10:40 Вітряна віспа | |||
Вітряна віспа (Вітрянка) латинський - Varicell, грецький - Ανεμοβλογιά. Вітрянка - гостре вірусне захворювання причиною якої є Вірус Herpesviridae -варіцелла-зостер (Varicella Zoster). Захворювання характеризується лихоманкою і висипанням на шкіри. Передається повітряно-крапельним шляхом, після того як людина перенесе захворювання, імунітет зберігається на все життя, у людей з ВІЛ інфекціями і з імунодефіцитів може відбутися повторне зараження. Частіше хворіють діти до 10 років, вітрянка у дорослих зустрічається дуже рідко. Вірус варецелли - зостера здатний викликати як вітряну віспу, так і захворювання герпесу. Його можна виявити через звичайний світловий мікроскоп. Вірус знаходиться в осепних пухирчики на шкіри, у зовнішньому середовищі швидко гине, зазвичай через 10-15 хвилин під впливом сонячних променів і при ультрафіолетових опромінень
Вітряна віспа симптомиСимптоми вітряної віспи в першу чергу це генералізована розеолезно-везікулезноя висип по всьому тілу. Зазвичай вона проходить безслідно, проте при розчісуванні плям, можуть залишитися рубці.
Хвороба швидко прогресує і здатна бути заразною ще за добу до прояву висипки. Карантин накладається на контактних людей 21 день.
Зараження відбувається при проникненні вірусу віспи в слизову оболонку, потім він проникає в епітеліальні клітини і в кров. З'являється розширення капілярів, серозний набряк і відшарування епідермісу. Може викликати оперізуючий лишай. Викликаючи при цьому відповідну реакцію організму, у відповідь піднімається температура тіла.
Хвороба протікає в кілька періодів - інкубаційний від 14 до 21 дня, продромальний період настає до початок висипання за один два дні, далі період висипання і освіти кірочок.
Симптоми у дітей в продромальний період мало виражені, температура підвищаться в період коли почнуть проявлятися плями по тілу, особливо в момент масового висипання.
Симптоми дорослої людини протікають набагато важче. У дорослих з'являються головні болі, біль в області попереку, висока температура, свербіж по всьому тілу.
Плями мають разовий відтінок діаметром в середньому 3 мм. Через деякий час частина їх перетворюється на папули, частина везикули. Через невеликий проміжок часу, приблизно від одного до трьох днів везикули підсихають, утворюючи червоні або коричневі скоринки. У деяких місцях, можна помітити скупчення відразу попул, везикул і скоринки. Часто висип супроводжують Ентемени вигляд яких, схожий на пузирики, з них з'являється виразка з сірим дном, проходять Ентемени в перебігу пару днів. Сама висип може тривати від 2 до 9 днів, температура тримається від 2 до 10 днів.
Наслідки вітряної віспиЗазвичай вітрянка проходить безслідно, проте при розчісуванні можуть залишитися рубці, з цього бажано уникати чесання.
При гангреною, бульозної і геморагічної формі вітрянки можуть виникнути такі ускладнення як:
Вітряна віспа у вагітнихВітрянка у вагітної жінки не може бути причиною переривання вагітності. Ризик для дитини в термін до 3 місяців утробного життя становить 0,4% строком до 5 місяців ризик не перевищує 2% після 5 місяців впливу вітрянки на плід повністю виключається. Для зниження не значного ризику для плода, застосовують імуноглобулін.
Лікування вітряної віспиУ лікуванні вітряної віспи необхідні дезінсіцірующіе препарати місцевого призначення, плями необхідно обробляти бактеріальними розчинами, при свербінні призначають антигістамінні препарати в деяких випадках використовують синтетичні тіамін (зелений діамантовий, делаксін у вигляді порошку по 0,4% і у вигляді крему 0,4%). Для прискорення відпадання кірочок, можна використовувати ультрафіолетове опромінення.
Бажано уникати перегріву, чим більше людина пітніє, тим сильніше виявляється свербіж. Так само не рекомендують свербіти і відривати скоринки щоб уникнути рубців.
Приймати антибіотики варто тільки у випадках якщо виникло ускладнення. Зазвичай ускладнень не виникає, а хвороба закінчується сприятливо.
Лікарі стверджують, що в молодшому віці вітрянку легше переносити, ніж вже в дорослому віці, так само у дорослих зростає ризик появ наслідків. Особливо це стосується людей зі слабкою імунною системою. Ризик повторного захворювання, навіть якщо людина перехворіла вітрянкою в дитинстві, рецидив виникнення може бути при злоякісних пухлинах у вигляді оперізувального лишаю.
Для профілактики вітряної віспи (вітрянки) дорослого рекомендовано огороджувати. Специфічним методом профілактики вітряної висипу, є вакцинація.
Вакцинація вітрянки
| |||
|
Всего комментариев: 0 | |