Главная » 2015 » Февраль » 9 » Мононуклеоз
10:41
Мононуклеоз

Мононуклеоз інфекційний це вірусна інфекція, носієм є людина. Мононуклеоз інфекційний передається повітряно крапельним шляхом, не варто користуватися однією посудом із зараженою людиною. Так само вона може, передасться через поцілунок. Було відмічено, що частота заражень маленьких дітей дуже висока, особливо у віці п'яти років, при цьому основне джерело зараження людина, заражений вірусом Епстайн-Барра, але минулий гостру фазу захворювання. А от як раз носій з гострим перебігом хвороби, не настільки небезпечний для оточуючих, вірогідність зараження в цей період становить 5%

 

 

Збудник мононуклеозу це вірус Епстайн-Барра або вірус герпесу по четвертому типу. Після зараження, вірусна інфекція починає розмножуватися в області носоглотці, потім всмоктується в кров, заражаючи при цьому В-лімфоцити - клітини крові . Інкубаційний періуд триває від тижня до півтора місяця. В організмі інфекція мононуклеозу залишається на все життя. При гострій стадії у людини можуть спостерігатися деякі симптоми, якщо імунна система слабка. В інших випадках її зазвичай називають сплячою інфекцією, оскільки особливих ознак вона не подає. Після перенесення гострій стадії - початок зараження, імунітет на неї залишається довічно, ймовірність повторного зараження виключена.

 

 

Інфекційний мононуклеоз симптоми:

 

Симптоматика проявляє себе частіше у дорослих або дітей старшого віку, діти до п'яти років симптомів як таких не відчувають. Люди після 40 років заражаються вкрай рідко. Розвиток хвороби, не дає серйозних і важких станів людини, однак при слабкому імунітеті, спостерігаються такі ознаки:

 

Втома

Слабкість

Підвищено Білірубін

Підвищення температури

Фарингіт

Збільшення лімфатичних вузлів

Неврологічна симптоматика (рідше)

Розрив селезінки (рідше)

Набряк верхніх дихальних шляхів

Збільшення печінки та селезінки

Жовтушність шкіри

Висипання на шкіри

Висипання на слизових рота

 

На початку захворюванні з'являється нездужання приблизно на 3 тижні, після помітно піднімається температура тіла, можливо досягати до 40 * С, запалюється горло, з'являється захворювання фарингіт потім ангіна. При цьому помітно збільшення лімфатичних вузлів - лімфаденіт. Таке стану проявляється не у всіх заразилися, в деяких випадках ці симптоми можуть бути відсутні, можливо, так само появи лімфатичних вузлів без будь-яких інших ознак.

 

Наслідки інфекційного мононуклеозу

 

Здебільшого розвиток захворювання проходить сприятливо, але в окремих випадках воно може узгодить за собою деякі ускладнення:

 

1. Неврологічні ускладнення

1.1. Енцефаліт

1.2. Менінгіт

1.3. Мієліт

1.4. Ураження черепних нервів

1.5. Поліневропатія

1.6. Психічні порушення

2. Гематологічні ускладнення

2.1. Анемія

2.2. Тромбоцитопенія

2.3. Лекопенія

3. Гарячковий синдром

4. Пневмонія

5. Увеїт

 

До того ж як говорилося вище може статися розрив селезінки, виявляється він раптово, відчувається різкий біль, зниження артеріального тиску, зблідненням і непритомністю.

Було відмічено, що при онкологічних захворюваннях, при хворобі Лімфома-Беркита і назофарингеальної карциноми знаходили інфекцію Епстайн-Барра, т.е наявності цього вірусу може свідчити про таких грізних захворюваннях, з цього необхідно пройти ретельне обстеження, що б виключити ці захворювання.

 

Діагностика інфекційного мононуклеозу

 

Діагностується інфекційний мононуклеоз у визначенні антитіл у сироватці, перевіряється тест на IgM і порівнюється відповідно до симптоматикою.

 

Лікування інфекційного мононуклеозу

 

Лікування призначається також у відповідності з симптоматикою. Хворому потрібен постільний режим, жарапоніжающее якщо є температура, застосовують у лікуванні кортікостіроіди.

70% пацієнтів з інфекційного мононуклеозу закінчується сприятливо. Летальний результат не перевищує 1% з усіх випадків, до них відносять тих у кого произошол розрив селезінки та енцефаліт мозку.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 442 | Добавил: GolAM | Теги: Мононуклеоз | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar