Главная » 2015 » Февраль » 9 » Алопеція
11:01
Алопеція

Алопеція алопеція що це таке - (лисості, від др.-греч. Ἀλωπεκία через лат. Alopecia - облисіння, плішивість) патологія, що характеризується обласному. При алопеції, походить від випадіння волосся до повного облисіння в певних частинах тіла, зокрема голови.

 

Види алопеції:

 
Андрогенетична [androgenetic]
Дифузна або Симптоматична [effluviums]
Вогнищева або гніздова [areata]
Рубцева [scarring]
 

Андрогенетична алопеція

 
Виснаження волосся, симптоми андрогенетичної алопеції у чоловіків проявляються обласному в лобовій і тім'яній частині голови, симптоми алопеції у жінок виявляються обласному центральній області проділу, з поширенням на бічну частину.
 
Майже в 95% з усіх випадків у чоловіків відбувається саме цей вид облисіння, андрогінна алопеція у жінок коливається від 20 до 90% Більш низький відсоток алопеції у жінок пов'язаний з тим, що діагностується він скрутніше.
 

Причини андрогенетичної алопеції

 
Причини облисіння, як у жінок, так і чоловіків лежать на генному рівні. Основна причина андрогенетичної алопеції впливу дигидротестостерона на волосяні фолікули під впливом ферментів 5-альфа-редуктази, які містяться в самих фолікулах. Гормон дигідротестостерон потрапляє в клітини фолікул, тим самим викликаючи дистрофію волосся, в зв'язку з цим волосся стає тонким, безбарвними, покриваючи голову пушковим непомітним покривом. По закінченню десяти років після початку алопеції, з фолікул перестає рости Пушкова волосся. Чутливість волосяних фолікул, залежить від набору генів, по жіночій лінії спадкове облисіння досягає 75% по чоловічій лінії лише в 20%
 

Лікування андрогенетичного алопеції

 
До лікування облисіння застосовують як лікарську, так і лазерну терапію, в сучасній медицині стало використовуватися трансплантація волосся.
 

Лікарський лікування алопеції

 
Найбезпечніші і більш ефективні лікарські засоби, миноксидил у вигляді розчину, спрею і піни [для зовнішнього застосування] і лікарський засіб финастерид [для внутрішнього застосування для чоловіків]. Ці лікарські препарати схвалили Європейський медичний союз та управління контролю та якості США. Практично завжди досягають ефекту, не вдалі терапії можуть бути лише в випадки не регулярному використанні препаратів.
 

Лазерне лікування алопеції

 
Лікування алопеції за допомогою лазера, не менш ефективно. Використовуються лазерні гребінці в домашніх умовах і в клініках. Більш ефективні лазерні лікування в клініках не жили в домашніх умовах. Вихідний результат - волосся приходять в колишнє стану.
 

Трансплантація волосся при алопеції

 
Лікування проводиться за допомогою хірургії, шляхом пересадки власного волосся. Беруться здорові не піддані дигидротестостерону волосяні фолікули, з потиличної або бічних ділянок голови, потім переносять їх на місце облисіння. Такий метод дуже ефективний, фолікули так само продовжують виробляти волосся, але вже на новому місці, зберігаючись до кінця життя.
 

Дифузна алопеція

 
Характерна рівномірним випаданням волосся по всій голові і у чоловіків і у жінок. Відбувається це через збій циклів розвитку волосся і порушенням роботи організму в цілому. В основному є симптомом іншого захворювання. Виділяють 2 типу дифузійної алопеції
 
  1. Телогеновая (причини: чи не правильні дієти, гормональні порушення - у т.ч. вагітність, протизаплідні засоби, хвороби щитовидки. Прийом лікарських препаратів в т.ч. антибіотики, антидепресанти, нейролептики. Нервові стреси, депресії, інфекційні захворювання, важкі хр. Захворювання .)
  2. Анагеновой (причиною алопеції в даному випадки, найчастіше бувають радіаційне випромінювання в т.ч хіміотерапія, інтоксикація отрутами, хімічними речовинами)  
 
Дифузной алопеція у відмінності від андрогенетичної подліжіт відновленню, після того як сама причина по якій відбулося облисіння усунеться, волосся починає знову зростати через 4-9 місяців. За винятком деяких випадків, наприклад після радіаційного опромінення, зростання може припиниться назавжди.
 

Лікування дифузної алопеції

 
Лікування проводиться в першу чергу того захворювання яке викликало облисіння. Після того як відбудеться оздоровлення, застосовують лише терапію на прискорення росту волосся. Різні бальзами, спреї, маски для волосся і так само іноді застосовують міноксідол. У випадках якщо фолікули пошкодилися і зростання волос не мітку, застосовують терапії ті ж, що при, андрогенетичної алопеції.
 

Вогнищева (гніздова) алопеція

 
Вогнищева алопеція характеризується паталогическим випаданням волосся з причини пошкодження клітин кореня волосся і порушенням імунної системи (аутоімунна алопеція). Відрізняється ознаками у вигляді округлих вогнищ облисіння. На початку може бути помітний одне вогнище облисіння, в подальшому з плином розвитку, можуть з'явиться вже кілька облисіння по всьому тілу. Це свідчить про аутоімунних порушеннях. Осередкову алопецію за ознаками поділяють на:
 
  • Очаговую
  • Многоочаговость
  • Субтотальную
  • Тотальну
  • Універсальну
 
Тотальна і універсальна алопеція за часту супроводжується з точковою оніхондістрофіей - пошкодження нігтьових пластинок. Причини гнезднойалопеції залишається на генному рівні відповідає за імунологічну сумісність. Є думки, що при активації цих генів, утворюються специфічні білки. Тригерних факторами які активують ці гени, є антибіотики, вірусні захворювання, стреси. З проведення робіт патогенезу виявили дефект метаболізму ендогенних ретиноидов.
 

Лікування осередкової алопеції

 
У лікуванні алопеції існують різні способи, але офіційного схвалення на них не було. Самим часто використовують методом лікування є прийом кортикостероїдів у вигляді ін'єкцій, препаратів і кремів. У даному випадки, лікування не дає гарантій на повне відновлення. Використовують 1-хлорметілсілатран і так само миноксидил.
Рубцова алопеція
Причиною рубцевої алопецією стають різні вірусні та грибкові захворювання, травми, поранення, опік. Характеризується вона ознаками пошкодження волосяних фолікул, а на їх місці з'являється рубцева тканина. Цей вид алопеції є не оборотним.
 

Лікування Рубцевої алопеції

 
Так як рубцовая алопеція є не оборотним процесом, то лікування проводиться тільки одним хірургічним методом - трансплантація фолікул з неушкоджених частини голови.
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 477 | Добавил: GolAM | Теги: Алопеція | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar