Регулярні менструації вказують на здатність жінки до дітородіння. Це період життя, який охоплює вік приблизно від 9-15 до 45-50 років.
Головною характеристикою менструації є циклічність. Кожен місяць яйцеклітина, дозріла і готова до запліднення, виходить з яєчника і рухається по фаллопієвій трубі до матки. Там вона очікує сперматозоїдів. Якщо запліднення відбулося, яйцеклітина прикріплюється до стінки матки. Якщо ж ні, відбувається процес руйнування, в результаті чого і трапляється менструація. З піхви починають виходити кров'яні виділення із залишками слизової стінки матки.
Процес овуляції теж фізично відчутний. Багато жінок відчувають в цей час болі внизу живота. Світлі виділення з піхви стають рясними, жінка відчуває сильний сексуальний потяг, температура тіла вище звичайного. Враховуючи ці ознаки, багато хто використовує методи природної контрацепції.
Норма менструального циклу
Дуже часто з різних причин у жінок відбуваються збої менструального циклу. Це може вказувати на певні гормональні перебудови, а також попереджає про наявність різних захворювань. Що є нормою для менструального циклу?
- Кров'яні виділення тривають 5-7 днів;
- Цикл повторюється кожні 28-35 днів;
- Кров'яні виділення помірні. Вони не повинні бути рясними або занадто рідкісними;
- В міжменструальний період не повинно бути кровотеч, тільки слизькі напівпрозорі виділення.
Причини, з яких порушується менструальний цикл
Дуже часто менструальний цикл порушується з яких-небудь незначних причин. Це не страшно, якщо через кілька місяців він нормалізується. Якщо ж ні, то необхідно звернутися до гінеколога;
Менструальний цикл може також порушуватися внаслідок перенесених операцій, особливо на внутрішніх статевих органах;
Ожиріння або сильне схуднення також викликають збої;
Порушення може статися і в результаті сильних стресів на роботі чи вдома;
Порушення менструального циклу часто пов'язано з дисфункцією яєчників . Це не є хворобою, це, скоріше, наслідок якоїсь іншої хвороби, зазвичай гінекологічної. Тому якщо цикл не налагоджується протягом багатьох місяців, необхідно звернутися до лікаря для подальшої діагностики захворювання.
У підлітковому віці у дівчат можуть траплятися ювенальні кровотечі. Це відбувається в період формування менструального циклу і пов'язано з гормональними проблемами. Якщо вчасно не звернутися за допомогою, ювенальні кровотечі можуть викликати різні ускладнення. Дівчина може отримати анемію через часті крововтрат.
Щоб менструальний цикл був у нормі, слід займатися спортом, більше ходити пішки і частіше бувати на свіжому повітрі. Приймати здорову їжу, щоб не траплялося проблем із зайвою вагою. Не сидіти на дієтах, оскільки це викликає серйозні порушення в організмі, а жир, від якого вдалося позбутися, все одно накопичиться через кілька місяців після дієти. Важливо також стежити за своїм емоційним станом, намагатися не перевантажувати себе роботою, не засмучуватися через дрібниці.
|