10:45 Дисфагія | |
Дисфагія (від дис ... і грец. Phagein - є, ковтати) - розлад ковтання при захворюваннях глотки, стравоходу, нервової системи. Захворювання дисфагии притаманне найчастіше у недоношених дітей, літніх і людей із захворюванням нервової системи, у тому числі головного мозку. Варто звертати уваги у випадки якщо утруднення при ковтанні відбувається регулярно. Захворювання дисфагии потрібно разлечать від інших схожих і розуміти їх відмінності між собою.
Афагія - повна закупорка стравоходу, з причини застряванні харчової грудки, при цьому завжди вимагає невідкладної допомоги пацієнту. Відбувається при самій спроби ковтання, але завершується позитивно.
Одінофагія - при ковтанні відчувається біль, у пацієнта створюється ілюзія що, що щось застрягло в горлі. Іноді воно поєднується з дисфагією.
Фагофобія - страх ковтання, при цьому пацієнт не рідко відмовляється від ковтання. Спостерігається у пацієнтів з нервово-психічними розладами. З відмову ковтання призводить до хворобливих відчуттів, а в слідстві до одінофогіі.
З фізіології ковтання являє собою, рефлекс з декількох послідовних дій, які допомагають проштовхнути їжу в шлунок, при цьому запобігти попадання в легені. Мова їжу проштовхує вкінці, гортань виконує дію допереду, а езофагальний сфінктер відкриває просвіт стравоходу, виконуючи скоротливий рефлекс, поки їжа просувається по стравоходу, сфінктер тримає стравохід відкритим до тих пір поки їжа не потрапить в шлунок.
Причини дисфагииПричини по яких могли виникнути складнощі в ковтанні багато, а ось розвитку захворювання дисфагии, могли статися через порушення функцій м'язів і нервів
Є ще кілька причин, за якими може бути дисфагія:
Причин дисфагии безліч, в старечому віці, може бути просто від старіння організму, тому що з віком м'язи втрачають свій тонус.
Симптоми дисфагіїЯкщо дисфагія сталася раз, два або чотири рази, то це не завжди означає, що є якісь серезно захворювання. Якщо ж проблеми в ковтанні спостерігаються регулярно з періодичністю виникнень і ремісій, то варто звернути на себе уваги і звернеться за медичною допомогою, крім того, якщо труднощі ковтання тривають близько тижня або є відчуття, що чужорідне тіло застрягло в горлі і не дає повноцінно дихати, варто негайно викликати швидку.
Дисфагію можна розділити на легке течії і важке, так само з часом погіршуватися.
Варто також звернути уваги, відчуваєте ви труднощі під час пиття, в якому місці відчувається затримка їжі, чи є печія і як довго це продолжается.Она може подолжаться утіх і знову виникаючи, так само завісити від прийому гарячої та холодної води, але при цьому відсутній при ковтанні щільною їжі, що сигналізує про невротичної дисфагии.
При захворюваннях глотки і нервової системи, дисфагія може поєднуватися з іншими симптомами, від основи первинної - основною хворобою.
При неврологічних захворювання виникнення дисфагії, лезі розпізнається причина, а симптом служет доповненням до хвороби, в слідстві лікування дисфагії буде проводиться на підставі первинної хвороби.
При органічної дисфагии, течії може протікати без ремісій, воно залежить від щільності їжі, полегшує стану прийомом води.
При раку стравоходу Д. спостерігається у більшості хворих (у 25% випадків є першим симптомом захворювання); з часом вона зазвичай повільно прогресує.
При огляді лікар, може дати вам випити воду, оглянути рефлекси м'язів і їх тонус. Огляди проводяться лікарем неврологом і гастроентерологом. Так само необхідно дослідження рентгенівськими знімками стравоходу, грудей і шиї.
Оціночна шкала при дисфагії
Лікування дисфагіїЛікування дисфагії залежить від її причини виникнення. У деяких випадках роблять курси «вчення» проковтування, особливо якщо у пацієнта неврологічні та психічні захворювання. При цьому лікуючий лікар, визначає консистенцію їжі.
При звуженні стравоходу, застосовують процедури дилатації, вводячи в порожнину стравоходу спеціальний прилад, який дозволяє плавно розширити його ділянки.
При випадки пухлини, сторонніх тіл, патології - ахалазія та іншого застосовують хірургічне втручання.
Лікарські засоби призначають при гастро захворюваннях стравоходу.
В цілому лікування кожного пацієнта різниця в залежності від ступеня тяжкості і причини по якій відбулося утруднення ковтання.
| |
|
Всего комментариев: 0 | |