Главная » 2015 » Февраль » 9 » Ліпіди
10:34
Ліпіди

Ліпіди - сукупність органічних речовин. Перебувають в живих організмах і діляться на класи ліпідів. Ліпіди не розчинні у воді, але можуть розчиниться в ефірі, хлорофоме і бензолі. У будові і функції ліпідів входять безліч хімічних сполук, вони мають функцію запасів енергії. Стероїди і Фосфо ліпіди входять до складу біологічних мембран , інші ліпіди, яких небагато менше, можуть бути коферментами, переносниками електронів, светопоглащающімі пігментами, гормонами, гідрофобними «якорями» які містять білки у мембран.

Організм людини має властивості розщепленню ліпідів, хоча багато з цих речовин повинні надходити в організм, це жирні кислоти (омега-3, омега-6)

 

Групи ліпідів

 

 
Ліпіди поділяються на прості і складні. В прості входять ефіри жирних кислот, в складні ліпіди крім жирних кислот і спирту містять в собі вуглеводні, фосфатні, ліпопротеїди та інші. Кожна група позначається двома Ангийский буквами:
Гліцерофосфоліпіди (GP)
Гліцероліпідів (GL)
Полікетіди (PK).
Сфінголіпіди (SP);
Стероїдні ліпіди (ST)
Пренольні ліпіди (PR);
Жирні кислоти (FA)
Сахароліпіди (SL);
 

 

Хімічний склад ліпідів

 

 
Гліколіпіди
 
Гліколіпіди - це клас ліпідів, що містять залишки моно- або олігосахаридів. Вони можуть бути як похідними гліцерину, так і сфингозина.
 
Ацілгліцеріди
 
Ацілгліцеріди
 
(ТГ) Ацілгліцеріди-гліцериди, це ефіри трехатомного спирту і жирних кислот. Гідроксильні класи в Малекула діляться ще на групи:
  1. тригліцериди
  2. дигліцериди
  3. моногліцериди

 

Самі распространненая це тригліцериди. Їх так само називають жири. Жири бувають простими містять в собі жирні кислоти, але частіше зустрічаються змішані жири, вони так само містять жирні кислоти. Властивості тріглецірідов залежать від його жирнокислотного складу, наприклад, чим більше ненасичених кислот, тим більше у них температура плавлення. Взяти в приклад масла, воно містить в собі майже 95% ненасичених жирних кислот і при кімнатній температурі воно тане. Тваринні жири в приклад сало, при комнотной температурі зберігають масу, з цього у них все з точністю до навпаки (вміст насичених жирних кислот)
 
Гліцерофосфоліпіди
 
гліцерофосфоліпіди
 
Формула гліцерофосфоліпідів це R1 і R2 жирних кислот, Х це залишок речовини азтмісноя. Гліцерофосфоліпіди поіншому називають фосфогліцерідов, вони проізводятфосфатідние кислоти, які в свою чергу складаються з гліцірін. У ньому в першу і другу групу входять R1, R2, а в третьому фосфатні кислоти, до нього вже приєднується радикал Х (азото містить)
Жирні кислоти утворюють в молекулі гидрофобную частина гліцерофосфоліпідів. Фосфатна частина в нейтральному середовищі несе в собі негативний заряд, а азотовмісні сполуки, несуть позитивний розряд, в азотовмісні середовищі може бути негативно заряджений, з цього її іноді називають полярною. У водному середовищі фосфогліцеріни виробляють міцели, голови їх повернені на ружу, а хвостики всередину.
Распространненая мембрани фосфогліцерідами - летіцін, у ньому радикал Х є залишком холіну і фосфатидилетаноламін. Так само є ще безазотистих гліцерофосфоліпіди, в нього входять Х, інозитол і спирт. Подвійні фосфогліцерідов були виявлені у внутрішній мембрані мітохондрії. У тварин ефірні ліпіди збагачують серце, так само до цієї групи з'єднань відносять активні речовини активації тромбацітов.
 
Гліцерогліколіпіди
 
гліцероколіпіди
 
Гліцерогліколіпіди - це клас діацілгліцерола атома вуглецю до якого приєднаний глікозільмін. Самим распостранненним класом ліпідів є галактоліпідів, в них містяться залишки галактози. Вони становлять 80% ліпідів мембран. Разом з галактоліпідів в рослинних мембранах можна зустріти залишок глюкози
 
Сфінгогліколіпіди
 
 
Це жирні кислоти в сукупності з сфінгозин, воно містить вуглеводневий клас ліпідів з'єднану гликозидной зв'язку. Клас сполук поділяється на кілька підкласів:
 
Цереброзидів - це сфінгогліколіпіди, гідрофільна частина яких представлена ​​залишком моносахарида, зазвичай глюкози або галактози. Галактоцереброзіди поширені в мембранах нейронів.
Глобозіди - олігосахаридних похідні церамідів. Разом з цереброзидів їх називають нейтральними гліколіпідами, оскільки при pH 7 вони незаряджені.
Гангліозиди - складні з гликолипидов, їх гідрофільна частина представлена ​​олігосахариди, на кінці якого завжди знаходиться один або кілька залишків N-ацетілнейраміновоі (сиаловой) кислоти, через що вони кислотні властивості. Гангліозиди найбільш поширені в мембранахгангліонарних нейронів.
 
Сфінгофосфоліпіди
 
сфінгофосфоліпіди
 
Структурна формула сфінгоміеліна в частина її состовляющей входять цераміду яка містить в собі длінноцепочковие аміноспірти і 1 залишок жирної кислоти, гідрофільного радикала, він у свою чергу ссоеденен з сфінгозин. Сфінгомієлін зустрічається в мембранних клітинах, але найбагатшою вважається нервова тканина. Так само велика їх змісту знаходиться в аксонах, від туди і відбулося їх назви.
 
Фосфоліпіди
 
Структурні класи ліпідів це фосфоліпіди, загальному ознакою фосфоліпідів це їх амфіфільних, а вона має гідрофільну і гідрофобну частину. За цим Вони можуть утворювати у водному середовищі міцели і бішари.
 
Стероїди
 
стероїди
 
Стероїд це клас природних ліпідів, до його складу входить ціклопентанпергідрофенантреновое ядро. До них відносять спирти з гідроксильних класом в 3-му положенні стероли з жировими кислотами - стеридами. У звірів найпоширенішим з стеролов це холестерол, що так само входить до складу мембран.
 
Стероїди виконують безліч функцій у різних організмів. Для статевих гормонів, надпочічніков, вітамінні функції та інші.
 
Воски
 
воски
 
Віск це ефіри жирних кислот і одноатомінних спиртів, з атомами вуглецю. До складу воску входить цетиловий і міроціловий спирт. Цітіловий містить в собі З 16 Н 33 ОН, а в міроціловий спирт входять С30 Н61 ОН. До природних можна отнясті бджолиний віск. Містять так само углевороди, жирні кислоти, якесь кллічество спирту. Деякі види мікроорганізмів іпользуются воски як запас енергії.
 
Жирні кислоти
 
жирні кислоти
Рис. укр. мовою
 
 
Жирні кислоти це карбонові кислоти, в їх молекулах містяться від 4 до 36 атомів карбону. У складі його близько 200 сполук цього класу ліпідів. Хоча тільки 20 з них мають найбільше распростронения.
Всі жирні кислоти діляться на насичені і ненасичені, до їх складу входить подвійні зв'язки. З поширених є С16 і С 18
Жирні кислоти в організмі це як залишок інших ліпідів. Хоча в не великих кількостях вони обноружеваются як вільна форма. Похідні жирні кислоти ейкозаноїди мають важливу функцію діють як сигнальні сполуки.
Категория: Лікарські препарати | Просмотров: 1308 | Добавил: GolAM | Теги: ліпіди | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar