Аналіз на статеві інфекції дозволяє виявити збудників найбільш поширених інфекцій, що передаються статевим шляхом, до яких відносяться: папіломавірус і цитомегаловірус, генітальний герпес, хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, кандидоз.
Які лабораторні методи використовуються для діагностики статевих інфекцій?
- ІФА (імуноферментний аналіз) - дозволяє виявити в крові антитіла до збудника інфекції (IgG і IgM);
- ПЦР (полімеразна ланцюгова реакція) - дозволяє виявити в зразку (мазок з уретри або піхви, сперма, сік простати, кров) ДНК або РНК збудника інфекції.
- бакпосев (з визначенням чутливості до антибіотиків).
Які існують показання для обстеження на статеві інфекції?
...
Читать дальше »
|
Кардіологічний профіль - набір специфічних аналізів крові, що дозволяє оцінити ймовірність недавнього пошкодження клітин міокарда та оцінити фактори ризику розвитку захворювань серця і судин.
Навіщо потрібно робити кардіологічний профіль?
Кардіологічний профіль дозволяє виявити ранні і приховані ураження серцево-судинної системи, ризик розвитку атеросклерозу, ішемічної хвороби серця та серцевої недостатності, оцінити ймовірність інфаркту міокарда.
Які існують показання для кардіологічного профілю?
атеросклероз судин;
ішемічна хвороба серця;
підвищений артеріальний тиск;
порушення ритму серцевих скорочень - тахікардія, аритмія;
інсульт, інфаркт.
Що позначають показники кардіологічного профілю?
Ліпідний профіль (ліпідограма) необхідний для діагностики атеросклерозу та ішемічної хвороби серця.
Коагулограма визначає підвищення в'язкості крові, що свідчить про підвищений ризик розвитку ускладнень гіпертонічної хвороби та ішемічної хвороби серця - інфарктів та інсультів.
АсАТ (
...
Читать дальше »
|
Захворюваність і куріння
Тютюн: поширення звички до куріння і виявлені тенденції
Паління: сучасні наукові проблеми
Вплив на здоров'я сигарет з низьким виходом нікотину та смоли
Здійснення контролю над курінням
VIII. Післямова
Вплив куріння на здоров'я людини - одна з найбільш добре вивчених проблем сучасної медицини та охорони здоров'я. Причинно-наслідковий зв'язок між курінням і поруч злоякісних пухлин, серцево-судинними і хронічними легеневими захворюваннями безсумнівна. Куріння має великий вплив на показники здоров'я людини і в багатьох країнах призводить до передчасної смерті значної частини населення.
...
Читать дальше »
|
Пієлонефрит (грец. Πύέλός - корито, балію; νεφρός - нирка) - запальний процес бактаріальной етіології з ураженням канальцевої системи нирки, ниркової миски (пієліт), чашечки і паренхіми нирки.
Пієлонефрит нирок поділяють на 3 види перебігу хвороби, це гострий, хронічний і хронічний з загостренням. Є досить поширеним захворюванням, в основному у жіночої статі в молодому і середньому віці. Буває як односторонній, так і двосторонній, виникає первинно або повторно. Має форми серозного і гнійного пієлонефриту.
|
Варикоцеле від латинського varix що означає розширення і грецького kele - здуття. Варикоцеле це розширення вен сім'яного канатика. Захворювання відноситься до чоловіків у віці 16 - 30 років, найчастіше спостерігається при статевому дозріванні, в той момент, коли відбувається приплив крові до статевих органів. Варикоцеле характеризується посиленням припливу крові і ускладненням відтоку. З фізіології з правого боку мошонці відтік крові набагато краще, ніж з ліво, з цього захворювання варикоцеле в 95% з випадків каталізується з лівого боку.
|
Тканина це історично сформоване система клітин і міжклітинної речовини. Має загальну будову походження, яке виконує загальну функцію.
Види тканини:
1. Епітеліальна тканина
2. М'язова тканина
3. Нервова тканина
4. Сполучна тканина
Епітеліальна тканина
Будова епітеліальної тканини: вона утворює епітелії шкі
...
Читать дальше »
|
Організм це самостійно-існуюча одиниця органічного світу, який володіє саморегуляцією і реагує на раздрожители зовнішнього і внутрішнього середовища. У той час як гомеостаз це сохроненія сталості фізико-хімічних властивостей.
Клітка це структурна одиниця живого організму, яка здійснює передачу генетичної інформації, вона здатна ділиться і проводити обмін з навколишнім середовищем. Найбільшою клітиною в організмі людини є яйцеклітина і нервова клітина Нейрони можуть досягати до 1.5 метрів довжиною. Найменшій є- лімфоцити крові. З клітки утворюються тканини, з тканин органи, а із сукупності всієї системи виходить організм.
Клітини за формою бувають:
-
...
Читать дальше »
| « 1 2 ... 33 34 35 36 37 ... 49 50 » |