10:44 Запор | |||||
Запор (синоніми констіпація, обстипація) - це утруднення спорожнення кишечника. Запор це не самостійне захворювання, а лише симптом який сигналізує про інші проблеми в організмі. Тому якщо з'явилися запори, не обходимо звернеться до фахівця. Перш за все потрібно знати, до якого лікаря звернеться якщо у є запори, що б вам надали медичну допомогу і допомогли з'ясувати причину їх виникнення, а так само вилікувати, не обходимо звертатися до гастроентеролога і при необхідності до проктолога. Констіпація досить поширена проблема, приблизно 50% жителів дорослого населення і до 20% дітей страждають цією проблемою, мучать запори у літніх людей в п'ять разів частіше, ніж у молодих. Види запорівПоділяють кілька видів калу, по класифікації видів калу два з цих станів вважається запорами:
У нормі дефекація повинна відбуватися щодня. Так само варто відзначити, що в межах норми спорожнення кишечника, можуть бути максимум 3 рази за добу і 3 рази протягом тижня.
Перші ознаки запору, це відчуття не повноти спорожнення і вид калу найчастіше має твердий, іноді чорний кал, так само за обсягом мало кількісний. Залежно від причини запору, його поділяють на 3 типи:
Патогенні типи закрепів Аліментарний - розвивається в слідстві дефіциту води в організмі або зменшення прийому їжі, при відмові від їжі, дієтах. Механічний вид запору відбувається при будь-яких різких змін в кишечнику. Діскінетіческій вид запору виникає з причини порушень шлунково-кишкового тракту. Так само запори поділяють на гострий і хронічний.
Гострий запорПри гострій констіпаціі, пацієнт не «ходить в туалет», кілька діб. У деяких випадках тривалість затримки стільця досягає більше тижня.
Симптоми гострого запору
При хронічному замку, болі і дискомфорт можуть бути відсутні. Причина гострого запору, найчастіше непрохідність кишечника, внаслідок того, що могло б перешкодити, нормально спорожнити:
Інші причини запору:
Часто гострі запори бувають у людей із захворюваннями серцево-судинної системи, в наслідок чого з гострого може перейти в хронічну форму запору. При інфекції так само виникають гострі запори. Для профілактики запору потрібно своєчасно стежити за своїм здоров'ям і почати під час лікування.
Причини виникнення запорів у чоловіків, жінок і дітей.
Причини запорів можуть бути різні і їх безліч. Але якщо вони є, то краще звернутися до лікаря, що б з'ясувати цю причину і пройти не обходимо лікування запору, а так само основного захворювання, якщо це буде необхідним.
Запори у дітейЗапори у дітей зустрічаються досить таки часто, особливо у дітей до року. Але виникнення запорів у дитини відрізняються причинами від дорослого, так само причини запору залежать від віку дитини. У немовлят причиною запору може стати не правильне харчування мами, що не достаток води в організмі. У дітей які на штучному харчуванні, на сумішах, так само можуть страждати запорами. Можливо запор став причиною харчових алергій, аномалій розвитку кишечника, патології кишечника, що не збалансоване харчування дитини.
У дітей старше року причиною запору може послужити психологічне стану дитини, наприклад протест проти горщика (носильні привчання до горщика), що не дотримання санітарії в дитячому садку / школі. Різка зміна обстановки (пішов у сад, переїзд місце проживання, подорожі, тривалі поїздки і подібне). Причиною запору захворювань, таких як геморой, тріщини заднього проходу, парапроктит у дітей досить рідко зустрічається.
Запори можуть з'явиться з самого раннього дитинства і в слідстві перейти в хронічні запори вже в дорослому віці. Особливо це часто спостерігається в певні періоди, наприклад при привчанні дитини до горщика. Бажано привчити дитину до горщика сідає вранці, що б дитина виконував акт дефекації щоранку. Протягом усього життя і в дорослому віці виробляється звичка дефекації в ранковий час, що сприяє найкращою профілактикою при запорах.
Як вилікувати запор у дитиниЛікувати запор у дітей, потрібно після того як буде ясна його причина, якщо не почати вчасно лікування, можуть виникнути тріщини заднього проходу, хронічні запори, усвідомлене стримування калу, енкопрез. Лікування закрепів буде залежати від його виду. Так наприклад якщо причиною став прикорм грудничка, можливо слід перейти на іншу суміш, якщо запори не припинилися після зміни харчування, можна спробувати купити спеціальну суміш (прикорм). Якщо ж причиною стало не правильне харчування, потрібно переглянути раціон, харчування має бути збалансовано (якщо дитина на грудному вигодовуванні, раціон потрібно переглянути його мамі). Давати дитині більше води. Для допомоги при запорах, що б його якомога швидше усунути і допомогти дитині спорожнила, необхідно змастити задній прохід (поверхня) простим соняшниковою кип'яченим маслом, або дитячим кремом, потім виконати масаж від запору. Масаж виконується підгином ніжок до живота.
Покладіть дитину на спину, підігніть ноги до вгорі, змажете йому задній прохід маслом, потім виконуйте вправи. Випрямити ноги дитини, потім зігніть їх щільно до живота, потім розведіть по різні боки і так кілька разів. Будьте обережні, ЙОГО ВМІСТ МОЖЕ ПРИ згинаючи "ВИ стрельнути!"
Так само буде корисний масаж кілька разів на день, трохи натискаючи на живіт, здійснювати кругові рухи, гладячи рукою по годинникової стрілки. Це допоможе просунутися калу швидше, особливо допомагає при кольках.
Пам'ятайте в будь-якому випадки якщо у дитини запор, обов'язково потрібно повідомити це педіатра, так як причини можуть бути абсолютно різні включаючи аномалії і патології кишечника.
Деякі періоди віків більш схильні до виникнення запорів у дітей, саме в ці періоди потрібно знати і поставитися до цього з особливою уважністю по частині санітарії, а так само емоційне стану дитини:
Коли дитина переходить на великий стіл (на тверду їжу) слід пити мінімум 960 мл рідини за день, максимум 1920 мл. Вживати за добу 20 гр харчових волокон. Так само і в період привчання до горщика. Ці епізоди легко піддаються лікуванню, головне дотримуватися раціон харчування. Хронічні ж запори можуть не піддатися лікуванню, для цього потрібно більше ретельніше ставиться до підходу лікування.
Запори в похилому і старечому віціЗапори в літньому віці, зустрічаються на багато частіше ніж у молодому. Пояснюється це віком, ослабленням черевної мускулатури і тазового дна, так само помітні часті випадки порушення перистальтики кишечника. У складі кишкових мікроорганізмів відбуваються зміни, зменшується вироблення травних ферментів.
Так само часті причини запору в літньому віці, з причини прийому різних лікарських засобів.
Запори в старечому віці можуть призвести до ускладнень, Калові камені, призводять до кишкової не прохідні, через застій кишечника можуть утворитися виразки. За цим так важливо вчасно звернути уваги, пройти обстеження і лікуватися, що б запор не перейшов в кишкові ускладнення.
| |||||
|
Всего комментариев: 0 | |