Главная » 2015 » Июль » 10 » Дискінезія жовчовивідних шляхів
22:22
Дискінезія жовчовивідних шляхів
Жовч - особлива рідина, синтезуються в печінці, основне завдання якої - поліпшення засвоєння жирів і активізація переміщення їжі по кишечнику. Перед потраплянням в кишечник жовч проходить складний шлях з печінки в печінкові протоки, звідки потрапляє в загальний жовчний протік, що з'єднується з жовчним міхуром через протоки міхура. Місце впадання жовчної протоки в дванадцятипалої кишку має назву - Фастер сосочок, у якого є власна м'яз - сфінктер Одді, що регулює надходження жовчі в кишечник.

 

Дискінезія жовчовивідних шляхів - захворювання, при якому відбувається функціональний розлад рухової функції жовчного міхура та жовчних проток, в результаті порушень скорочувальної здатності Сфінктера Одді, що регулює надходження жовчі та панкреатичного соку в дванадцятипалої кишки.

За даними медичної практики, дискінезії жовчовивідних шляхів найчастіше схильні жінки.

 

Причини дискінезії жовчовивідних шляхів.

Дане захворювання виникає внаслідок деяких факторів, що призводять до порушення роботи жовчовивідних шляхів:

- Захворювання органів ШКТ (виразкова хвороба, гастрит, панкреатит, дуоденіт);

- Порушення харчування (надлишок жирних, гострих, солоних страв, тривалі перерви між прийомами їжі);

- Період клімаксу;

- Недостатність функції ендокринних залоз, гормональні порушення;

- глисти і інші паразити , що вражають стравохід;

- Харчова алергія;

- Психологічні травми, нервові переживання, сильні стреси.

 

Форми дискінезії жовчовивідних шляхів.

Виділяють дві форми дискінезії. При г іперкінетіческой формі відбувається підвищення тонусу жовчного міхура, що супроводжується сильними і швидкими скороченнями з недостатнім розкриттям сфінктерів (м'язових "воріт"). Даний процес викликає короткочасні напади різких болів у правому підребер'ї, спровоковані хвилюваннями, нервовими стресами, негативними емоціями, менструальним циклом у жінок і т.д.

 

Гипокинетическая форма дискінезії виникає, як правило, у людей старшого віку внаслідок недостатньо інтенсивного скорочення жовчного міхура. Це проявляється тривалою, тупим болем у правому підребер'ї, нерідко розпирає.

Дискінезія жовчних шляхів характеризується низкою поліпшень і загострень. Через деякий час в жовчному міхурі та протоках може виникнути запальний процес (холангіт, холецистит ) або утворитися жовчні камені (жовчнокам'яна хвороба).

 

Діагностика захворювання.

Для постановки правильного діагнозу лікарем-гастроентерологом проводяться додаткові дослідження:

1. Ультразвукове дослідження печінки і жовчного міхура, що дозволяє оцінити стан жовчного міхура та його проток, виявити наявність каменів.

2. Біохімічний аналіз крові, за допомогою якого виявляють підвищений рівень печінкових ферментів під час вираженого загострення.

3. Дуоденальне зондування - процедура збору жовчі за допомогою шлункового зонду для аналізу. Дану процедуру використовують для промивання жовчовивідних шляхів при застої жовчі з лікувальною метою.

4. Рентгенівський метод дослідження - контрастна холецистографія.

5. Тести із застосуванням спеціального лікарського речовини, що підсилює вироблення жовчі (наприклад, секретину). При наявності захворювання жовч не встигає виділятися в кишечник, а накопичується в жовчному міхурі та протоках, в результаті чого відбувається розширення проток і збільшення обсягу міхура.

 

Лікування дискінезії жовчовивідних шляхів.

Метод лікування залежить від форми дискінезії, яка визначається в процесі обстеження пацієнта. Основою лікування захворювання є дотримання спеціальної дієти , що включає продукти з жовчогінною дією і високим вмістом деяких мінералів (у разі гіпокінетичним дискінезії). При цьому харчування має бути частим дробовим (4-5 разів на день), їжа повинна бути переважно відвареної і протертої. Також лікарем призначаються лікарські препарати: спазмолітики, жовчогінні засоби, включаючи препарати містять УДХК .

При гіперкінетичної дискінезії, пацієнту слід дотримуватися дієти, що обмежує вживання жирів і продуктів-подразників. У складі лікувальної терапії хворим призначається регулярне вживання гарячих мінеральних вод певного виду три рази на день за півгодини до їди.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 451 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar