Мідріаз це захворювання характеризується розширенням зіниці (грец. Mydnasis - розширення або amydros - темний, неясний. Розмір зіниці при мідріаз досягає 3,5 мм. Його ділять на патологічний і фізіологічний, односторонній і двосторонній.
Симптоми мідріазу:
- розширення зіниць більше 3 мм,
- світлобоязнь,
- фотофобія
При фізіологічному мідріаз, розширення зіниці вважається нормою для будь-якої людини, на приклад залежно від освітлення кімнати, зіниця змінює свої розміри або від стану емоцій при хвилюванні, переляку.
При патологічному мідріаз розширення зіниці вважається наслідком чого небудь.
|
Кератокон'юнктивіт (синдром сухого ока) це очне захворювання, що характеризується потраплянням інфекції, ураження відбувається на кон'юнктиві очі і рогівці. У зв'язку з чим порушуються слізні залози, відбувається утруднення потрапляння сльози в кон'юнктивальний мішок. Руйнується захисна плівка, яка захищає око від висихання, в слідстві відбувається дистрофія рогівки і у людини починає падати зір.
Кон'юнктивіт поділяють на кілька різних видів - (Сухий - «даний в цій статті», Герпетический, Тайдджесона, Сірководневий, Туберкулезно-алергічний -скрофулезний).
На г
...
Читать дальше »
|
Очне дно (fundus oculi) це верхній шар усередині очного яблука. У нього входять сітківка ока, судини і їхня оболонка, а так же диск зорового нерва.
Спеціаліст офтальмолог проводить огляд очного дна за допомогою офтальмоскопа. Вид дослідження може бути прямим і перевернутим, в останньому випадки, через апарат проглядається зображення в зворотному розташуванні, цей метод використовують для звичайного огляду, за допомогою увігнутого дзеркала і лупи. Що б отримати Більш докладну відповідь, проводять пряму офтальмоскопію, яка виробляється електричним офтальмоскопом. Вона дозволяє збільшити зображення до 16 разів більше.
|
Енофтальм це зміщення очного яблука, на відміну від екзофтальму , очей впадає всередину, а при екзофтальмі він випинається назовні. При енофтальм, відбувається зменшення очниці. Захворювання розвивається як на одному оці, так і на обох.
Причини енофтальма
Енофтальм поділяють на пізній і ранній тип:
...
Читать дальше »
|
Екзофтальм - (від грец. Exóphthalmos - булькатий), характеризується, тим що, очне яблуко випинається назовні, тканини орбіт збільшуються. У деяких очне яблуко може зміститься в бік. Розвинутися може на одному оці або на обох, якщо спостерігається двосторонній екзофтальм, то причиною швидше за все буде ендокринні захворювання. Екзофтальм Є повної протилежності патології енофтальма.
...
Читать дальше »
|
Туберкульоз хребта (туберкульозний спондиліт) від латинського tuberculum «горбок» це запальний процес в хребті людини, що характеризується його поразкою і руйнуванням з подальшою деформацією. В основному поразку відбувається 2 хребців, рідше 3, при цьому процес руйнування може відбутися в будь-якому місці всього хребця. Так само він може поширюватись за межі хребця.
Первинний туберкульоз хребта проявляється болями у не визначених місці, але за межі може не поширяться, прогресуючий туберкульоз проявляється постійними болями з обмеженням в рухливості, може поширяться за межі хребця. При цьому помітно звуження простору між хребетних дисків і видно вогнище в тілі хребця (рентген).
|
Остеомієліт (osteomyelitis, грец. Osteon кістка + myelos кістковий мозок + -itis) - ураження кісток інфекціями, характеризується гнійним запаленням. Поширюється на губчасте і компактне речовина кістки і надкокосніци і кісткового мозку. Ураження кісткової тканини - остит, Поразки кісткового мозку - мієліт, Поразки надкосніци - периостит. Діагностувати ранньої остеомієліт важко. Найчастіше запалення відбувається в стегнових і великогомілкових нижніх кінцівок, верхня частина здебільшого це плечової, променевої та ліктьової остеомієліт. У процесі розвитку хвороби, уражаються кисті, стопи, ребра, хребет, таз, лопатки. Іноді буває остеомієліт щелепи.
Остеоміліт підрозділяють на класи, в залежності від ознак, перебігу хво
...
Читать дальше »
| « 1 2 ... 37 38 39 40 41 ... 49 50 » |