22:22 Аутоімунний гепатит | |
Що таке аутоімунний гепатит?Печінка є один з найбільш великих і важливих органів людського тіла. Вона виконує функцію очищення крові від токсинів, переробки ліків, допомагає у травленні і кровотворенні.
Гепатит - це загальний термін, який позначає запалення в печінці. Існує безліч форм і причин розвитку гепатитів (наприклад, вірусний, токсичний, алкогольний), включаючи і аутоімунний гепатит. При аутоімунному гепатиті, імунна система атакує і руйнує клітини печінки, викликаючи в ній запалення. Які причини аутоімунного гепатиту?Неясно, чому розвивається аутоімунний гепатит. Дослідники припускають, що у деяких людей є спадкова схильність, при якій гепатит розвивається легше. У деяких людей деякі ліки або інфекції можуть запускати розвиток захворювання.
Які бувають типи аутоімунного гепатиту?
Існує два основних види аутоімунних гепатитів.
Існують і рідкісні форми аутоімунного гепатиту, які зустрічають рідше і зазвичай поєднуються з іншими захворюваннями печінки.
Якими симптомами проявляється аутоімунний гепатит?
У багатьох пацієнтів цей вид гепатиту не проявляється ніякими симптомами. Найчастіше це захворювання виявляється під час обстеження з якихось інших причин. Якщо симптоми все ж розвиваються, то найчастіше це втома, стомлюваність, зниження працездатності.
Рідко можуть з'являтися додаткові симптоми, що включають жовтяницю , свербіж шкіри, біль у суглобах, дискомфорт у животі, нудоту, блювоту, втрату апетиту, потемніння сечі і світлий або сірий стілець.
При відсутності лікування і прогресуванні захворювання може розвиватися цироз печінки .
Як визначити аутоімунний гепатит?
Діагностика аутоімунного гепатиту проводиться за допомогою аналізу крові і біопсії печінки. Під час біопсії береться маленький шматочок тканин печінки і вивчається під мікроскопом. Ця процедура дозволяє підтвердити діагноз аутоімунного гепатиту та уточнити стан печінки, а також виключити інші можливі захворювання печінки.
Як лікують аутоімунний гепатит?Не всі пацієнти з аутоімунним гепатитом потребують лікування. Рішення про початок лікування приймає лікар на підставі тяжкості симптомів, тяжкості захворювання, результатів обстеження. | |
|
Всего комментариев: 0 | |