Менструальний цикл - це зміни, що відбуваються в статевих органах жінки через приблизно рівні проміжки часу. Біологічна мета менструального циклу - підготовка організму жінки до можливої вагітності. Яка тривалість менструального циклу? Нормальна тривалість менструального циклу складає від 21 до 35 днів. Відлік менструального циклу починається з першого дня кровотечі. Фази менструального циклу і гормони, їх регулюють Менструальний цикл ділиться на дві фази, між якими відбувається овуляція. Перша фаза називається фолікулярної.
Саме в цій фазі розвивається фолікул, з якого вийде яйцеклітина, яка
потім може
...
Читать дальше »
|
Недотримання
особистої гігієни, переохолодження, зниження імунітету, безладна зміна
статевих партнерів, часті аборти - все це призводить до того, що
запальні захворювання та їх наслідки складають 60-70% від загального числа гінекологічних захворювань. І це не тільки запалення придатків, а й бартолініт, вагініт, ендометрит, цистит.
Якщо вас турбують неприємні відчуття під час статевого акту, болі внизу
живота, нерегулярні і хворобливі менструації, болі при сечовипусканні,
підвищена температура, болі в промежині - це вірна ознака того, що вам
давно пора відвідати жіночого лікаря - гінеколога .
Як і до будь-якого лікаря, до гінеколога бажано звертатися коли
захворювання тільки початок себе проявляти і не перейшло в хронічну
стадію. Адже одним з найсерйозніших наслідків жіночих запальних захворювань може стати безплідність.
|
Усім жінкам добре відомо, що відвідувати гінеколога необхідно хоча б раз на рік для профілактики, навіть якщо нічого не болить. Ось тільки чинять так небагато, вже дуже малоприємна це процедура - гінекологічний огляд.
Виявляється, регулярний похід до гінеколога не дурощі, а нагальна необхідність. Деякі жіночі хвороби протікають непомітно: без болю, неприємних виділень і порушень менструального циклу, виявити їх може тільки фахівець. До таких прихованих хвороб відноситься і ерозія шийки матки. Власне кажучи, ерозія - не одне захворювання, а ціла група. На сьогоднішній день будь-яке пошкодження поверхні шийки матки гінекологи називають ерозією.
Що це таке?
Найпоширеніша ситуація - нормальні клітини, що покривають шийку матки, змінюються на якійсь ділянці. Таке іноді відбувається в результаті перенесених запальних захворювань або при гормональних порушеннях. Це, так звана, псевдоерозія шийки матки.
Справжня ж ерозія виникає, коли руйнується ділянку слизової оболонки шийки матки, а
...
Читать дальше »
|
Статеві
інфекції (захворювання передаються статевим шляхом, ЗПСШ) - група
інфекційних хвороб, що викликаються бактеріями, вірусами, грибками і
найпростішими. Їх об'єднує можливість передачі збудника при статевому контакті. При цьому можуть дивуватися як сечостатева система, так і інші органи і тканини, або навіть весь організм.
Завдяки специфіці шляхи передачі, ризик зараження безпосередньо
залежить від статевої поведінки людини (кількість статевих партнерів,
використання презерватива і т.д.).
На жаль, дуже багато людей ведуть безладне статеве життя і нехтують
засобами захисту - про це красномовно свідчить історія епідемії ВІЛ-інфекції. Перші повідомлення про цю епідемію з'явилися на початку 80-х років ХХ століття, а зараз її жертвами стало 50 мільйонів лю
...
Читать дальше »
|
Бажана вагітність ніяк не наступає? Не варто впадати у відчай, зверніться в медичний заклад, що спеціалізується на проблемах безпліддя. Там вам обов'язково допоможуть.
Безплідним вважається шлюб, в якому, незважаючи на регулярне статеве життя без застосування протизаплідних засобів, вагітність у жінки не виникає протягом року. Сьогодні з цією проблемою стикається приблизно кожна п'ята сім'я.
Перш ніж почати лікування, обом подружжю необхідно пройти обстеження, щоб виявити причину безпліддя. Достеменно відомо, що якщо в сім'ї немає дітей, то з рівною часткою ймовірності винуватцем може виявитися як жінка , так і чоловік .
Після того, як причина безпліддя буде знайдена, лікарі постараються її усунути. Наприклад, якщо зачаття заважають спайки в маткових трубах - їх прохідність відновлять хірургічним шляхом. Якщо вся справа в зниженій кількості сперматозоїдів - чоловікові запропонують пройти відповідне лікування.
І навіть якщо причину безпліддя не вдалося усунути, все одно залишається
...
Читать дальше »
|
Всі люди рано чи пізно старіють і стикаються з проблемою клімаксу.
Приблизно до 50 років обмін речовин сповільнюється, вироблення гормонів
у жінок зменшується, загальмовується оновлення кліток, виникають
хвороби і проблеми, які в молодості зустрічаються досить рідко або
невідомі зовсім. Менопауза складається з кількох етапів, різних за тривалістю і триваючих до кінця життя.
Погане самопочуття, перепади настрою, «припливи», пітливість, перепади
тиску, прискорене серцебиття - такий стан може тривати досить довго.
Для запобігання можливих супутніх захворювань, пов'язаних з
гормональним дефіцитом (мастопатія, рак молочної залози, рак жіночих
статевих органів, опущення статевих органів, остеопороз і т.д.) потрібно
звертатися до фахівців (гінеколога, ендокринолога тощо).
...
Читать дальше »
|
Буває,
що жінка починає відчувати наростаючий свербіж і печіння зовнішніх
статевих органів, яким супроводжують білі, сирнистий виділення. Найімовірніше це молочниця або вагінальний кандидоз (за назвою дріжджоподібних грибків - Candida albicans). Такі грибки, на думку багатьох фахівців, можуть бути частиною нормальної мікрофлори піхви в низьких кількостях. Однак, розмножуючись у великих кількостях на слизовій оболонці піхви, ці грибки викликають симптоми молочниці.
Сприятливі умови для виникнення молочниці можуть створитися при
зниженні імунітету, неправильному харчуванні, порушенні гормонального
фону і т.д.
Сама по собі молочниця не несе особливої небезпеки, навіть коли
переходить на внутрішні статеві органи, зате приносить масу неприємних
відчуттів.
...
Читать дальше »
|
Ендометріозом називають доброякісне розростання ендометрія (внутрішньої оболонки матки) в різних органах. Ендометрій (слизова оболонка, що вистилає матку) замість того, щоб перебувати там, де їй належить, починає мігрувати. Вогнища клітин, подібних ендометрію, можуть з'явитися в маткових трубах, яєчниках, сечовому міхурі, кишечнику, нирках, легенях.
Судячи з останніх даних медичної статистики, ендометріоз - одне з найпоширеніших гінекологічних захворювань. Воно стоїть на третьому місці, пропустивши вперед тільки запальні процеси і міому матки.
Популярна теорія говорить, що ендометріоз виникає, коли під час менструації кров разом з частинками ендометрія з матки викидається не в піхву, а в маткові труби і через них в черевну порожнину. Там клітини ендометрію приживаються, починають розмножуватися і живуть самостійним життям.
Деякі вчені з такою думкою не згодні і припускають, що занедбані клітини в черевній порожнині гинуть, але встигають вплинути на навколишню тканину таким чином, що
...
Читать дальше »
|
Почувши такий діагноз, багато жінок впадають в паніку: «Який жах! У мене пухлина! »Спокій, тільки спокій. Міома, звичайно, річ малоприємна, але до сімейства страшних хвороб під загальною назвою «рак» не має ніякого відношення.
Що це таке?
Міома (фіброміома) - це доброякісна пухлина з м'язової (м'язово і сполучної) тканини.
Міома матки виникає в результаті того, що клітини матки спонтанно починають активно ділитися. Причини цього явища до кінця не з'ясовані, проте встановлено, що воно стимулюється гормонами і пов'язано насамперед з підвищеною секрецією естрогенів. Грубо кажучи, естрогени стимулюють ріст міоми, а прогестерон, навпаки, викликає її зворотний розвиток. Це, втім, не означає, що нормальний баланс змісту естрогену і прогестерону в крові однозначно свідчить про відсутність міоми. Справа в тому, що місцеве зміна рівня естрогену в матці найчастіше не відбивається або дуже незначно відображається на змісті гормонів цієї групи в крові.
Зустрічається міома досить часто, за даними
...
Читать дальше »
| |