Главная » 2015 » Февраль » 9 » Оксидоредуктази
10:30
Оксидоредуктази

Оксидоредуктази це клас ферментів які каталізують окислювальні, відновні реакції, в них здійснюється перенесення відновних еквівалентів це два атоми Н і два атоми Гідро іона Н - від специфічної субстрат реакції до окислювачами специфічною. АН2 + В = А + ВН2 де В - є окислювачем, а АН2 - відновником. Так само існує 17 підклас Оксидоредуктази, вони сформовані за типом окисляемого речовини і окислювача, для всіх підкласів служать дегідрогенази або редуктази, при цьому акцептор О2 є оксидазами.

 

 

Оксидоредуктази тонзиліті

 

Оксидоредуктази тонзиліті - Фермент тканинного дихання в мендаліковой тканини при тонзиліті, під час біологічних дослідженнях було відмічено, що є наявності сукцинатдегідрогенази (СДГ) і цитохромоксидази (ЦО) та їх розподілу в тканинах мигдалин, а так само їх зміни активності з віком і вираженість процесу запалення . У цих процесах головним є фермент оксидоредуктаз.

При простій формі тонзиліту яка неодноразово соправаждалась ангіною, рівень СДГ і ЦО в тканинах трохи підвищується. При підвищеному патологічному процесі активність цих речовин знижується, з ним же і знижується окислювально-відновлювальний процес в мигдалинах.

Більш значні зміни можна спостерігати при хронічному тонзиліті, особливо якщо при цьому рецидивує паратонзилярний абсцес з ворожінь інтоксикацією, тут і спостерігається дифицит СДГ і ЦО. Далі відбувається накопичення продуктів з не до окисними сполуками і змінює середовище тканин. Далі відбувається гіпоксія тканин - недолік кисню. Якщо порушення пов'язані з аеробного фазою тканинного дихання, в мигдалинах не відшкодовують анаеробні процеси, то це в слідстві призводить до запалення, впливу гнійного вогнища на організм в цілому і хронічного тонзиліту.

У мигдалинах у хворих пацієнтів тонзилітом, досліджували ферменти аеробного окислення вуглеводів, а так само ферменти анаеробного гліколізу і ферменти пентозного циклу які беруть участь у синтезі пентозонуклеопротеідов, що йдуть на побудову нуклеїнових кислот. Виявилося, у хворих не було знайдено відмінностей в активності цих ферментів, але при дослідженні молочної кислоти, активність була вищою в тканинах мигдалин, у хворих тонзилітом спільно з іншими хворобами (червоний вовчак, дерматомікози та ін.) Після цього дослідники, прийшли до висновку , що цей факт, говорить про домінування в тонзиліт процесів анаеробного гліколізу. Крім того, вчені виявили в популяції лімфоцитів ферменту М Д Г - малатдегідрогеназа, яка була виділена в піднебінних тканинах мигдалин.

Рівень активності ферменту МДГ залежав від вікової групи пацієнтів та супроводжуючих захворювань.

  1. У дорослої людини при захворюванні тонзиліти, рівень був 0,432-0,09 од.
  2. У дітей при захворюванні хр. Тонзиліту рівень був 0, 502 + 0,087 од. - (-16% Менше)
  3. У хворих на ревматизм 0,860 + 0,20 од

До всього вище викладеного, можна зробити висновок, що активність ферментів тканинного дихання пов'язана і від віку пацієнта. У піднебінних мигдалинах у дітей активність цитохромоксидази нижче ніж у дорослої людини, при цьому С Д Г і зовсім можна не виявити.

При дефіциті вітамінів «В» змінюється активність ферментів в гіршу сторону. У пацієнтів з достатком вітаміну показники вищі, ніж у пацієнтів з не достатком вітамінів групи «В». За цим при захворюванні слід приймати ці вітаміни як для профілактики, так і для комплексного лікування.

Оксидоредуктази в крові

Тривале впливу на мигдалини знижує імунну відповідь організму на антигени, а це дає впливу на метаболічні процеси каталізуються оксидоредуктаз. Це відноситься не тільки до миндалинам, але і до крові. У дітей хворих хр. Тонзилітом виявлено підвищення активності в сироваткової крові Л Д Г. Після операції по видаленню мигдалин в крові показники нормалізуються, але при захворюванні з ревматизмом, показані підвищені Л Д Г. За спостереженнями вчених, було доведено, що у здорової людини в крові міститься 5 ізоферментів Л Д Г, при пошкодженні якого або органу вони змінюються.

Фермент Л Д Г у хворих тонзилітом, використовують як додатковий діагностичний метод, який покаже рівень запального процесу. Це полегшить контроль над лікуванням і дасть зрозуміти, на скільки ефективно йде лікування. А ось що стосується ферменту М Д Г, то його в крові виявлено не було.

В даний час у всю йде вивчення оксидоредуктаз в елементах периферичної крові. Показало що відбувається збільшення пероксидази в нейтрофілах крові при активному запальному процесі в піднебінних мигдалинах.

Ну і відповідно нормалізація цих ферментів залежить від методу лікування та ефективності методу терапії який використовує лікуючий лікар. Підбивши підсумок, від сюди слід що:

Оксидоредуктази, зміни в окислювальних і відновних процесах є важливим «елементом» у процесі запалення хр. Тонзиліту.

Категория: Лікарські препарати | Просмотров: 886 | Добавил: GolAM | Теги: Оксидоредуктази | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar