Главная » 2015 » Июль » 17 » Жіноче безпліддя: причини
08:42
Жіноче безпліддя: причини
Незважаючи на те що багато сімей живуть без дітей і не відчувають себе нещасними, проблема жіночого безпліддя завжди залишалася актуальною. Багато жінок відчувають себе неповноцінними через неможливість народити дитину.
 

Стадії безпліддя

У медицині виділяють кілька стадій безпліддя. Первинне безпліддя - пари живуть активним сексуальним життям без оберігання, а вагітність не наступає. Проблема полягає в анатомічних відхиленнях репродуктивної системи (яєчники, маткові труби і сама матка). Як правило, часто мова йде про непрохідність маткових труб.

Фаллопієві труби - це місце зустрічі сперматозоїда з яйцеклітиною. За рахунок інтенсивного скорочення м'язи труби переносять запліднену клітину в матку. Досягнення будь-якого ефекту можливо тільки після оперативного втручання. Основна мета операції - звільнити маткові труби від спайок.

Синдром полікістозу яєчників - захворювання, при якому розвиваються кістозні утворення на яєчниках. Вони сприяють збільшенню яєчників. Гормональна терапія зазвичай усуває кістозну дегенерацію.

Ендометріоз - часте захворювання. Спайки здатні викликати пошкодження маткової труби. Щоб поставити правильний діагноз, необхідно провести обстеження малого таза. При ендометріозі грає негативну роль і порушення процесу розвитку фолікул. При цьому захворюванні тканину ендометрію або слизової матки виходить у черевну порожнину . Лікування складається з декількох етапів. Береться проба ендометрія в другій половині менструального циклу. Процедура ця хірургічна, іноді вимагає анестезії. Аналіз дає можливість з'ясувати, відбулася овуляція чи ні, чи немає маткової інфекції.

У поєднанні з рядом простих аналізів дослідження малого таза може виявити відразу декілька причин, що перешкоджають заплідненню. Після того як проведено обстеження малого таза, можливо оперативне втручання. Якщо операція все-таки була проведена, настає процес медикаментозного лікування протягом півроку. Якщо після лікування вагітність не наступає, доцільно використовувати стимуляцію овуляції.

Гормональне безпліддя - свідчення неправильної роботи яєчників. Тут і порушення менструального циклу. Стимуляція може бути прямий і непрямий. Непряма стимуляція - це таблетованій лікування, яке призначається з 5 дня менструального циклу. Якщо ж таке лікування не приносить позитивних результатів, вдаються до резекції яєчників.

Найважче змиритися з тим, що, отримавши можливість запліднення, матка не здатна її «реалізувати». Нерідко причиною буває фіброма або міома матки - доброякісні пухлини на стінки матки. В цілому вони не викликають особливого занепокоєння, тому як доброякісні і ростуть досить повільно. Однак вони здатні змінити форму матки і таким чином перешкоджати імплантації яйцеклітини. Для досліджень матки проводиться гістеросальпінгографія. Спеціальне речовина вводиться в шийку матки, потім проводиться рентгенівське дослідження труб і матки. Таким чином, можна виявити аномалії в розмірах або формі матки, а також визначити, чи є пошкодження або непрохідність труб.

Шийка матки не є репродуктивним органом. Але вона відповідає за пологи, готуючи проходження плоду вниз в піхву. Часто жінки через слабкі м'язів шийки матки не можуть виносити плід, тому як шийка не залишається закритою. Єдиним способом лікування є накладення швів на шийку матки на початку другого триместру вагітності. За пару тижнів до пологів шви видаляються.

Порушення функцій яєчників викликає безпліддя майже в половині випадків. Якщо овуляція не відбудеться, зачаття неможливе. Але сама по собі успішна овуляція ще не гарантує запліднення. Тут теж можливі неприємності. У багатьох випадках відіграє негативну роль відсутність менструації - аменорея.

Причини жіночого безпліддя

Причиною безпліддя може бути і вроджена патологія: відсутність матки взагалі або «дитяча матка». Для багатьох пар, які страждають на безпліддя, навіть після всіх медичних процедур і лікування все одно залишається тільки один варіант - запліднення в пробірці. Фактично таке запліднення являє собою єдину можливість завагітніти для жінок з необоротними пороками статевих органів.

Підводячи підсумок всьому вищесказаному, слід зазначити, що причиною жіночого безпліддя не є тільки один якийсь фактор. Згідно зі статистикою, безпліддя у жінок виникає внаслідок поєднання деяких патологій відразу. Дітородний період жінок досягає свого піку до 25 років, у віці близько 30-35 років дітородна функція йде на спад. Тому якщо виникли проблеми, а вагітність бажана, - вирішення проблеми не можна відкладати на потім.
Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 551 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar