Шановні відвідувачі нашого сайту! Для того, щоб краще сприйняти інформацію, включіть, будь ласка, звук на Вашому комп'ютері. Для відтворення відео російською мовою натисніть вкладку «Language» і виберіть «Russian»
Будова інтраокулярної лінзи
интраокулярная линза, искусственный хрусталик Штучний кришталик - це лінза, яка переломлює промені світла і формує зображення на сітківці. Як правило, штучний кришталик складається з двох елементів - оптичного і опорного. Оптична частина штучного кришталика являє собою лінзу, яка виконана з прозорого матеріалу, біологічно сумісного з тканинами ока. На поверхні оптичної частини розташована спеціальна дифракционная зона, яка дає можливість отримувати чітке зображення. А опорна частина дозволяє надійно зафіксувати штучний кришталик.
Різновиди інтраокулярних лінз (ІОЛ)
Штучний кришталик (інтраокулярна лінза) імплантується на місце природного кришталика після операції з видалення катаракти або рефракційної заміни кришталика. Інтраокулярних лінз діляться на «жорсткі» і «м'які». «Жорсткі» інтраокулярних лінз мають не гнучку, постійну форму, тому для їх імплантації потрібен великий операційний розріз і подальше накладення швів, що значно збільшує реабілітаційний період. Більшість сучасних офтальмологічних центрів і клінік віддають перевагу «м'яким» інтраокулярних лінз, які виготовлені з еластичних синтетичних полімерів. Такі лінзи імплантуються через самогерметизуючі мікророзріз близько 2,5 мм. і не вимагають накладення швів. Вони поміщаються всередину очі в складеному стані, самостійно розвертаються і надійно фіксуються. Розрізняють 6 основних типів лінз:
Моноблок
З жовтим фільтром
Асферичні лінзи
Торичні лінзи
Мультифокальні лінзи
Аккомодіруют лінзи
Інтраокулярних лінз Monoblock
искуственный хрусталик Monoblock Ще одним революційним кроком в катарактальної хірургії стало створення вдосконаленої моделі інтраокулярних лінз - Monoblock. Така модель лінзи має моноблочний дизайн, тобто опорні елементи (оптика і гаптікі) виготовлені з одного біоактивного матеріалу, за рахунок чого ризик реакції структур очі і розвитку вторинної катаракти зведені до мінімуму. Єдина конструкція інтраокулярної лінзи Monoblock дозволила не тільки зменшити розріз для імплантації до 2,5 мм. , Але й уникнути ризику ускладнень під час операції. Можливість відторгнення такої лінзи виключена - при імплантації моноблочной лінзи тканини ока не травмуються, зберігаючи свою форму і цілісність. Крім того, лінза імплантується через одноразовий інжектор, що знижує ризик інфікування лінзи в ході операції. Досвід імплантації штучних кришталиків Monoblock перевищує 15 млн. По всьому світу
Інтраокулярних лінз c «жовтим» фільтром
интраокулярная линза с желтым фильтром Природний кришталик людини, крім аккомодіруют характеристик, володіє спеціальними захисними властивостями, що оберігають сітківку. З віком у кожної людини кришталик жовтіє. Це природний механізм захисту сітківки ока від негативного впливу ультрафіолетових і синіх променів (для запобігання розвитку дистрофій сітківки). В процесі операції з видалення катаракти офтальмохірург замінює уражену катарактою кришталик штучної інтраокулярної лінзою (ІОЛ). Але, при цьому віддаляється і жовтий фільтр, знижуються захисні функції ока і значно збільшується ризик розвитку вікових захворювань сітківки.
Жовтий фільтр, яким володіють лінзи нового покоління, аналогічний фільтру природного кришталика людини. Він відтинає промені синього спектру, при цьому не порушуючи баланс кольоросприйняття. Завдяки жовтому фільтру внутриглазная інтраокулярна лінза захищає сітківку, так само, як і природний кришталик ока.
Читайте докладніше про лінзу Acrysof Natural .
Інтраокулярні асферичні лінзи
асферическая линза Інтраокулярні асферичні лінзи спеціально розроблені для корекції сферичних аберацій (перекручувань). Аберації зустрічаються дуже часто, практично у всіх людей після імплантації штучного кришталика. У більшості своїй причиною їх виникнення служить невідповідність оптичної системи: людського ока або інтраокулярної лінзи.
Найбільш поширений вид аберацій - сферичні аберації. Такі аберації виникають через заломлення світла під різними кутами при його проходженні через сферичну поверхню інтраокулярної лінзи і оптичні середовища ока. Без відповідної корекції промені світла не фокусуються точно на сітківці ока і зображення може бути нечітким і розмитим. Не рідкість, коли після операції з видалення катаракти люди маючи високі показники зорових функцій страждають від ореолів, відблисків, засветов, які найбільш сильно проявляються у вечірній або нічний час доби. До недавнього часу, уникнути виникнення сферичних аберацій при використанні традиційних моделей інтраокулярних лінз, було неможливо. Але зараз розроблені спеціальні моделі лінз, які володіють асферичної поверхнею. Інтраокулярні асферичні лінзи на всіх своїх ділянках мають однакову оптичну силу, тому світлові промені, заломлюючись через неї, фокусуються в одній, а не в декількох точках. Такі характеристики дозволяють отримати більш якісне зображення, що особливо важливо при роботі в умовах низької освітленості, коли зіниця сильно розширений. Детальніше про асферических лінзах.
Торичні інтраокулярних лінз
торическая интраокулярная линза Випадки, коли катаракта (часткове або повне помутніння кришталика) ускладнена астигматизмом зустрічаються досить часто. Вплив рогівкового астигматизму на зір більше, ніж кришталикових, оскільки рогівка має більшу заломлюючої здатністю. За статистикою лікарів рогівковий астигматизм зустрічається у пацієнтів значно частіше.
Раніше, катаракта, що поєднується з астигматизмом, створювала певні труднощі для хірурга, так як навіть після видалення катаракти людина не могла добре бачити без спеціальних циліндричних очок. Розробка і активне застосування в практиці лікарів торических лінз дозволила пацієнтам з катарактою і астигматизмом знайти нову якість зорової жізні.Торіческая лінза володіє більшою силою заломлення в певних областях, що дозволяє їй зменшити, а часто і повністю позбавити пацієнта від рогівкового астигматизму, значно підвищивши некоррігірованное зір вдалину. Торична інтраокулярна лінза не тільки заміщає оптичну силу віддаленого мутного кришталика, але і коригує вихідний рогівковий астигматизм. Докладніше про торических лінзах .
Мультифокальні інтраокулярних лінз
мультифокальная линза У кожної людини після 40 років відбувається природна зміна акомодації - здатності ока до чіткого бачення на різних відстанях. У цьому віці кришталик ока ущільнюється, він стає менш пластичним, втрачає здатність швидко змінювати свою форму, тому для роботи поблизу людині вже потрібні окуляри. Надалі (близько 60-70 років) здатність до акомодації остаточно втрачається і доводиться використовувати окуляри, як для роботи на близькій відстані, так і для дали.
Мультифокальні - «псевдоаккомодірующіе» - лінзи мають особливою перевагою перед лінзами традиційних моделей. Володіючи не одним, а кількома фокусами, мультифокальні лінзи дозволяють домагатися максимальної гостроти зору як поблизу, так і вдалину, а також значно зменшити залежність людини від окулярів або взагалі позбутися їх. За статистикою, до 80% пацієнтів, яким була імплантована мультифокальна інтраокулярна лінза, не користуються окулярами взагалі.
Залежно від принципу дії мультифокальні лінзи бувають двох різних конструкцій - зі змішаним дифракційно-рефракційні характером оптики і з комбінованими радіальними секторами.
У офтальмологічних клініках «Ексімер» використовуються штучний кришталик Acrysof ReSTOR зі змішаним дифракційно-рефракційні характером оптики і штучний кришталик Lentis mplus з комбінованими радіальними секторами.
Читайте додатково про штучному кришталику Acrysof ReSTOR .
Аккомодіруют інтраокулярних лінз
Аккомодирующая интраокулярная линза Аккомодіруют інтраокулярні лінзи дозволяють імітувати роботу природного кришталика ока і добиватися відмінних зорових характеристик при смотрении і зблизька, і вдалину, і на середніх расстояніях.Такой тип лінз за своїми властивостями максимально наближений до природного кришталика людини. Завдяки своїй унікальній конструкції аккомодіруют лінзи, задіюючи очні м'язи, «рухаються» і «вигинаються» подібно природного кришталика, що дозволяє імітувати природну фокусуючу здатність. Унікальні характеристики аккомодіруют лінзи дають можливість знайти хороший зір, як на близькому і далекому відстані, так і на середній відстані, що властиво тільки молодому, здоровому оці. Крім того, стало можливо позбутися відразу від двох вікових проблем із зором - катаракти та пресбиопии (вікової далекозорості). Детальніше про аккомодіруют интраокулярной лінзі CRYSTALENS.
|