Главная » 2015 » Июль » 17 » Жіноче безпліддя - причини і лікування
08:42
Жіноче безпліддя - причини і лікування
Жіноче безпліддя - нездатність жінки до зачаття і народження дитини. Пара вважається безплідною, якщо протягом року регулярного незахищеною статевого життя жінка не може завагітніти.

Розрізняють:

1. абсолютне безпліддя - невиліковні зміни в жіночій статевій системі (дефекти розвитку, різні пошкодження маткових труб, гормональні, психічні порушення та інші);

2.относітельное - зміни, які піддаються лікуванню (порушення менструального циклу, ранній клімакс, запалення маткових труб та інші).


Безпліддя може бути первинним (раніше вагітності не було) і вторинним (хоч одна вагітність була, не важливо, чим закінчилася).
 

Основні причини жіночого безпліддя

Однією з основних причин безпліддя називають проблеми з овуляцією. У здорової жінки менструальний цикл складає 28 днів. Однак при різних порушеннях він може бути менше 21 дня або більше 35. У першому випадку, яйцеклітина не встигає дозріти, у другому - стає нежиттєздатною. Обидві причини не дозволяють жінці зачати.

Збій у роботі щитовидної або підшлункової залози, що призводять до нестабільної гормональної функціональності, в тому числі недостатньому виробленні естрогену, також може бути причиною безплідності.

Серйозною причиною безпліддя стає патологія (вроджена чи набута) або відсутність найважливішого органу, в якому розвивається ембріон і виношується плід - матки. До патології відноситься внутрішньоматкова перегородка, міома матки, піліпоз, дворога матка та інші захворювання.

Часто причиною безпліддя стає ранній клімакс. У нормі у жінок він буває не раніше 50-55 років, але бувають випадки настання його в 40-45-му віці. Як правило, це пов'язано зі спадковими причинами, які передаються з покоління в покоління, наприклад, синдром раннього виснаження яєчників.

Розрізняють імунологічне безпліддя - коли у жінки присутні антитіла до сперматозоїдів. Також до безпліддя може приводити хромосомна патологія, або ендометріоз (розростання слизової матки за її межі).

Існує також психологічне безпліддя - коли жінка усвідомлено або неусвідомлено не хоче мати дитину. Буває, що вона зовсім не хоче мати дітей, або конкретно від чоловіка, який на даний момент поруч або ж діти зараз для неї не найважливіше. Не меншою проблемою безпліддя є те, що жінки не хочуть вагітніти через острах фізично змінитися під час вагітності та пологів.

Буває, що обстеження нічого не показало - обоє з подружжя здорові і за медичними показаннями можуть мати дітей. Тоді ставитися діагноз ідіопатичного безпліддя (безпліддя неясного генезу). Навіть сучасна медицина не може всебічно обстежити всі причини цього захворювання. Наприклад, важко за допомогою медичного обладнання визначити біохімічні порушення рецепторів оболонки яйцеклітини, які можна визначитися побічно, при проведенні ЕКЗ.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 362 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar