Главная » 2015 » Июнь » 24 » Лікування холециститу
14:27
Лікування холециститу
Лікування холециститу, як правило, консервативне. Виняток становлять хворі з вираженими болями, грубою деформацією жовчного міхура, частими загостреннями, значним зниженням скорочувальної функції, розвитком ускладнень.

Мета лікування - купірування болів, усунення дисфункції жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, придушення інфекції і запального процесу в жовчному міхурі, відновлення порушеного травлення, обумовленого недостатнім за обсягом і часу надходженням жовчі в дванадцятипалу кишку.

Харчування має бути частим (4-6 разів на день) і дробовим (невеликими порціями), що сприяє регулярному випорожненню жовчного міхура. З раціону необхідно виключити жирну, смажену, гостру їжу, газовані напої, вино, пиво, яєчні жовтки, горіхи, здобу, страви в холодному вигляді, крем, сирі овочі і фрукти. При загостренні призначають дієту 5-го столу . У міру стихання болів дієту розширюють.

Включають овочеві страви - терта сира морква, вінегрети, кавун, диня, родзинки, чорнослив, курага та ін. Це сприяє не тільки відновленню функцій жовчного міхура, а й ліквідує запори, часто супутні холециститу.

Лікарська терапія.

Антибактеріальні препарати при холециститі призначає тільки лікар у разі вираженого загострення. Нормалізація моторно-евакуаторної функції жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, як правило, усуває біль і дискомфорт в області правого підребер'я.

Наведемо 2 приклади типових помилок пацієнтів, що займаються самолікуванням.

Приклад 1. Розмова 2-х жінок в дачному автобусі. Перша: мене періодично як кольне-кольне, а іноді й довше хвилин на 15-20 прихопить в правому підребер'ї. Друга: це в тебе з печінкою (жовчним міхуром) проблеми. Попей трав жовчогінних.

У чому полягає помилка в даному раді? Скарги першої пацієнтки пов'язані з гіпертонусом жовчного міхура і жовчовивідних шляхів. І засобом допомоги буде прийом спазмолітичних препаратів, наприклад традиційної но-шпи, або сучасних препаратів - дюспаталин, дицетел та інших. Прийом жовчогінних трав у цій ситуації буде нагадувати знайому з дитинства забаву - наступити на поливальний шланг, відкрити кран, і дивитися як шланг наповнюється водою, яка не може вийти назовні.

Приклад 2. Розмова 2-х інших жінок в дачному автобусі. Перша: тяжкість якась майже постійно в правому підребер'ї. Друга, в силу сформованого стереотипу, якщо тяжкість, то треба прийняти но-шпу: а ти «но-шпочку» прийми, полегшає.

У чому полягає помилка в даному випадку? Скарги першої пацієнтки пов'язані з пониженим тонусом жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, в результаті чого уповільнений відтік жовчі. І засобом допомоги буде не прийом но-шпи і інших спазмолітиків, які додатково знизять і без того знижений тонус, а прийом препаратів урсодезоксихолевої кислоти ( урсосан ).


Урсодезоксихолева кислота ( урсосан ) сприяє посиленню скоротливої ​​функції жовчного міхура та відновленню моторно-евакуаторної здатності жовчного міхура до 14-30 дня лікування, а також стійкого купірування больового абдомінального синдрому, покращує фізико-хімічні властивості жовчі і є препаратом вибору для усунення біліарного сладжа. Крім цього пероральний прийом Урсосану ліквідує дефіцит жовчних кислот в кишечнику і сприяє відновленню порушеного травлення.

Традиційно використовувані для підвищення тонусу травної системи прокинетики - блокатори дофамінових рецепторів (домперидон або метоклопрамід) часто можуть бути недостатньо ефективні, оскільки дофамін не відноситься до пріоритетних регуляторам функції жовчного міхура. З препаратів цієї групи перспективним представляється використання нового препарату цієї групи - ітопріда гідрохлориду (ІТОМЕД), що володіє подвійним механізмом дії.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 440 | Добавил: GolAM | Теги: холецистит, Причини холециститу, Симптоми холециститу | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar