10:31 Жирні кислоти [біосинтез] | |
Біосинтез жирних кислотСинтез жирних кислот знаходиться в цитоплазмі, вони грають роль як ацетил КОА і локалізується в ній, це і є перша реакція жирних кислот. У мітохондріях здійснюється подовження ланцюгів жирних кислот. Що стосується ліпідів, вони виконують функцію вироблення запасів енергії і цю ж функцію виконують жирні кислоти, після розпаду вони звільняються. Розщеплення ліпідів відбувається у дванадцятипалій кишці, куди надходять липаза з соком підшлункової залози і кон'юговані жовчні кислоти в складі жовчі.
Деякі жирні кислоти не є замінними харчовими добавками, на приклад Холестерин, він є як компонент мембран і попередник жовчних кислот, а так само стероїдних гормонів. Холестерин не розчинний у водному середовищі, є як стабілізатором плинності плазматичної мембрани
Коли Синтез жирних кислот в печінці надходять в її клітини, він захоплює жирову тканину, після чого регулює цей процес гормонами.
Всмоктування відбувається теж за участю вищих жирних кислот, в комплексі з холестерином і моноацілгліціріном. Вони забезпечують перехід їжі в слизову кишечника.
Окислення вищих жирних кислот в організмі відбувається так само за допомогою альбумінів , вони знаходяться в крові, які переносяться до тканин органів, і там же відбувається їх окислення.
Вищий біосинтез кислот в організмі людини ділиться на етапи:
Освіти не насичених жирних кислот
a. Пальмітолеїнова
b. Лінолева
c. Ліноленова
d. Олеїнова
Біосинтез тригліцеринів (гліцерин і жирні кислоти)
a. Стеариновий
b. Пальмітинової
c. Олеїнової
біосинтез жирних кислот, послідовність реакцій:
1. Біосинтез тригліцеринів відбувається через глицерол 3 фосфату
2. Відбувається фосфадідная кислота
3. Дефосфорілірованіе кислоти
4. Освіти дигліцеридів
5. Етерифікація молекулою ацил КоА
6. Освіти триглицерида
А далі гліцеро-фосфоліпіди перетворять ендоплазматичну ланцюг.
| |
|
Всего комментариев: 0 | |