначає ступінь опіку: Перший ступінь характеризується почервонінням тканин, <
...
Читать дальше »
|
Субдуральний абсцес мозку - скупчення гнійних мас під твердою оболонкою мозку. Причини виникнення та перебіг хвороби.
Даним видом абсцесу, як правило, заражаються інфекційним шляхом, за
допомогою проникнення хвороботворних мікроорганізмів через кров із
запалених навколоносових пазух (риногенних шляхом). Такий шлях проникнення можливий при тромбозі вен з подальшим розвитком гнійного процесу, що закінчується абсцедированием.
Зазвичай цей вид абсцесу локалізована грануляційною тканиною (що
утворюється на кордоні жезнеспособной і омертвілої тканини), але при
розвитку захворювання можливий прорив гною з подальшим переходом в
гнійний менінгіт. Клінічна картина. Симптоматика при невеликому абсцесі може не проявлятися.
При розростанні з
...
Читать дальше »
|
Таке
захворювання, як риносинусогенного менінгіт, являє собою запалення
оболонки мозку гнійного типу, яке отримало розвиток інфекційних шляхом з
області навколоносових пазух, як ускладнення синуситу при захворюваннях
порожнини носа. Причини виникнення та перебіг хвороби. Дана хвороба може протікати в серозної і гнійної формі. При серозної формі захворювання протікає як самостійне або придбане після перенесених інших форм внутрішньочерепних ускладнень гнійного типу .
У подпаутинном просторі (порожнина між мозковими оболонками головного і
спинного мозку, заповнена спинномозковою рідиною) з'являється велика
кількість мозкової рідини. При цьому відбувається лімітоване серозне проникнення в мозкову речовину за типом набряку, яке отримало назву серозний менінгоенцефаліт. Менінгіт у гнійної формі може протікати при розвитку гнійного запалення в області навколоносових пазух , частіше - при гострих формах синуситу, рідше - при гнійних загостреннях хронічних синуситів. Можливо швидке і п
...
Читать дальше »
| « 1 2 ... 12 13 14 15 16 ... 49 50 » |