Главная » Хвороби і лікування
Екстрадуральний абсцес являє собою накопичення гнійних мас між черепною коробкою і твердої (самої зовнішньої або зовнішньої з трьох) оболонкою мозку. Причини виникнення та перебіг хвороби. Захворювання передається, як правило, внаслідок переходу інфекції при загостренні хронічного запалення лобних пазух носа (набагато рідше при хронічному запаленні гратчастої або клиноподібної пазух). Також бувають випадки виникнення екстрадурально абсцесу внаслідок ускладнення гострих синуситів. Клінічна картина. Хворі скаржаться, в основному, на болі в голові, іноді посилюються, іноді виникає блювота. Тиск усередині черепа збільшується не відразу. Діагностика. Діагностика екстрадурально абсцесу мозку складна, якщо виражені клінічні прояви хвороби відсутні. Однак у випадку настання фази загострення хронічного фронтита і нестерпних болів у голові на місці хворий пазухи, можна підозрювати екстрадуральний абсцес. При проведенні комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії абсцеси визначают ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 415 | Добавил: GolAM | Дата: 24.06.2015 | Комментарии (0)

Тромбофлебіт верхнього поздовжнього синуса (канал твердої мозкової оболонки, наповнений венозною кров'ю) - це виникнення і скупчення згустків крові в просвіті судин (тромбоз) у верхньому поздовжньому синусі. Виникає дане захворювання як наслідок риногенного (обумовленого патологічним процесом в носі) запалення (флебіту) лицьових і очноямкових вен , а також через поширення тромбозу, що виник в інших синусах твердої оболонки мозку. Причини виникнення та перебіг хвороби. Дане захворювання має велику схожість з тромбофлебітом синуса. Клінічна картина. Для цього захворювання властива септическая температура (висока з великими коливаннями протягом доби). Шкірні покриви бліді, в деяких випадках спостерігається жовтушність слизових оболонок. На піку захворювання у більшості пацієнтів спостерігається сильно виражений менінгеальний синдром (головний біль, блювота, хворобливі реакції на зовнішні подразники), відзначається сплутаність свідомості, а в деяких випадках і його втрата. При тром ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 461 | Добавил: GolAM | Дата: 24.06.2015 | Комментарии (0)

Медична статистика свідчить про те, що грижі стають все більш поширеним захворюванням. Якщо в 1980-і роки в усьому Радянському Союзі щорічно виконували близько 200 тис. Видаленням грижі, то зараз тільки в Росії подібні операції роблять майже в два рази частіше. На жаль, багатьох людей виникнення грижі застає зненацька. Вони погано уявляють, що таке грижа, чим вона небезпечна, як її лікувати. Відповіді на ці прості, але важливі питання дає Олександр Іванович чорнооку - професор, доктор медичних наук, завідувач хірургічним відділенням і керівник наукового відділу клініки «Центр Флебологія» . Олександр Іванович, чому грижі взагалі виникають? Справа в тому, що в черевній стінці людини є слабкі місця - пупкове кільце, паховийканал , біла лінія живота, де є природні отвори, через які може відбуватися випинання очеревини і внутрішніх органів. Велике значення тут має спадкова схильність, з якою пов'язана слабкість м'язів. Факторами ризику є підняття важких речей, вагітність і пологи, сил ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 485 | Добавил: GolAM | Дата: 24.06.2015 | Комментарии (0)

Багато людей, виявивши у себе грижовоговипинання, головний симптом розвивається грижі, не поспішають звертатися до лікарів. Одні вважають, що грижа не доставляє їм серйозних неприємностей; інші бояться операції і намагаються відстрочити зустріч з хірургом. І ті, й інші роблять помилку. По-перше, запущена грижа чревата утиском внутрішніх органів, що може привести до самого сумного результату. По-друге, новітні методи лікування дозволяють позбутися гриж швидко і безболісно . Про те, як сучасна медицина дозволяє вирішити проблеми, пов'язані з грижами, ми поговорили з Олександром Івановичем Чернооковим - професором, доктором медичних наук, завідуючим хірургічним відділенням та керівником наукового відділу клініки «Центр Флебологія». Припустимо, людина виявив у себе грижовоговипинання. Що йому потрібно робити? Потрібно оперуватися. Всі грижі потребують оперативного лікування, іншого варіанту вислови проблеми не існує. Багато пацієнтів боятися операції, наркозу, але хочу сказати, що за ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 449 | Добавил: GolAM | Дата: 24.06.2015 | Комментарии (0)

Стародавні греки виявили, що в людському тілі окрім червоної рідини циркулює ще й прозора, і назвали її лімфою, що в перекладі з грецького означає «чиста вода, волога». Лімфа тече по лімфатичних судинах, що пронизує, як і кровоносні, весь наш організм. На шляху лімфатичних судин розташовані лімфатичні вузли. Для чого вони потрібні? Відфільтруйте це негайно У кожної людини в організмі від 400 до 1000 лімфатичних вузлів. Вони знаходяться в ямках на згинах кінцівок, на шиї, під щелепою, в грудній і черевній порожнинах. У них дозрівають імунні клітини. Кожен вузол цілодобово безперервно «збирає» лімфу з певної ділянки і фільтрує її від шкідливих домішок. Ними можуть бути хвороботворні мікроорганізми, дефектні клітини, чужорідні білки. Що ж відбувається з домішками, що залишилися в лімфовузлі? Їх атакують імунні клітини - макрофаги і в буквальному сенсі з'їдають ворога. Однак якщо навантаження на вузол велика (наприклад, в тканинах, від яких тече лімфа, виникло запалення), для нього ц ... Читать дальше »
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 535 | Добавил: GolAM | Дата: 24.06.2015 | Комментарии (0)

Діагностикою та лікуванням неускладненій жовчнокам'яної хвороби (ЖКХ) займається лікар-гастроентеролог. Діагноз може бути встановлений на підставі скарг пацієнта і ряду додаткових досліджень.

В першу чергу хворому зроблять УЗД органів черевної порожнини. У більш складних випадках може знадобитися рентгенологічне дослідження з попереднім введенням контрастної речовини (через рот або внутрішньовенно) - холецістохолангіографія. Контрастне речовина може також вводиться безпосередньо в жовчні протоки шляхом проколу спеціальною тонкою голкою (чрезкожная чрезпеченочная холангиография) або через ендоскоп (ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія або ЕРХПГ). Остання процедура трохи схожа на гастроскопію. Під час ЕРПХГ можлив ... Читать дальше »

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 437 | Добавил: GolAM | Дата: 24.06.2015 | Комментарии (0)

Лікування холециститу, як правило, консервативне. Виняток становлять хворі з вираженими болями, грубою деформацією жовчного міхура, частими загостреннями, значним зниженням скорочувальної функції, розвитком ускладнень.

Мета лікування - купірування болів, усунення дисфункції жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, придушення інфекції і запального процесу в жовчному міхурі, відновлення порушеного травлення, обумовленого недостатнім за обсягом і часу надходженням жовчі в дванадцятипалу кишку.

Харчування має бути частим (4-6 разів на день) і дробовим (невеликими порціями), що сприяє регулярному випорожненню жовчного міхура. З раціону необхідно виключити жирну, смажену, гостру їжу, газовані напої, вино, пиво, яєчні жовтки, горіхи, здобу, страви в холодному вигляді, крем, сирі овочі ... Читать дальше »

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 466 | Добавил: GolAM | Дата: 24.06.2015 | Комментарии (0)

« 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 49 50 »