Главная » 2015 » Июнь » 24 » Субдуральний абсцес мозку
14:54
Субдуральний абсцес мозку
Субдуральний абсцес мозку - скупчення гнійних мас під твердою оболонкою мозку.

Причини виникнення та перебіг хвороби. Даним видом абсцесу, як правило, заражаються інфекційним шляхом, за допомогою проникнення хвороботворних мікроорганізмів через кров із запалених навколоносових пазух (риногенних шляхом). Такий шлях проникнення можливий при тромбозі вен з подальшим розвитком гнійного процесу, що закінчується абсцедированием. Зазвичай цей вид абсцесу локалізована грануляційною тканиною (що утворюється на кордоні жезнеспособной і омертвілої тканини), але при розвитку захворювання можливий прорив гною з подальшим переходом в гнійний менінгіт.



Клінічна картина. Симптоматика при невеликому абсцесі може не проявлятися. При розростанні збільшується тиск всередині черепа, проявляються загальні симптоми мозкових захворювань: анизорефлексия (неоднакова інтенсивність рефлексів правої і лівої сторони тіла), симптом Бабинського (патологічний рефлекс виявляється в розгинанні великого пальця стопи при подразненні шкіри зовнішнього краю підошви), погане самопочуття, загальне збільшення температури . Мозкова рідина майже завжди не уражена хвороботворними організмами, її тиск збільшено, спостерігається підвищення білка при нормальному, що не збільшеному вмісті клітин в рідині.



Діагностика. Знаходження абсцесу в безпосередній близькості до м'яких мозковим тканинам і до мозкового речовини проявляє два види симптомів, локальних і менінгеальних. Зазвичай слід неухильне наростання менінгеального синдрому. Спостерігається наявність великої кількості лімфоцитів у спинномозковій рідині (до 200-300 кл / мкл), що, загалом, характерно для цього абсцесу. Розрізняти наявність субдурального абсцесу мозку лор-лікаря потрібно з можливістю абсцесу всередині головного мозку, хоча це без оперативного втручання це досить складно.



Лікування. Лікування тільки стаціонарне, обов'язково хірургічне лікування та спостереження, яке проводить лор-лікар, нейрохірург, реаніматолог, невролог, за аналогією лікування мозкового абсцесу.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 412 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar