Главная » 2015 » Июль » 17 » УЗД щитовидної залози: підготовка, проведення, розшифровка
08:30
УЗД щитовидної залози: підготовка, проведення, розшифровка
УЗД щитовидної залози - надійний і швидкий спосіб виявлення патологій щитовидної залози. Під час обстеження лікар визначить:
- Розміри щитовидки (норма, збільшена чи заліза).

- Наявність пухлин, кіст, вузлових утворень.


Щитовидна залоза - один з найважливіших органів для повноцінного здоров'я людини. Її гормони активно беруть участь в обміні речовин і енергетичному обміні. У дитячому віці гормон забезпечує нормальне і правильне розвиток інтелекту, головного мозку і фізичного розвитку. У підлітковому - гормони беруть участь у статевому дозріванні.

При найменших підозрах на захворювання щитовидної залози лікар зобов'язаний направити пацієнта на УЗД. Такий метод є ефективним і точним. Лікар зможе правильно розшифрувати дані, які були отримані в ході обстеження і призначить індивідуальний курс лікування.
 

Основні симптоми порушення роботи щитовидки

При нестачі або надлишку йоду, що надходить в організм через їжу, повітря, воду, настають зміни в роботі щитовидки. Відразу ж з'являється сухість шкіри, випадіння волосся, ламкість нігтів, порушення сну, набряклість.

До основних симптомів можна віднести:

- Аритмію серця;

- Апатію;

- Слабкість;

- Млявість;

- Ожиріння (при нестачі гормону), виснаження (при надлишку гормону);

- Сонливість;

- Часті перепади настрою та ін. Симптоми.


УЗД щитовидної залози підготовки абсолютно ніякої не вимагає, проте, для літніх людей і дітей краще процедуру проводити натщесерце щоб уникнути блювотних рефлексів.

УЗД щитовидки максимум займає 20-30 хвилин.

 

Діагностування захворювань щитовидної залози

За допомогою сучасного і точного дослідження можна вчасно виявити досить серйозні і небезпечні для здоров'я і життя захворювання, наприклад: гіпотиреоз, автоімунний тиреоїдит і т. Д. УЗД допоможе в реальному часі оцінити стан щитовидки. Адже захворювання можуть виникати і розвиватися не тільки при дефіциті йоду, але і при його надлишку. Більш того, розвитку різних патологій зі щитовидкою можуть передувати захворювання внутрішніх органів, фактори навколишнього середовища, енергетична недостатність, спадкові чинники і т.д.

Так як сьогодні захворювання щитовидної залози досить поширене явище, УЗД цього органу рекомендують робити один раз на рік.

При підозрі на пухлину лікар-ендокринолог направить свого пацієнта на УЗД щитовидної залози. Також обов'язково повинні проходити обстеження люди, які скаржаться на нервозність, підвищену стомлюваність, серцебиття, тремор рук, задуха, кашель, коливання ваги і т.д. Жінкам рекомендують робити УЗД щитовидної залози при гінекологічних захворюваннях (мастопатія, ендометріоз ), а також вагітним.

Сьогодні лікарі рекомендують з метою профілактики проходити регулярно УЗД щитовидної залози людям, які проживають в екологічно несприятливих місцях, промислових зонах. Обстеження дозволить виявити справжній стан органу, оцінити лімфатичну, судинну сітку, структуру щитовидки. Це один з найбільш дешевих і доступних способів, який застосовується для дослідження щитовидної залози.

Як проводиться УЗД щитовидної залози

Якщо ви боїтеся з яких-небудь причин проходити обстеження, телефонуйте в наш медичний центр, фахівці проконсультують щодо УЗД щитовидної залози. Як роблять, уточнять всі нюанси. У телефонному режимі ви зможете дізнатися + ціну УЗД щитовидної залози та ін., Які вас цікавлять.

Сама процедура проводиться в положенні лежачи, пацієнт лежить на спині з закинутою назад головою, йому під плечовий пояс необхідно підкласти спеціальний валик. У випадку, коли у хворого проблеми з шийним відділом хребта або фізичний стан не дозволяє йому прийняти потрібне положення лежачи, провести ультразвукове дослідження можна сидячи.

На спеціальний датчик лікар наносить гель і перевіряє бічні, передні поверхні шиї.

УЗД щитовидної залози: норма: якщо заліза в нормі, то вона діагностується як орган середньої луна-щільності з однорідною структурою. Ехо-структура у чоловіків більш щільна, ніж у жінок і дітей. У дітей луна-щільність підвищується в міру їх дорослішання.

УЗД щитовидка розшифровка частки:

- Ширина - 13-18 мм;

- Довжина - 40-60 мм;

- Товщина - 15-18 мм, товщина перещейка - 4-8 мм.


Норма заліза в організмі чоловіка - 17,5-22,5 см3, для жінок - 14,5-19,5 см3.

При виявленні симптомів, які у вас викликають хоч найменша підозра на патологічні зміни в організмі, негайно звертайтеся в наш медичний центр. У нас працюють лікарі-ендокринологи з величезним досвідом роботи, пройдіть УЗД щитовидної залози, отримаєте індивідуальну консультацію, дізнайтеся причини захворювань та причини змін в організмі, а також почніть з нами негайне лікування.

Категория: Хвороби і лікування | Просмотров: 2220 | Добавил: GolAM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar