Консервативне лікування катаракти
консервативное лечение катаракты Ще з давніх часів люди намагалися знайти способи лікування катаракти . Стародавні греки називали її "kataraktes" - "водоспад" і припускали, що причина зниження зору при катаракті - каламутна рідина між очної райдужної оболонкою і кришталиком. А єгиптяни для запобігання катаракти використовували примочки з методом, вином, молоком, гвоздикою, мускатним горіхом. Пізніше в боротьбі з катарактою люди стали застосовувати різні краплі, в основному йодистого калію. Бувало й так, що помутнілий кришталик просто вдавлювався всередину очі. На щастя, сучасна медицина має надійним та ефективним способом лікування катаракти.
Хірургічне лікування катаракти
Хірургічне лікування катаракти - це видалення ураженої катарактою кришталика і заміна його штучної інтраокулярної лінзою.
Важливо пам'ятати, що на сьогоднішній день ще не створено медикаментозного або фізіотерапевтичного методу лікування катаракти. Катаракта - незворотній процес,
...
Читать дальше »
|
Цироз печінки - хронічне захворювання, що супроводжується структурними змінами печінці з утворенням рубцевих тканин, сморщиванием органу і зменшенням її функціональності.
Цироз може розвинутися на тлі тривалого і систематичного зловживання алкоголем, вірусні ого гепатиту з последующ і м пере ходо му його в хронічну форму, або в наслідок порушень аутоімунного характеру, обструкції жовчних проток, холангіту.
Науці відомі випадки, коли до даного захворювання приводила затяжна серцева недостатність, паразитарні ураження печінки, гемохроматоз і т.д.
Симптоми цирозу печінки:
Протягом тривалого часу, роками в озможності слабкий прояв симптоматики або майже повна її відсутність. Найбільш поширені скарги: слабкість, стомлюваність, тягнуть відчуття в області печінки.
Призна ками захворювання можуть бути судинні «зірочки», розширення дрібних кровоносних капілярів шкірних покривів плечового пояса, еритрема кистей рук («печінкові долоні») і т.д.
З розвитком хвороби відбувається формування п
...
Читать дальше »
|
Кожна людина з дитинства засвоює, наскільки важлива особиста гігієна, особливо це стосується миття рук. Найчастіше не тільки діти, а й дорослі люди порушують важливі правила гігієни, забувають мити фрукти, зірвавши їх з гілки, або овочі з грядки, не надаючи цьому особливого значення. Однак така безпечність щодо свого здоров'я чревата придбанням захворювання під назвою лямбліоз.
Враховуючи, що людський організм безперервно піддається атакам різних хвороботворних бактерій і вірусів, фахівцями виявлено, що 99% людей або заражені вірусом різного походження, або є його носієм в неактивній формі. Мікроорганізми мають властивість пристосовуватися до будь середовищі існування в залежності від деяких умов, і людина при цьому може їх абсолютно не відчувати.
Лямбліоз - це поширений приклад наявності таких бактерій в організмі людини, яких не вдається виявити при обстеженні протягом багатьох років. Єдиним достовірним підтвердженням зараження лямбліями служить специфічна діагностика та аналіз кал
...
Читать дальше »
|
Некроз - це змертвіння тканин, яке настає при порушенні кровообігу, хімічному або термічному впливі, травмі і т.д.
Некроз - локальне захворювання. Його зони мають чіткі межі. У вогнищах некрозу відбувається колапс ретикулярної строми печінки (тобто судинна недостатність печінкових тканин), а по периферії розвиваються реактивні і репаративні процеси. Уражені ділянки органу згодом відторгаються або розплавляються під дією гною. На місці дефекту тканини утворюються рубці.
У поняття некрозу входять 2 процесу: некробіоз - незворотні дистрофічні зміни тканин, або процес відмирання; і власне некроз - омертвіння тканин органу. Некроз є невід'ємною частиною важкого швидко прогресуючого патологічного процесу в організмі людини.
Симптоми некрозу печінки
Некроз - в більшості випадків болючий процес, який супроводжується гострими больовими і диспепсичними (у зоні кишечника) синдромами.
Найбільш частими симптомами некрозу печінки є:
Жовтяничний варіант, що включає в себе різку слабкість, вт
...
Читать дальше »
|
Печінка людини досить часто схильна до ураження різними мікроорганізмами, оскільки саме в ній відбувається постійний обмін поживних речовин і інтенсивне кровообіг, що є ідеальним середовищем існування, що сприяє заселенню і активного розмноження паразитів.
Види паразитів, що живуть в печінці.
1. Найбільш поширеними паразитами, що живуть в печінці, є амеби, зараження якими відбувається фекально-оральним шляхом. З стінок кишечника амеби потрапляють в кров і потім виявляються в печінці. В результаті життєдіяльності найпростіших відбувається порушення місцевих метаболічних процесів, утворення тромбів, некрозів, які в подальшому зливаються в амебні абсцес. Існування даних паразитів у печінці виявити досить важко, так як тривалий час амебіаз печінки протікає безсимптомно.
2. Альвеолярні ехінококи (стрічкові черв'яки) здатні вражати клітини печінки і поширювати метастази в інші органи (легені, головний мозок, ЦНС). Однокамерний ехіноккок (у формі міхура), потрапляючи в печінку, активно ро
...
Читать дальше »
|
Що таке аутоімунний гепатит?
Печінка є один з найбільш великих і важливих органів людського тіла. Вона виконує функцію очищення крові від токсинів, переробки ліків, допомагає у травленні і кровотворенні.
Гепатит - це загальний термін, який позначає запалення в печінці. Існує безліч форм і причин розвитку гепатитів (наприклад, вірусний, токсичний, алкогольний), включаючи і аутоімунний гепатит. П
...
Читать дальше »
|
Жовч - особлива рідина, синтезуються в печінці, основне завдання якої - поліпшення засвоєння жирів і активізація переміщення їжі по кишечнику. Перед потраплянням в кишечник жовч проходить складний шлях з печінки в печінкові протоки, звідки потрапляє в загальний жовчний протік, що з'єднується з жовчним міхуром через протоки міхура. Місце впадання жовчної протоки в дванадцятипалої кишку має назву - Фастер сосочок, у якого є власна м'яз - сфінктер Одді, що регулює надходження жовчі в кишечник.
Дискінезія жовчовивідних шляхів - захворювання, при якому відбувається функціональний розлад рухової функції жовчного міхура та жовчних проток, в результаті порушень скорочувальної здатності Сфінктера Одді, що регулює надходження жовчі та панкреатичного соку в дванадцятипалої кишки.
...
Читать дальше »
| « 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 49 50 » |