Главная » 2015 » Июнь » 24 » Хімічний опік носа
14:54
Хімічний опік носа
Хімічний опік носа - це місцева реакція слизової оболонки і прилеглих тканин внаслідок впливу хімічних речовин.

Причини виникнення та перебіг хвороби. Вплив лугу (наприклад, аміаку, хлорки або нашатирю), різних кислот і спиртових розчинів може призвести до виникнення хімічного опіку носа. У хворого відразу виникає больовий синдром, що посилюється при дотику до ураженої області. Може відзначатися закладеність носа, яка в особливо важких випадках може викликати утруднення дихання і задуха.

Діагностика. Для точної діагностики при зверненні до лікаря краще мати з собою речовина, яка імовірно могло викликати хімічний опік носа. Лікар визначає ступінь опіку:

Перший ступінь характеризується почервонінням тканин,

Друга ступінь - бульозна - відрізняється появою пухирців,

а 3-й ступінь, найважча, є некротической (омертвіння тканин).

Опік сірчаною кислотою характеризується появою білого нальоту, соляної - жовтуватого. Для точно визначення, якщо симптоми не мають яскраво вираженими властивостями, лікар призначає ендоскопічне дослідження слизової.

Лікування. Перша допомога при лікуванні хімічного опіку носа починається з ретельного промивання носової порожнини холодною водою. Виняток становлять хімічні опіки негашеним вапном або з'єднаннями алюмінію. У цих випадках необхідно використовувати марлеві тампони, рясно змочений рослинним маслом. Потім потрібно якомога швидше звернутися до лікаря для отримання професійної допомоги.

Опіки першого ступеня лікуються застосуванням примочок з 70-процентного розчину етилового спирту, 2-процентного розчину бікарбонату натрію або 2-процентного розчину перманганату калію. Додатково проводиться змазування уражених ділянок мазями на основі глюкокортикостероїдних препаратів (наприклад, оксикорт, флуцинаром та інші).

Хімічні опіки другого і третій ступенів потребують особливої ​​уваги, так як уражену ділянку схильний інфікуванню. У цьому випадку застосовують протизапальні та протимікробні засоби.

При опіках кислотами необхідно спочатку точно з'ясувати речовина, яка викликала таку реакцію. Залежно від цього призначається і лікування. Для нейтралізації впливу кислоти на слизову призначається промивання мильною водою або 0,1-процентним розчином нашатирю.

Загальна терапія при хімічному опіку носа включає в себе знеболювання лідокаїном або новокаїном, обробку антисептиками. Може застосовуватися зрошення мирамистином, нанесення мазей і використання тампонів, просочених ліками. Точне і індивідуальне лікування може призначити тільки лікар.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 582 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar