Жовчний міхур - орган травлення, схожий на невелику порожню грушу. Розташований він прямо під печінкою, з якою з'єднується системою трубок - жовчних проток. Основна роль жовчного міхура та жовчних проток полягає в накопиченні і виведенні жовчі. Жовч - особлива рідина, яка виробляється в печінці. Призначення жовчі - поліпшувати засвоєння жирів і активізувати переміщення їжі по кишечнику. В добу в печінці людини утворюється до 2 літрів жовчі.
Перед тим, як жовч потрапить в кишечник, вона проходить складний шлях по жовчних шляхах. Спочатку вона поступає в жовчний міхур, де накопичується і концентрується. А вже потім - по мірі необхідності - доставляється до «місця роботи»
...
Читать дальше »
|
Проблеми з кишечником - дуже делікатна тема, широко обговорювати яку не прийнято. Саме тому багато людей, яких турбує підвищене газоутворення і здуття живота, проноси або, навпаки, запори, воліють терпіти до останнього, не звертаючись до лікаря. У кращому випадку, така людина намагається вилікуватися за допомогою йогуртів чи інших кисломолочних продуктів.
Кисломолочні продукти - річ звичайно корисна, але годиться тільки для профілактики кишкових проблем. Наосліп впоратися з хворобою не можна. Для того, щоб встановити причину захворювання і вибрати правильне лікування необхідна консультація фахівця - гастроентеролога. Лікар поговорить з вами, пропальпірует (обмацає) ваш живіт і направить на додаткові дослідження - аналізи крові і калу, колоноскопію, ирригоскопию (рентгенівське дослідження кишечнику з барієм) і т.д.
Якщо все результати дослідження в нормі, але кишечник і раніше вас турбує (болі навколо пупка або внизу живота після їжі, «ранкові» проноси після їжі, здуття живота і т.д.)
...
Читать дальше »
|
З проявами хронічного гастриту багато хто знайомий не з чуток - періодичні болі у верхній частині живота, що виникають вночі або натщесерце, печія, відрижка кислим, нудота, важкість у шлунку.
Гастрит - запалення слизової (внутрішньої) оболонки шлунка - найчастіше виникає у молодих і вважається класичною «хворобою студентів». Проте хвороба не щадить ні дітей, ні літніх. У чому ж його причина?
Раніше у виникненні гастриту звинувачували неправильне харчування, стреси, куріння, кава. Однак в 1983 році австралійські вчені Маршалл і Уоррен виділили зі шлунка спиралевидную бактерію Helicobacter pylori . З'ясувалося, що саме цей мікроб, який потрапляє в шлунок з їжею або слиною, викликає його запалення - гастрит, а в більш важких випадках - виразку, і навіть рак шлунка. Близько 85% випадків хронічного гастриту пов'язані із зараженням цією бактерією.
Хронічний гастрит , пов'язаний з іншими причинами - імунними порушеннями, прийомом деяких лікарських препаратів (наприклад, аспірину) і т.д. -
...
Читать дальше »
|
Вестибулярна система дозволяє людині орієнтуватися просторі і підтримувати рівновагу. З її допомогою ми можемо досить точно визначати положення свого тіла навіть із закритими очима.
Периферичний відділ вестибулярної системи - вестибулярний апарат - знаходиться в кістковому лабіринті внутрішнього вуха з обох сторін. Його рецептори сприймають кутове і лінійне прискорення і силу тяжіння (а відповідно - положення голови в просторі). Від вестибулярного апарату імпульси надходять по переддверно-равликів нервах до центрів (ядер) довгастого мозку, і далі до центрам, розташованим в спинному і головному мозку.
При ураженні будь-якого відділу вестибулярної системи (пухлинних, запальних та судинних процесах) виникають специфічні симптоми. Основні прояви вестибулярних порушень - це відчуття запаморочення і сіпання очного яблука - ністагм. Крім того, може виникати нудота, блювота, порушення рівноваги, зміна ритму дихання, пульсу, коливання артеріального тиску, посилення потовиділення, збліднення а
...
Читать дальше »
|
Біль у горлі, як правило, асоціюється із застудою, але вона може з'являтися і при захворюваннях інших органів, а не тільки верхніх дихальних шляхів. Давайте докладніше зупинимося на кожній групі причин виникнення болю в горлі.
Інфекційні захворювання
У більшості випадків відповідальними за біль у горлі є інфекційні захворювання носоглотки. Найчастіше вони мають вірусну природу: ГРВІ , грип , інфекційний мононуклеоз , кір , вітряна віспа та інші. Менш поширені бактеріальні інфекції, в першу чергу, це ангіна , що викликається β-гемолітичним стрептококом групи А, а також скарлатина і дифтерія. Рідко спостерігаються ангіни, причиною яких є ураження мікоплазмами, хламідіями, гонококом, туберкульозною паличкою або збудником сифілісу - блідої спірохети.
Ще одне рідко зустрічається, але серйозне захворювання, що супроводжується болем у горлі, - епіглотит. Епіглотітом називається запалення надгортанника і навколишніх тканин, яке може привести до порушення прохідності дихальних шляхів. Причина
...
Читать дальше »
|
Сильний головний біль, порушення носового дихання, виділення з носа - всі ці ознаки можуть свідчити про розвиток синуситу, тобто запалення однієї з придаткових пазух носа. Особливо часто захворювання виникає на тлі простуди (ГРВІ, грип) або дитячих інфекцій (кір, скарлатина тощо).
Залежно від того, яка пазуха вражена, розрізняють:
гайморит - запалення слизової оболонки верхньощелепної (гайморової) пазухи,
фронтит - запалення лобової пазухи,
етмоїдит - запалення гратчастого лабіринту,
сфеноідіт - запалення клиноподібної пазухи.
Захворювання може бути одностороннім або двостороннім, із залученням до процесу однієї пазухи або поразкою всіх придаткових пазух носа з однієї або обох сторін - так званий пансинусит.
При підозрі на синусит слід якомога раніше звернутися до отоларинголога. Для підтвердження діагнозу зазвичай призначається рентгенографія пазух. Лікування, найчастіше, консервативне (жарознижуючі засоби, антибіотики, краплі в ніс), але іноді доводиться вдаватися до пункції
...
Читать дальше »
|
Про існування «гланди» і «аденоїдів» багато хто з нас знають з дитинства. Говорячи про них, зазвичай мають на увазі, відповідно, піднебінні і глоткову мигдалини (а також їх збільшення).
Мигдалини є органами імунної системи. Вони першими зустрічають хвороботворні мікроорганізми, що потрапляють в рот або в ніс зі повітрям, і забезпечують (принаймні, намагаються) захист від зараження. Однак, в результаті, мигдалини нерідко самі страждають від інфекцій - запалюються (ангіна, аденоїдит, тонзиліт) і збільшуються в розмірах (аденоїди I, II, III ступеня).
Аденоїди, або правильніше - аденоїдні вегетації - розрощення лімфоїдної тканини, що становить основу глоткової мигдалини. Найбільш часто це захворювання зустрічається у дітей у віці від 3 до 7 років. Аденоїди чреваті багатьма проблемами: від частих простудних захворювань і отитів до погіршення слуху, порушень мови, проблем з навчанням. Саме тому при значному збільшенні глоткових мигдалин лікарі рекомендують їх видалення .
Гостре запалення
...
Читать дальше »
| « 1 2 ... 25 26 27 28 29 ... 49 50 » |