При підозрі на гепатит першим ділом пацієнт розмовляє з лікарем, щоб зрозуміти можливі причини захворювання. Нерідко початкова стадія гепатиту нагадує застуду: підвищена температура тіла, поява жовтого відтінку шкіри, хронічна втома. Після цього лікар призначає здачу аналізів. Насамперед, якщо симптоми пацієнта наближені до вищеописаних, призначається обстеження, яке включає в себе біохімічний аналіз крові та аналіз на антитіла. Лікар також може попросити зробити аналіз ПЦР. Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) Це аналіз, що дозволяє визначити генетичний матеріал вірусу гепатиту. ПЛР існує якісний і кількісний. Якісний визначає лише факт інфікування пацієнта, але не може встановити стадію і прогрес захворювання. Кількісний метод дає повну картину про стадії розвитку гепатиту, її інтенсивності, а також про ефективність лікування. Аналіз на антитіла Це специфічна діагностика, спрямована на отримання показників, властивих кожному виду збудників хвороби. Такі аналізи можна розділити на 2 групи: Імуноферментний аналіз (ІФА) Іммунохроматографічесій аналіз (ІХА) Імуноферментний аналіз (ІФА) Він призначений для точної діагностики захворювання, визначення стадії хвороби та її збудників. Такий аналіз на гепатит заснований на якісних і кількісних вимірах антитіл (антигенів), а також гормонів. Наявність в крові таких антитіл, їх процентне співвідношення, дає можливість визначити тип збудника. Для цього аналізу потрібно високоефективне, дороге обладнання і якісні реактиви. Але при великій вартості дослідження та тривалості, даний метод діагностики є найефективнішим і точним. Імунохроматографічний аналіз (ІХА) Даний аналіз називають «експрес-тестом».
Він порівняно молодий в застосуванні і використовується для швидкої
діагностики гепатиту, що не потребує використання дорогого обладнання. Даний тест проводиться за допомогою індикаторних смужок, панелей або тест-касет.
Його переваги - це швидке візуальне визначення вмісту антитіл, гормонів
та інших важливих речовин в організмі, а також відсутність потреби в
безпосередній присутності пацієнта під час аналізу. Але чутливість і надійність тесту поступається імуноферментного аналізу (ІФА).
Отже, здача біохімічного аналізу крові, аналізу ІФА або ІХА, а також
ПЛР дозволяє своєчасно і правильно діагностувати гепатит і призначити
ефективне лікування . Методи ІФА та ІХА ідентичні і взаємозамінні.
Якщо ваші симптоми хвороби слабо виражені і ви не потребуєте точному
визначенні збудників вірусу і стадії хвороби, то аналіз ІХА буде
підходящим для дослідження. ІФА ж призначений для більш точної картини захворювання. Який саме аналіз вибрати: ІФА або ІХА, краще вибрати спільно з лікуючим лікарем.
|