Багато хто з нас упевнені - якщо нічого не турбує, то і приводів для хвилювання немає. Однак, це вкрай легковажне ставлення до свого здоров'я, зокрема до здоров'я своїх очей. Погіршення зору ми звикли списувати на втому, багатогодинну роботу за комп'ютером, ненормований робочий день. Адже серед очних захворювань чимало тих, які розвиваються практично безсимптомно і людина досить тривалий час навіть не підозрює про наявність у себе підступних недуг.
Сучасне діагностичне обладнання дозволяє зробити всебічне, об'єктивне і точне обстеження зору, тобто отримати достовірну інформацію про стан зорової системи. Мета діагностики - виявити потенційні загрози і визначити, чи потребує людина в корекції зору, лікуванні, або динамічному спостереженні.
Для проведення діагностичного обстеження потрібно максимум 3 години, залишатися в клініці на кілька днів Вам не доведеться. У цей же день Ви зможете повернутися додому.
Отже, кому потрібно проходити комплексне обстеження зору?
- Людям з хорошим зором
Якщо із зором все в порядку, дорослим і дітям достатньо проходити повну діагностику зору в цілях профілактики 1 раз на рік. Якщо виявляться проблеми, лікар після першої консультації скаже, як часто згодом потрібно буде проходити перевірки.
- Всім, у кого падає зір
У цьому випадку недостатньо уточнити кількість діоптрій для підбору окулярів, оскільки існують захворювання, симптоми яких схожі з короткозорістю і далекозорістю. Потрібно з'ясувати, в чому саме криється причина падіння зору. Це може показати тільки комплексне обстеження.
- Тим, хто носить контактні лінзи
Лінза - чужорідне тіло для нашого ока, вона може викликати малопомітні спочатку зміни. Неправильна обробка і зберігання, перевищення термінів носіння, сон у контактних лінзах, не призначених для цього, може призвести до серйозних наслідків (наприклад, вростання судин в рогівку).
Діагностика зору важлива і для того, щоб лікар зміг переконатися, що вам можна носити контактні лінзи. Мало хто знає, що існують протипоказання по носінню лінз пацієнтам з патологічними змінами на рогівці ока, запальних очних процесах, алергічної непереносимості препаратів, що входять до складу розчину для зберігання і т.д.
- Усім жінкам, які планують вагітність
Особливу увагу своєму зору потрібно приділити тим, у кого є короткозорість або проблеми з сітківкою, і регулярно проходити обстеження до і під час вагітності.лікар визначить, чи потрібно провести профілактичне зміцнення сітківки за допомогою бар'єрної лазерної коагуляції. Така процедура значно знижує ризик виникнення проблем із зором.
- Кожній людині після 40-50 років, навіть не пред'являє скарг на зір
У цьому віці значно збільшується ризик виникнення вікових очних хвороб (катаракти, глаукоми та ін.). Щоб попередити або виявити на ранніх стадіях ці та інші захворювання, необхідно звернути особливу увагу на стан зору. А при таких хворобах, як цукровий діабет і гіпертонія, регулярна діагностика зору просто необхідна.
- Всім дітям
У дітей зоровий аналізатор розвивається і формується, тому обстеження зору потрібно регулярно, для того щоб своєчасно виявити і скоригувати виникають аномалії в розвитку очей дитини.
Також, обстеження важливо ...
- Якщо серед родичів (у тому числі і далеких) у когось була глаукома або катаракта;
- Людям з нервовими і серцево-судинними захворюваннями;
- Людям із зниженим (щодо вікової норми) артеріальним тиском;
- Людям, які перенесли травми ока, запальні захворювання (увеїти, іридоцикліти і т.д.) очей, операції на очах;
- Людям, з високим ступенем короткозорості, далекозорості;
- Проходив тривалий курс лікування гормональними препаратами.
|